TJ Vysoké n. Jiz. vs. TJ Sokol Stružinec 1 : 3 (0:2)

13.06.2017 09:24

Zprávy TJ Sokol Stružinec, oddílu kopané:

Výhra ve Vysokém = konečné 4. místo

 

TJ Vysoké n. Jiz. vs. TJ Sokol Stružinec    1 : 3     (0:2)    

hráno v sobotu 10. 06. 2017 od 17:00

 

Branky: 90. Tomíček z pen. - 4. Brnka, 37., 87. Votoček

 

ŽK: 3/1 (Havelka, Tomíček, Šimek/Schreyer)

ČK: 0/0

Diváků: 60

 

Sestava Stružince: Škopán – Hamáček, Martinec, Böhm, Schreyer –  Bajgar (81. Vondra), Vágner, Ševců, Brnka –  Ženatý (64. Vágenknecht), Votoček (c)

Připraven: Nouzák

Trenér: Vágenknecht Petr

Vedoucí mužstva: Máka Jiří

Asistent trenéra: Vágner Bohumil

Masér: Bím Ladislav

 

Rozhodčí: Janda Martin z Poniklé, AR1: Nečásek Petr, AR2: domácí laik: Metelka Jaroslav.

 

     Za slunečného sobotního červnového odpoledne zajížděli fotbalisté Stružince do Vysokého n. Jiz., kde se utkali s momentálně 10. týmem tabulky. Vzhledem k tomu, že v pátek Nová Ves porazila 2:0 Studenec, potřeboval náš tým zvítězit, aby si zajistil konečné 4. místo v tomto ročníku OP. Všichni, co sledují stružinecký fotbal, vědí, že naši hráči mají radši soupeře z první poloviny. Proti nim se dokáží vytáhnout k velmi dobrému výkonu i výsledku. Naopak soupeři ze suterénu tabulky dělají často našemu týmu problémy. Vzhledem ke svatbě našeho útočníka Bláhy O. chyběl ženich Ondra, jeho bratr Dominik, švagr Matěja a ještě Chlumský a Sedlák. Ve středu zálohy se po delší době objevil zkušený Vágner. Již ve 4. min. se prosadil Brnka, který dostal balon, zaběhl do vápna zleva, gólman Bárta vyběhl, balon neudržel a Lukáš dotlačil balon do prázdné, 0:1. Byl to jeho 1. gól ve Stružinci. Láhev do kabiny. Ve 14. min. tr. kop domácích ze 25 m, hlavička šla vedle. V 15. min. Bajgar střílí z rohu vápna. Bárta slabou střelu chytá. V 17. min. tečovaná střela Preisslera z dálky, gólman Škopán chytá. V 19. min. ten samý hráč střílí, Škopán chytá. Ve 20. min. Ševců vysunul do šance agilního Brnku a ten trefil pravou tyčku. Ve 22. min. roh. kop Ševců, Brnka minul branku. Ve 29. min. Škopán vyrazil gólovou hlavičku domácích po centru zprava. Ve 31. min. Havelka za kecy viděl 1. ŽK zápasu. Domácí téměř po celé utkání řeční. Šlo jen  o to, nenechat se vyprovokat a být zbytečně vyloučen. Ve 33. min. Preissler zase střílí, tentokrát mimo. Minutu  nato Brnka překopl branku. Ve 35. min. Votoček v úniku po levé straně, ovšem minul branku. Škoda. Ve 37. min. roh. kop Ševců na roh vápna, stoper Martinec dával hlavou před branku a Votoček zblízka hlavou zavěsil, 0:2. Následně domácí Šimek, nejlepší hráč domácích, v šanci. Škopán se blýskl pohotovým zákrokem. Ve 41. min. Brnka střílí po přihrávce Votočka, Bárta vyráží. Ve 43. min. střela Schreyera z dálky mimo. Ve 45. min. Martinec na výletě, obloučkem od postranní čáry na hranici vápna přestřelil branku. Po minutovém nastavení ukončil rozhodčí Janda 1. pol. za vedení hostů 0:2. Hosté ponechali stejnou jedenáctku jako na začátku.

     Hned ve 46. min. Votoček v šanci. Pálil mimo po přihrávce Brnky. Ve 49. min. Ženatý střílí z vápna vedle. V 51. min. faul Martince na 17 m, kterému předcházela lehká potyčka domácího Tomíčka a Votočka. Tomíček byl aktivnější, za to oceněn 2. ŽK pro domácí. Tr. kop domácích gólem neskončil. V 63. min. napomínán Šimek. V 64. min. hosté poprvé střídají, Vágenknecht za Ženatého. V 65. min. Škopán vykryl domácího hráče a šanci mu zneškodnil. V 66. min. centr Vágenknechta doleva z půlky na Votočka, ten využil chyby gólmana Bárty, uklidil balon do prázdné. Jenže domácí laik odmával ofsajd a rozhodčí Janda gól neuznal. Sklidil za to vlnu nevole od našich hráčů. Kuba vybíhal z vlastní půlky. V 67. min. opět domácí útočí, Škopán opět dříve u balonu. Skóre zůstává stejné. V 70. min. Škopán vykopl střelu Šimka. V 71. min. Vágner napálil v pok. území jen gólmana. Od něj na roh a z něj nic. V 73. min. aktivní Šimek střílí z prostoru penalty, Škopán opět na místě.  V 75. min. viděl Schreyer za ruku. V 78. min. Votoček minul branku z malého vápna. Škoda. V 81. min. 2. stř. hostů. Vondra za Bajgara. V 83. min. Vágenknecht střílel zblízka mimo po odrazu obránce. Za minutu zahrával Vágenknecht tr. kop. Gól nedal. Obrana odvrátila, poté faulován Martinec. Z následného tr. kopu gól nepadl. Poté hosté v šanci. Škopán chytá. V 87. min. Vágenknechtův roh. kop před branku a Votoček hlavou dal na 0:3. Běžela první minuta nastavení a domácí Tomíček kopal PK po faulu Martince. Proměnil a stanovil konečný výsledek zápasu, 1:3. Pokazil Škopánovi čisté konto. Za další minutu rozhodčí Janda ukončil zápas za vítězství Stružince v poměru 1:3.  Naši hráči si tímto vítězstvím zajistili konečné 4. místo v tomto ročníku OP.

    

     Co říci na závěr? V tomto utkání byl velmi aktivní Brnka, který hrál na levé záloze, který dal premiérový gól ve žlutomodrém dresu. Tradičně se prosadil Votoček (2 góly) a Škopán opět ukázal své kvality v brance. Škoda, že přišel o čisté konto v nastavení. Několikrát náš tým podržel proti vyloženým šancím domácích.

 

     Nyní čeká Stružinec poslední utkání tohoto ročníku OP. Na domácím hřišti se představí již jistý vítěz OP, SK Jívan Bělá. Hraje se v sobotu 17. 6. 2017 od 17h.  Na toto utkání jste Vy fanoušci stružineckého fotbalu srdečně zváni.

 

Autor: Jiří Máka

 

—————

Zpět