TJ Sokol Zálesní Lhota vs. TJ Sokol Stružinec 3:1 (3:0)

TJ Sokol Zálesní Lhota vs. TJ Sokol Stružinec          3:1        (3:0)

hráno v sobotu 31. 03. 2018 od 12:00 na UMT v Nové Pace

Branky: 3. Šolc Lukáš, 8. Vinšálek Štěpán, 40. Šír Jiří – 57. Martinec Vladimír

ŽK: 2/0 (Lulek, Palivoda L.)

Diváků: 20

Sestava Stružince: Nouzák – Hamáček, Martinec, Böhm, Schreyer (c) – Bajgar, Bláha D. (87. Bláha O.), Ebert, Brnka – Vondra (53. Ženatý), Kuch

Připraven: Stránský P.

Rozhodčí: Přikryl Jan z Horní Sytové, AR1: Přikryl Jaroslav z Horní Sytové, AR2: Janda Martin z Poniklé.

Za solidního sobotního posledního březnového poledne sehráli fotbalisté Stružince osmifinále okresního poháru Mitsubishi Auto Junek cup na UMT v Nové Pace. Los nám přisoudil soupeře z okresní soutěže, Sokol Zálesní Lhotu. Dle papírových předpokladů jsme byli favority a měli zvítězit. Ovšem realita byla úplně jiná. Hned ve 3. min. chyboval stoper Martinec a Šolc přivedl domácí do vedení, 1:0. Z této chyby se hosté nepoučili a v 8. min. Vinšálek, který dostal balon na hranici naší obrany, zvýšil na 2:0. Minutu nato Kuch poprvé v zápase střílí, gólman chytá. V 19. min. gólman Nouzák vyráží na roh tečovanou střelu Lhoty. Z roh. kopu nic. Ve 40. min. opět balon za naší obranu a Šír střelou k tyči určil poločasový výsledek, 3:0. První poločas podali hráči Stružince velmi špatný výkon, který měl zásadní vliv na celkový výsledek.

V 53. min. 1. stř. hostů, Ženatý do útoku za Vondru. Krátce potom Nouzák vyrazil střelu Šíra. V 57. min. Martinec z tr. kopu po ruce domácího hráče snižuje střelou k tyči na 1:3 z našeho pohledu. V 59. min. Lulek dostal 1. ŽK v zápase za faul na Eberta na půlce. V 67. min. po rychlé akci domácích končí střela vedle. Vzápětí střílel Ženatý ve vápně, gólman chytá. 2. pol. je z naší strany lepší. V 78. min. střelu Eberta gólman chytá. V 83. min. vidí 2. ŽK domácích Palivoda L. za faul na Martince. Tr. kop Bláhy D. končí jen útočným faulem na gólmana. V 87. min. hosté podruhé střídají, Bláha O. místo Bláhy D. Rozhodčí Přikryl Jan nenastavoval a po 90 min. ukončil utkání za překvapivého, ale zaslouženého vítězství Zálesní Lhoty v poměru 3:1.

Co říci na závěr? Stružinci utekl první poločas, ve kterém podali hráči velmi špatný výkon, soupeř si vytvořil 3 brankový rozdíl, který se Stružinci i přes zlepšenou hru ve 2. půli nepodařilo aspoň srovnat, a tak se zrodilo první překvapení v osmifinále poháru.

Příští zápas sehraje Sokol Stružinec v sobotu 21. 4. 2018 od 17:00 doma proti Sokolu Bozkov "B". Přijďte povzbudit žlutomodré za prvními body v sezóně.