TJ Vysoké n. Jiz. vs. TJ Sokol Stružinec 1 : 1 (1:1)

13.06.2011 18:57

Zprávy TJ Sokol Stružinec, oddílu kopané:

třetí remíza v řadě

 

TJ Vysoké n. Jiz. vs. TJ Sokol Stružinec  1 : 1   (1:1)    

hráno v sobotu 11. června 2011 od 17:00

 

Branky: 37. Manhart –  45. Láska J.

 

ŽK: 3 (Večerník, 2x Preissler) / (Bláha D., Vágner, Láska P.)

ČK: 1 (Preissler / 0

 

Sledovalo: 100 diváků

 

Sestava – hosté: Škopán –  Hamáček, Vágenknecht (c), Hloušek, Bláha D. - Láska P., Vágner, Ševců, Láska J. –  Vojtíšek (Bláha O.), Heřmanský

 

Připraveni: Matěja, Stránský

 

Trenér: Vágenknecht Petr

Vedoucí mužstva: Stránský Pavel st.

 

 

Utkání řídil rozhodčí Šarbort Jiří. Na čarách mu asistoval domácí laik a za hosty Máka Jiří.

 

   Za solidního sobotního odpoledne zajížděli fotbalisté Stružince k poslednímu utkání na venkovním hřišti, tentokrát do Vysokého, bojujícího o záchranu. Stružinec mohl hrát s daleko s větším klidem, v případě výhry ještě mohl pomýšlet na 2. místo. Trenér hostů, Vágenknecht měl na výběr, koho poslat na krásný pažit hřiště ve Vysokém. K utkání se mu hlásilo 16 hráčů. Při rozcvičce se zranil gólman Hůlek, a tak se musel převléct do brankářského Škopán, který byl nominován do obrany. Nahradil ho na pozici obránce Bláha D.

   Kdo si myslel, že to bude lehké utkání, ten se šeredně mýlil. Domácí namočeni do boje o holé přežití v přeboru potřebovali bodovat, nejlépe zvítězit. To se také odráželo v nepřiměřených reakcích hráčů i fanoušků. K tomu přispěl hlavní rozhodčí, který udělal z celého utkání galimatiáž. Místy nevěděl, co má dělat. Tím přikládal pod kotel již tak rozžhavené atmosféry.

   Od začátku bylo patrné, že domácí neprodají svoji kůži lacino. Šli do toho s velkým důrazem. Hlavně záložník Manhart s č. 7 to místy přeháněl. V 11. min. Ševců zahrává přímý kop – nádhera, ovšem gól nepadl. Stružinec se snažil hrát po zemi, domácí spoléhali na rychlé protiútoky. Nejvíce zlobilo útočné duo Holeček, Čermák. Vysočtí se přiblížili k záchraně ve 37. min., kdy Manhart úplně sám nepohrdl nabídkou od spoluhráče, který mu adresoval centr na malé vápno a jeho přesná hlavička rozveselila domácí publikum. Radost Vysockých však netrvala dlouho. V poslední minutě prvního dějství centruje Ševců na zadní tyč. Gólman Berka jeho střelu podcenil, míč na poslední chvíli vyráží ovšem za sebe, kde číhal na svoji šanci J. Láska, který pohodlně zasunul míč do prázdné branky, 1:1. Druhý poločas drželi hosté častěji míč na svých kopačkách, pokoušeli se o zakončení, jenže v posledních zápasech se nedaří střelecky. Domácí pokračovali ve hře na protiútoky. Když se skóre neměnilo, ještě více přitvrdili a výsledkem bylo vyloučení Preisslera po 2 ŽK za faul zezadu  na J. Lásku. Běžela 69. min. V této fázi utkání a za stále remízového stavu bylo nejdůležitější pro Vysocké už neinkasovat. To se jim povedlo, zvlášť když rozhodčí Šarbort zkrátil utkání o 4 min. Za to sklidil obrovskou vlnu nevole mezi fanoušky domácích. Remíza je pro náš tým dobrý výsledek. Vzhledem k tomu, že je to bod z venku a také díky vyhrocené atmosféře, ke které výraznou měrou přispěl hlavní rozhodčí Šarbort. Pro náš tým je důležité, že toto utkání přestál bez vyloučení a nyní se můžeme v klidu připravit na poslední utkání ročníku 2010/2011, v sobotu 18. 6. přivítáme na našem trávníku nevyzpytatelný Kruh, který v tomto kole potupil Zálesní Lhotu deseti gólovým přídělem. 

 

 

    Autor: Jiří Máka

 

—————

Zpět