TJ Sokol Stružinec vs. TJ Vysoké nad Jizerou 4 : 1 (2:0)

20.11.2016 15:39

Zprávy TJ Sokol Stružinec, oddílu kopané:

závěrečná výhra nás posunula na pěkné 6. místo

 

TJ Sokol Stružinec vs. TJ Vysoké nad Jizerou     4 : 1    (2:0)    

hráno v sobotu  29. 10. 2016 od 14:30

 

Branky: 30. Votoček Jakub, 34. Bláha Ondřej, 65. Vágenknecht Petr, 82. Vondra Jiří - 84. Havel Jakub

 

ŽK: 0/0

ČK: 0/0

Rozhodčí: Styblík Jaromír z Nové Vsi nad Pop., AR1: Pecina Marek z Poniklé, AR2: domácí laik: Forman Zbyněk.

 

Diváků: 50

 

Sestava Stružince: Škopán – Brnka (86. Nouzák), Martinec, Böhm, Schreyer – Bajgar (74. Vondra), Ševců, Matěja, Bláha D. (74. Nouzák) -  Votoček (c) (86. Stránský P.), Bláha O. (46. Vágenknecht)

 

Trenér: Vágenknecht Petr

Vedoucí mužstva: Máka Jiří

Masér: Vágner Bohumil

 

     Za vyloženě podzimního studeného odpoledne sehráli fotbalisté Stružince poslední utkání v podzimní sezóně OP Semilska v ročníku 2016/2017. Za soupeře měli nováčka z Vysokého nad Jizerou. Pro domácí byl jediný cíl v tomto utkání zvítězit a přiblížit se první trojce ve velmi vyrovnané tabulce. Hosté mají celý podzim problémy s nedostatkem hráčů. K tomuto utkání přijeli pouze s jedenácti hráči. V pátek trochu překvapivě uhráli bod za remízu 0:0 v dohrávce s rezervou Horní Branné. Do Stružince mohli jet v klidu, hlavně nedostat moc gólů. Momentálně si větší ambice dělat nemohou. Vysočtí v dresech jako má jejich slavný italský velkoklub, Juventus Turín, černo-bílé svislé pruhy, začali aktivně a v prvních 15 minutách se dostávali díky rychlostně vybavenému Saskovi na dostřel naší branky. V 5. min. fauloval Brnka na 17 m. Tr. kop Havla gólmana Škopána nezaskočil. V 7. min. opět Saska střílí nad ze 20 m. V 9. min. Bajgar hlavičkuje nad po centru Ševců. Ve 14. min. hosté střílí ze 25 m nad. Ve 20. min. Votoček v akci, dlouhý balon za obranu zakončil mimo. Škoda. Minutu nato faulován Bláha D. na rohu vápna. Tr. kop Ševců gólem neskončil. Ve 30. min. Votoček hlavou poprvé rozvlnil síť za Bártou, když si naběhl na rohový kop Bajgara, 1:0. Potěšil tak skupinu skalních fanoušků. Ve 34. min. domácí útočníci Votoček s Bláhou O. si udělali z obránců kolem vápna kuželky a ťukesem na jeden dotek z nich udělali diváky. Výsledkem toho byla branka v podání Ondry, kterého Kuba vybídl ke skórování, 2:0. Ve 37. min. centr Votočka zprava a Bláha O. minul branku. Ve 40. min. velmi dobře hrající předstoper Böhm odvrací střelu hostů na roh a z něj opět roh a pak je již balon odkopnut do bezpečí. Poločas skončil vedením domácích v poměru 2:0.

O přestávce domácí poprvé vystřídali. Hrající trenér Vágenknecht nahradil v útoku střelce druhého gólu, Bláhu O. V 53. min. naše obrana chybuje, požár hasil na brankové čáře Martinec odkopem. V 55. min. hosté střílí nad po rohovém kopu. V 62. min. naši hráči v pokutovém území. Votoček místo střely ještě nahrával Vágenknechtovi, který se dostal do špatného úhlu a minul. V 65. min. Bláha D. vyslal po levé straně kolmici Vágenknechtovi a ten s přehledem zvýšil na 3:0. V 74. min. domácí podruhé střídají, Vondra na pravý kraj zálohy za Bajgara. V 75. min. centr Martince zleva a Votoček na zadní tyči minul odkrytou branku. V 82. min. se Vondra zapisuje poprvé mezi střelce ve stružineckém dresu, když zužitkoval přihrávku zleva na zadní tyči a do protipohybu gólmana dal již na 4:0. Super. Láhev do kabiny jistá. V 83. min. se hosté prosazují, když aktivní záložník Havel vstřelil čestný úspěch hostů. V 86. min. domácí dvojnásobně vystřídali. Stránský P. za Brnku a Nouzák za Votočka, zároveň mu předal kapitánskou pásku = druhá láhev do kabiny. V 90. min. hosté ještě přestřelují naši branku. Poté rozhodčí Styblík ukončil utkání, ve kterém Stružinec zvítězil 4:1.

     Co říci na závěr? Stružinec v dnešním utkání získal potřebné 3 body do tabulky, i přes rozpačitý začátek. Ve 2. poločase přidal další 2 branky a několik gólovek zahodil. Proti soupeři, který nemá herní kvalitu se náš tým trápí. To je náš dlouhodobý problém. Po nedělních zápasech našich největších konkurentů jsme nakonec obsadili velmi pěkné 6. místo o skóre za rezervou Lomnice a pouze se 4 bodovou ztrátou na druhé Přepeře "B".Na jaře zabojujeme o místo na "bedně".

Nyní čeká fotbalisty Stružince zimní přestávka a od půlky ledna 2017 zahájí zimní přípravu na jaro. V rámci přípravy budou sehrány 3 přátelská utkání. Soupeři jsou zatím v jednání. Začátek jara není zatím jistý. Pravděpodobně se bude začínat na apríla, tedy 1. 4. 2017.

 

Stružinec do toho!

 

Autor: Jiří Máka, vedoucí "A" mužstva

 

—————

Zpět