TJ Sokol Zálesní Lhota - TJ Sokol Stružinec 3 : 3 nedohráno (2:2)

Branky: Ševců 2, Vojtíšek

ŽK: 2/4 (Vojtíšek 2, Votoček, Ševců)
ČK: 0/2 (Vojtíšek, Votoček)
Sledovalo: 100 diváků

Hlavní rozhodčí Tomášek Petr řídil utkání slušně téměř třičtvrtiny utkání, poté, co se bál písknout penaltu pro Stružinec, začal tlačit domácím. Závěr zápasu nezvládl stejně jako domácí pořadatelská služba. Na čarách mu asistovali delegovaný Jebavý z Hájů nad Jizerou a za hosty Máka Jiří.

Sestava – hosté: Hůlek (Škopán) - Hamáček, Škopán (Láska J.), Novotný J. (c), Vojtíšek – D. Bláha, Vágner, Ševců, Láska P. - Votoček, O. Bláha
Připraveni: Dlouhý

Vedoucí mužstva: Vágner Bohumil

V sobotu 28. srpna 2010 za aprílového počasí zajížděli stružinečtí fotbalisté do Zálesní Lhoty k dalšímu utkání okresního přeboru. Po minulém zápase u nich na jaře jsme jim měli co vracet (porážka 1:2 + inzultace hl. rozhodčího Procházky). Opět našemu týmu chyběli Vágenknecht, R. Láska a Hloušek. Úkol pro naše hráče zněl takto, hrát stejně jako v minulém domácím duelu s Rokytnicí a získat nějaké body.

Hosté začali zostra, hned v 1. minutě centruje Vágner, O. Bláha přestřelil trestuhodně branku z malého vápna. Běžela 3. min., po chybě domácího stopera Votoček faulován na hranici pokutového území, Ševců bohužel jen do zdi. Platí staré známé pravidlo nedáš, dostaneš. V 7. min. se domácí Lhota ujímá vedení střelou pod břevno. Ve 12. min. individuální akce D. Bláhy, odcentroval na Škopána, ten mířil však jen do středu branky. Ve 14. min. centr Vojtíška, Ševců zpracoval na prsa a pohotově opět do středu branky srovnává na 1:1. Ve 21. min. zahrával roh. kop P. Láska, Votoček hlavičkuje doprostřed branky. Ve 25. min. přihrál Votoček na velké vápno na Ševců a ten nechytatelně k tyči otáčí na 2:1 pro hosty. O 2 min. nato centrují domácí do vápna a dobíhající útočník nikým neatakován bez problémů opět vyrovnává, tentokrát na 2:2. Ve 44. min. vidí Votoček za řečnění ŽK. V poslední minutě prvního dějství našel O. Bláha krásnou přihrávkou Votočka, ten však trefil patičkou jen gólmana. V téže minutě po hrubce domácích Votoček trefil pouze brankáře, přitom větší část branky byla prázdná. Za nerozhodného stavu se šlo do kabin. Lhota si příliš starostí s hrou nedělala, na malém a krátkém, za to však kvalitním trávníku, jen nakopávala balony dopředu na útočníky, ti na rozdíl od našich hráčů dokázali lépe proměňovat šance. Na druhou stranu bylo zřejmé, že když stružinečtí kombinovali po zemi a dávali si míč rychle od nohy, soupeř často jen přihlížel.
   Ve 2. půli se snažili hosté rozhodnout zápas ve svůj prospěch. Vojtíšek z pozice beka se dostal do palebné pozice a z 20 m krásnou ranou zamířil do šibenice, to znamenalo vedení pro Stružinec 3:2. Záleska pokračovala ve svém nefotbalovém projevu, opět vysokými balony na útočníky. Zápas se přehoupl do do své třetí třetiny, za to nejzajímavější. Za stavu 3:2 pro hosty se sudí Tomášek bál odpískat pokutový kop za faul na Ševců. Čeho se bál? Místo toho začal tlačit domácím, téměř každý kontakt našeho hráče se soupeřem odpískal jako faul. Vojtíšek fauluje, za čož vidí ŽK. Po faulu Vojtíška na jednoho domácího hráče, domácí z tr. kopu pěkným gólem vyrovnali na 3:3. Za pár minut fauluje Vojtíšek pronikajícího domácího hráče, rozhodčí Tomášek tasí pro něho druhou ŽK, to znamená ČK a odchod do sprch. Poté došlo mezi domácími a hosty k ostřejší výměně názorů a vzájemné potyčce. Sudí Tomášek následně ukončil utkání a celý incident bude řešit disciplinární komise OFS Semily.

Nyní čeká Stružinec trojzápas na domácím hřišti, ve čtvrtek 2. 9. od 17:30 opakované utkání s Vysokým, v sobotu další domácí zápas s béčkem H. Branné a příští sobotu "sousedské derby" s rezervou Lomnice.