TJ Sokol Stružinec - FK Košťálov "B" 4:0 (3:0)

Branky: 4. J. Láska, 10. Pazderský, 13. R. Láska, 84. Ševců

ŽK: 0 – 1 (Pálka)

ČK: 0

diváků: 70

Hlavní rozhodčí Ivan Štuk z Lomnice n. Pop. Odřídil utkání s naprostým přehledem, jeho delegovanými asistenty byli Bergemann Lubomír a Jebavý Luděk.

Sestava – domácí: Škopán – Hamáček (Bláha D.), Vágenknecht (c), Novotný J., Hloušek – Pazderský, Ševců, Vágner, Láska P. - Láska J.(Vojtíšek), Láska R. (Bláha O.)

Připraven: Hůlek, Těhník

Sestava – hosté: Hrabčák – Grafek, Pálka (c), Vojtíšek (Baudyš R. st.), Lebruška – Houžvička, Kašpar, Částek, Baudyš R. ml. (Stránský J.) - Tulach, Janata Michal

Připraven: Mikula

Trenér: Sádek Jiří

Vedoucí mužstva: Věrný Drahoslav

Fotbaloví příznivci se dočkali. V sobotu 10. dubna 2010 v 16:30 začalo fotbalové jaro na Stružineckém hřišti. I když trávník byl v relativně dobrém stavu, počasí ukázalo své dvě tváře – typické pro apríl. První poločas se hrál za slušného, i když chladného odpoledne, ve druhém museli všichni aktéři vytrpět přeháňku deště se sněhem a silný vítr. Z tohoto důvodu nenavštívilo toto utkání mnoho diváků. Věřme, že příští domácí zápas, derby s Novou Vsí stoupne venkovní teplota a tudíž se zvýší počet diváků.

Úvod utkání ve znamení dvou nepřesných střel na obou stranách. Ve 4. min. po chybě hostující obrany se dostal k míči v pokutovém území nestárnoucí J. Láska a střelou pod břevno zahájil gólový účet zápasu, 1:0. V 7. min. centruje opět J. Láska od rohového praporku před bránu, nachází Pazderského, jehož projektil skončil v síti bezmocného gólmana Hrabčáka, 2:0. Ve 12. min. zahrává tr. kop J. Novotný po faulu na Ševců. Ve 13. min. poslal Ševců míč z roh. kopu z pravé strany na hlavu R. Lásky, který nasměroval balon k přední tyči, 3:0. Takovou smršť nikdo nečekal. V podstatě bylo o vítězství rozhodnuto, šlo jen o to, kde se zastaví skóre domácího týmu. Ve 21. min. centr Pazderského zprava před branku na R. Lásku, jeho první ránu Hrabčák vyráží a následnou dorážku chytá. V této pasáži Stružinečtí zvolnili, nechali několikrát mnoho prostoru pro rychlonohé útočníky Košťálova. Ve 34. min. sražen u postranní lajny J. Láska a Ševců z tr. kopu zamířil nad. Vzápětí rychlá akce hostů, kterou ukončila píšťalka sudího Štuka pro ofsajd. Následovala slabší chvilka naší obrany a Tulachova střela napříč brankou míří těsně vedle pravé tyče. 2. min. před koncem poločasu Pazderský ve vápně ve velké šanci míjí levou tyč hostující branky. Situace jako přes kopírák jako při jeho brance. Do konce první půle se již nic podstatného nestalo a obě mužstva odcházela do kabin za třígólového vedení pro Stružinec.

O přestávce byl domácím hráčům kladen důraz na to, aby nepolevili a nedávali šanci soupeři ke korigování výsledku. Základní sestava zůstala stejná. V 56. min. faul na Vágenknechta na 20 m. Sám postižený se ujal exekuce , střelou po zemi na vlhkém trávníku se snažil překvapit gólmana hostů, ten však chytá. Na druhé straně únik Tulacha, stoper Vágenknecht odvrací na roh. Po jeho zahrání neshoda obránců s gólmanem Škopánem, který minul balon, naštěstí míč po střele jednoho Košťálováka končí v autu. V 62. min. fauluje J. Novotný za vápnem. Tr. kop Pálky neznamenal velké nebezpečí pro naši branku. V 65. min. hezká souhra našich hráčů. Na konci akce Pazderský, jeho střela končí s pomocí teče hostujícího obránce mimo branku. V 73. min. faulován Vágner na půlkruhu, míč si postavil vyhlášený exekutor Ševců, nádhernou střelou trefuje břevno, míč se odráží na brankovou čáru, poté obránce uklízí balon na roh. Pěkný fotbalový moment. V 76. min. vidí jedinou ŽK v utkání hostují kapitán Pálka za řečnění. Zhruba 10 min. před koncem došlo k výměně pozic několika domácích hráčů. Pazderský ze zálohy na stopera, Vágenknecht ze stopera do útoku, střídající Vojtíšek se stáhnul z útoku do zálohy. V 83. min. faulován Ševců, střelu J. Novotného z tr. kopu ze 16 m, vytahuje Hrabčák výborným zákrokem mimo branku. O minutu nato, to běžela 84. min. další tr. kop tentokrát ze 20 m v podání Ševců, parádním angličanem zvýšil na 4:0. Byla to již jeho 11 branka v sezóně, tímto se zařadil mezi top střelce okresu. Minutu před koncem Košťálovský Houžvička pálí pěkně, ale nad branku. To byla tečka za vydařeným vstupem Stružince do jarní části OP Semilska. V příštím utkání v Libštátě nás nečeká žádná procházka růžovým sadem. Půjde o souboj dvou nejžhavějších adeptů na titul okresního přeborníka.