TJ Sokol Zálesní Lhota vs. TJ Sokol Stružinec 1 : 4 (1:1

TJ Sokol Zálesní Lhota vs. TJ Sokol Stružinec      1 : 4   (1:1)

hráno v sobotu 10. září 2011 od 17:00

Branky: 11., 81. Heřmanský 2, 65. Matěja, 73. Martinec

ŽK: 3/2 (Hloušek, Vágner)

Sledovalo: 50 diváků, z toho polovina Stružineckých

Sestava – hosté: Regimon –  Hamáček, Vágenknecht (c), Škopán, Martinec – Sehnoutek, Hloušek, Vágner, Bláha D. –  Heřmanský, Bláha O.(46. Matěja)

Utkání řídila trojice delegovaných rozhodčích: Mašek Milan ze Semil, na čarách mu asistovali Bergemann Lubomír z Jilemnice a Jebavý Luděk z Hájů n. Jiz.

Za slušného záříjového odpoledne odehráli fotbalisté Stružince další mistrovské utkání, tentokrát na ně čekal jeden z nejdelších výletů, Zálesní Lhota. Všichni byli v napětí, zda tento rizikový zápas proběhne v klidu. Proto byla k řízení utkání  nominována trojice rozhodčích. Nutno podotknout, že se tohoto úkolu zhostila dobře až na jednu chybu hl. arbitra Maška, který udělil neoprávněně ŽK Vágnerovi, popletl si naše hráče. Do tohoto zápasu se hlásilo trenéru Vágenknechtovi pouze 12 hráčů. I tak bylo naším cílem tento zápas zvládnout a odvézt si nějaký bod.

To se začalo naplňovat v 11. min., po krásném prostrčení Vágenknechta, Heřmanský svojí béčkovou nohou, pravou střílí vedoucí branku, 0:1. O pět minut nato domácí srovnávají krok hlavičkou, když tuto situaci gólman Regimon podcenil, 1:1. V 19. min., neodmávaný ofsajd domácích, D. Paulů, motor všech akcí Zálesky zahazuje loženku. Ve 30. min. Heřmanský z 20 m těsně míjí levou tyč. Ve 39. min.  Lhota spaluje v krátkém sledu po sobě dvě velké možnosti. Z první půle ještě stojí za zmínku pěkná střela Vágnera, kterou vyrazil domácí gólman Navrátil na roh. Nikdo  by se nemohl divit pokud by první dějství skončilo 4:1 pro domácí, realita byla jiná, 1:1 svítilo na ukazateli skóre po první půli. Mohla za to velká  střelecká nemohoucnost Lhotských forvardů. Nutno pochválit gólmana Regimona, že  zmařil dvě gólovky, napravil tak zaváhání při první brance a při další mu pomohl včasným odkopem bek Martinec.

Do druhé půli došlo k přeskupení řad v našem týmu, do hry zasáhl záložník Matěja, který nahradil Bláhu O. V 53. min. orazítkoval domácí hráč břevno. V 65. min. se důrazem v pokutovém území prosadil střídající Matěja, 1:2. Navýšení skóre se událo v 73. min., kdy po centru do vápna Martinec hlavičkou k tyči rozjásal Stružinecké fans, 1:3. Domácí to nezabalili, číhali ve třech za půlkou. Ovšem kvalitně organizovaná obrana Vágenknechtem často nachytávala domácí útočníky v ofsajdové pasti. V 81. min. Hloušek přihrál zleva do vápna na Heřmanského, který se v takovýchto pozicích nemýlí a stanovil konečnou podobu výsledku, 1:4. Minutu před koncem normální hrací doby zcela zbytečně poslán k zemi Martinec likvidačním faulem na holeň. Oceněno ŽK pro domácí.

Co říci na závěr? V prvním poločase promarnili domácí 3 tutovky. To mělo rozhodující vliv na zbytek utkání. Druhá půle v režii Stružince, i když domácí se snažili korigovat výsledek. S přibývajícím časem však také zbytečně řečnili s rozhodčím, za což byli několikrát potrestáni ŽK. Pro Stružinec to bylo první vyhrané utkání v historii na půdě Zálesní Lhoty. Nutno pochválit domácí činovníky, kteří nasadili větší počet pořadatelů a přišpěli tak ke zdárnému průběhu zápasu.

Nyní čeká v neděli 18. září 2011 hráče Stružince další utkání na Jilemnicku, v Horní Branné s tamní rezervou. Vyzývám fanoušky Stružineckého fotbalu k návštěvě tohoto utkánív hojném počtu. Začátek je vzhledem ke zkracujícímu se dni již v 16:30.