TJ Vysoké n. Jiz. vs. TJ Sokol Stružinec 2 : 6 (1:3)

29.09.2013 21:44

svatováclavský koncert Votočka

TJ Vysoké n. Jiz. "A" vs. TJ Sokol Stružinec   2 : 6   (1:3)

hráno v sobotu 28.9.2013 od 16:30 h

Branky: 19. Koníř, 63. Tryzna – 12., 15., 35., 51., 88. Votoček, 87. Vágenknecht

ŽK: 5/1 (/Vágner)

ČK: 1/0 (Šikola J.)

Diváků: 80

Utkání řídil jako hlavní arbitr: Liška Pavel ze Semil, AR1: Přikryl Jaroslav z Horní Sytové, AR2: Pecina Marek z Poniklé.

Sestava Stružince: Škopán – Hamáček, Vágenknecht (C), Hloušek, Schreyer - Bláha D.(57. Bláha O.), Vágner, Ševců, Matěja(77. Bajgar) - Votoček(88. Stránský), Sehnoutek

Vedoucí mužstva: Bím Ladislav

Za slunečného svatováclavského sobotního odpoledne čekal fotbalisty Stružince nejdelší výjezd, a sice na hřiště do Vysokého nad. Jiz. Stružinečtí chtěli pokračovat v dobrých výkonech, které jsou umocněny příznivým klimatem v týmu. Do branky se vrátil Škopán, za to Martinec byl uvolněn na mistrovský zápas v hokeji. Stále nemůžeme počítat se zraněnými Kohoutem a Láskou M. Stružinec si před tímto zápasem nemohl dělat menší ambice než v tomto utkání zvítězit. Nasvědčovalo tomu postavení obou celků v tabulce, domácí na předposledním 13. místě a hosté na 3. příčce. Předpovědi se vyplnily. Žlutomodří proti domácím v černobílých pruhovaných dresech (pozn. Dresy jako italský velkoklub Juventus Turín) vlétli na soupeře hned od začátku a vybudovali si dvoubrankové vedení. Ve 4. min. Sehnoutek po roh. kopu míjí branku. V 7. min. střelu Hlouška tečuje domácí obránce na roh. V 10. min. ještě domácí branka odolala po tr. kopu Ševců. Ve 12. min. Votoček začal svoje gólové představení po přihrávce parťáka z útoku, Sehnoutka, 0:1. V 15. min. Votoček po samostatném průniku po levé straně zvýšil na 2:0 pro hosty. V 17. min. střelu Vágnera domácí gólman Berka kryje. V 19. min. se prosazují také domácí, když Koníř snižuje na rozdíl jediného gólu, 1:2. Kontaktní branka domácí povzbudila a během 4 minut musela stružinecká obrana v čele s gólmanem Škopánem řešit 2 nepříjemné situace. Ve 27. min. Vágenknechtův tr. kop domácí gólman vyráží. Ve 35. min. zkompletoval hattrick Votoček po chybě vysocké obrany a brankáře Berky, 1:3. Ve 37. min. prvním potrestaným v utkání se stal domácí hráč s č. 9. Ve 40. min. Sehnoutek střílí těsně vedle. Ve 42. min. inkasuje stoper Šikola J. první ze dvou svých ŽK v zápase. Za nedlouho rozhodčí Liška trestá hostujícího Vágnera žlutým kartonkem. Do kabin se šlo za vedení favorita v poměru 1:3.

Dvě minuty po přestávce střílí Matěja vedle. Za další 4 minuty nezadržitelný Votoček dává již svoji čtvrtou branku, 1:4. V 52. min. roh domácích Vágner odkopává v hodině dvanácté z brankové čáry. V 53. min. vidí domácí Tryzna další ŽK. V 54. min. Votočkovu střelu brankář vyrazil. V 55. min. domácí poprvé vystřídali. V 57. min. vystřídali i stružinečtí, do hry nastoupil Bláha O. a nahradil svého bratra Dominika. V 58. min. střelecký pokus domácích Škopán v brance hostí vyráží. V 60. min. Vágner zamířil těsně vedle domácí branky. V 63. min. se vysočtí chtějí dostat znovu do hry, když jejich kontaktní branku vsítil Tryzna, 2:4. O minutu nato přítomní vidí další ŽK v rukou rozhodčího Lišky pro domácího hráče s č. 13. V 65. min. se vykartoval domácí matador Šikola J. po druhé ŽK. V 67. min. Ševců nenašel místo mezi třemi tyčemi. V 75. min. střelu Bláhy O. domácí gólman vyráží. V 77. min. hosté podruhé vystřídali, Bajgar vyměnil Matěju. V 87. min. Vágenknecht  podobně jako v minulém zápase předvedl svoji kvalitu při tr. kopu a zvýšil na 2:5 po perfektně provedeném signálu s Ševců. Aby toho nebylo málo, uplynula pouhá minuta, kdy se dostal k míči kdo jiný než Votoček a uzavřel svoje vystoupení svým pátým gólem, 2:6. Poté přepustil místo ve hře svému spoluhráči Stránskému.

Co říci na závěr? Stružinec dokázal naplno bodovat v dalším utkání venku, domácí sice vstřelili 2 branky, ovšem stružinecký Votoček byl k nezastavení a navíc vysočtí dohrávali o deseti necelou půlhodinu. V závěrečný minutách Stružinec ještě navýšil skóre 2 brankami proti oslabenému soupeři.

Nyní nás čeká první z dvojice domácích utkání, tentokrát stružinečtí přivítají na svém hřišti rezervu Horní Branné. Hraje se v sobotu 5. 10. 2013 již od 16:00 h. Tímto zvu všechny příznivce stružinecké kopané, aby navštívili tento zápas v co nejhojnějším počtu.