TJ Spartak Rokytnice n. Jiz. vs. TJ Sokol Stružinec 2 : 2 (0:1)

20.05.2011 22:54

 

Zprávy TJ Sokol Stružinec, oddílu kopané:

cenný bod z Krkonoš

 

TJ Spartak Rokytnice n. Jiz. vs. TJ Sokol Stružinec 

2 : 2   (0:1)    

hráno ve středu 18. května 2011 od 17:00

 

 

Branky:  56., 73. Halíř – 10. Vágner, 48. Ševců

 

ŽK: 4/1 (Hamáček)

ČK: 0/0

 

Sledovalo: 60 diváků

 

Sestava – hosté: Škopán   Hamáček, Vágenknecht (c), Hloušek, Bláha D. – Vojtíšek, Vágner, Ševců, Láska P. – Bláha O.,Stránský

 

Trenér: Vágenknecht Petr

Vedoucí mužstva: Máka Jiří

 

Utkání řídil: Štuk, na čarách mu asistoval delegovaný Mašek a domácí lajk.

 

   Za krásného středečního májového odpoledne zavítali fotbalisté Stružince do známého krkonošského letoviska, Rokytnice n. Jiz. k sehrání vloženého 16. kola OP. Vzhledem k pracovnímu dni jsme k tomuto utkání nevzhlíželi s velkým optimismem. Náš tým se musel obejít bez dvou hráčů (J. Lásky, Heřmanského). K tomu je nutno dodat, že je to náš nejvzdálenější soupeř. Domácí také měli problémy se sestavou. Do zápasu dokonce vstoupili jen o 10 mužích. Stružinec zaskočil domácí aktivitou. Úvodních 20 min. utkání patřilo právě jim. V 10. min. po krásné souhře P. Lásky, který patou přihrál O. Bláhovi, ten vysunul do gólu Vágnera, který pěknou a hlavně přesnou střelou zahájil brankový účet utkání, 0:1. Druhou branku mohl připojit Hloušek, když z tr. kopu mířil do šibenice. Gólman Rokytnice balon s námahou vyráží jen před sebe, jenže nikdo z našich hráčů nedobíhal. Ve druhé části prvního poločasu se hra vyrovnala, místy měli domácí navrch, hlavně díky nakopávaným míčům do vápna na kanonýra Halíře. Stružinec udržel poločasové jednogólové vedení.

   Tři minuty po přestávce zmrazil málo početné publikum Ševců, který ze 20 m poslal míč pod břevno. Díky pomoci zapadajícího slunce dokonale překvapil domácího gólmana, který nic neviděl, 0:2. S tímto stavem se domácí nechtěli smířit. V 56. min. stružinecká obrana špatně zahrála ofsajd systém, k míči se dostal útočník Halíř a bylo sníženo, 1:2. Poté domácí zvýšili obrátky, do vápna Stružince létal jeden centr za druhým. Hostům se mnoho nedařilo udržet míč delší dobu na soupeřově polovině. V 73. min. docílil Halíř své druhé branky z ofsajdové pozice, domácí lajk praporek nezvedl, a tak hlavní arbitr Štuk nechal akci dokončit, z ní Rokytnice vyrovnala. V 84. min. hlavní pilíř stružinecké defenzívy Vágenknecht včasným odkopem zabránil jistému gólu, když střela jednoho z domácích hráčů směřovala do protipohybu gólmana Škopána. Zbytek utkání si naši hráči pohlídali. Dovedli tak zápas k remíze, za kterou bychom byli před zápasem všichni rádi, vzhledem k průběhu utkání jsme mohli pomýšlet dokonce na všechny body.

   Co říct na závěr? Myslím, že bod z Rokytnice je dobrý. V konečném účtování může mít velkou cenu také proto, že díky němu máme lepší vzájemnou bilanci s Rokytnicí. Pokud by po posledním kole měli další týmy stejně bodů jako Stružinec, rozhodovala by vzájemná bilance těchto celků. Tu máme se všemi předními týmy lepší.

   V sobotu hraje Stružinec domácí zápas se Sokolem Mříčná, proto přijďte povzbudit naše hráče v honu za dalšími body.  

(autor: Jiří Máka)


 

—————

Zpět