TJ Vysoké n. Jiz. vs. TJ Sokol Stružinec 1 : 1 (1:1)

TJ Vysoké n. Jiz. vs. TJ Sokol Stružinec    1 : 1    (1:1)

hráno v sobotu 6. října 2012 od 16:00

Branky: 13. Manhart – 33. Votoček

ŽK: 1/2 (Heřmanský, Hloušek)

Sledovalo: 60 diváků

Sestava – hosté:  Hůlek – Hamáček, Vágenknecht (c), Hloušek, Bláha D. - Matěja, Heřmanský, Vágner, Kašpar –  Votoček (46. Bajgar), Bláha O.

Absentovali: Škopán, Martinec, Ševců, Sehnoutek, Drbohlav, Stránský, Schreyer

Utkání řídil Šubrt Jiří, AR1: Přikryl st., AR2: Přikryl ml. všichni ze Semil.

Za relativně teplé první říjnové soboty zavítali fotbalisté Stružince ke šlágru kola na půdu remízového krále a největšího překvapení letošního ročníku OP Semilska, a sice do Vysokého n. Jiz. Za řízení nám dobře známého rozhodčího Šubrta se utkala nejlepší obrana v soutěži s nejlepším útokem. Tzn. že se diváci měli na co těšit. Již v polovině týdne ovšem bylo jasné, že v našem týmu bude chybět několik stabilních hráčů ze základní sestavy. Ale i tak jsme nechtěli jet jen na výlet a cílem v této situaci bylo uhrát bod. Domácí mladí hráči dirigovaní zkušenou dvojicí Manhartem a Tryznou st.  začali aktivně. Po zaváhání gólmana Hůlka, který nešel do balonu, k němuž měl blíž než stoper Vágenknecht, jsme málem inkasovali hloupý gól. Poté v 10. min. o sobě dali vědět stružinečtí, konkrétně Dominik Bláha pravačkou orazítkoval levou tyč z 18 m. Ve 12. min. Hůlek ještě zabránil gólu při dobré možnosti domácích, ovšem za malou chvíli, ve 13. min. však již lovil míč ze sítě, kdy se vysunul až na hrot stoper Manhart a z malého vápna přivedl domácí "starou dámu" (pozn. barva dresů jako Juventus) do vedení, i když z neodmávaného ofsajdu, 1:0. Ve 28. min. střílený centr z tr. kopu v podání stopera Vágenknechta na zadní tyč adresoval Hlouška, který ve velké šanci přestřelil. Ve 33. min. se již početní hostující fanoušci dočkali, kdy Heřmanský nezištně našel ve vápně naběhnutého Votočka, který střelou z úhlu přehodil gólmana Berku v brance Vysokého, 1:1. Ve 39. min. vyrobil hrubici Bláha D. u rohového praporku, nebezpečí před naší brankou zažehnáno odkopem na roh.

Do druhé půlky došlo v týmu hostů k vynucenému střídání, Votočka (turnaj v boxu) vystřídal mladík Bajgar. Ve druhém poločase se očekával tlak domácích a bylo jen na našich hráčích, jak se bez Votočka vpředu vypořádají, protože bylo jasné, že do útoku se tlačit naši hráči nebudou. Ve 47. min. domácí v šanci, Hůlek chytá. V 57. min. se srazil gólman Hůlek při souboji s domácím útočníkem, po chvíli oba pokračovali ve hře. V 61. min. Manhart využil benevolence rozhodčího Šubrta a rychle rozehrál tr. kop a Tryzna st. pálil naštěstí nad. Za malou chvilku domácí ve vyložené šanci, kterou překazil radost domácích z gólu Hamáček, když zblokoval jejich střelu na roh. V 71. min. bek Hamáček při hlavičkovém souboji s jedním domácím hráčem utrpěl tržnou ránu na pravém obočí. Vzhledem k tíživé situaci v našem mužstvu v tomto utkání a prázdné lavičce musel Karel po ošetření a se zafáčovanou hlavou dohrát.  Po několika minutách se mohli oba hráči opět věnovat fotbalu. Domácí zvyšovali tlak, jenže naráželi na dobře organizovanou obranu a na dobře bojující hráče Stružince, kteří s vypětím odolávali. V 76. min. po "žlutém" faulu Hlouška domácí z tr. kopu neskórovali. V  83. min. Heřmanský v ojedinělém útoku v ošemetném souboji v domácím pok. území, penalta se správně nepískala. Aspoň Lukáš nechal na chvíli trochu vydechnout obranným řadám Stružince. Všichni z řad hostů netrpělivě vyhlíželi konec zápasu. Po několika minutovém nastavení zaviněném několikerým ošetřováním přišel konečný hvizd rozhodčího Šubrta a radost hostujících hráčů, pro které byl bod odměnou za jejich bojovnost. Protože musím uznat, že tlak domácích byl ve druhé půli místy drtivý. Až na dva útoky se hrálo prakticky na jedné polovině. Ke zdárnému průběhu utkání přispěl kvalitním výkonem rozhodčí Šubrt.

Co říci na závěr? Bod z tohoto utkání je pro nás hodně cenný, zvlášť při tak velké absenci několika klíčových hráčů. Udržujeme stále čtyřbodový náskok na dnešního soupeře, tím jsme zvýšili naději na titul půlmistra.

V sobotu přivítáme na našem hřišti v "sousedském" derby rezervu Lomnice. Hraje se v sobotu 13. 10. 2012 od 16:00. Tímto zvu všechny příznivce Stružince k návštěvě tohoto zápasu.