TJ Sokol Stružinec vs. TJ Vysoké n. Jiz.

26.10.2018 19:44

  Zprávy TJ Sokol Stružinec, oddílu kopané:

 výhra na konec podzimu = posun na 10. místo

TJ Sokol Stružinec  vs. TJ Vysoké n. Jiz.     3:1      (2:1)

hráno v sobotu 20. 10. 2018 od 15:30

Branky:  15. Hamáček Karel, 43. Brnka Lukáš, 75. Hamáček Karel - 10. Šeda Jakub

ŽK: 3/0 (Kuch, Brnka, Nouzák)

ČK: 0/0

Diváků: 70

Sestava Stružince: Nouzák – Brnka, Martinec (c), Böhm, Schreyer - Hamáček, Syrovátka, Kuch, Bláha D. (76. Vondra) -  Bláha O. (90. Stránský), Ženatý (52. Vágenknecht)

Trenér: Vágenknecht Petr

Asistent trenéra: Vágner Bohumil

Vedoucí mužstva: Máka Jiří

 

 

Rozhodčí: Mašek Milan ze Semil, AR1: Přikryl Jan, AR2: Přikryl Jaroslav, oba z Horní Sytové.

O třetí říjnové sobotě za chladného a větrného počasí sehráli fotbalisté Stružince poslední zápas podzimu. Na domácím trávníku přivítali horaly z Vysokého n. Jiz. Ti jsou příjemným překvapením v podzimní sezóně OP Semilska. Jsou na 5. místě. Stružinečtí měli jediný cíl před tímto utkáním, vyhrát a zakončit nepodařenou sezónu 3 body, které by nás s největší pravděpodobností odlepily ode dna OP Semilska. Hosté nepřijeli jen na výlet a chtěli si odvézt aspoň bod. Vysočtí začali lépe. V 7. min. domácí obrana se pokoušela vystavit hostujícího útočníka do ofsajdu, avšak předstoper Böhm se zapomněl vzadu a Šeda běžel sám na gólmana Nouzáka. Naštěstí měl špatnou mušku a minul pravou tyč naší branky. V 9. min. po dlouhém autu Hávy a malém důrazu naší obrany ve vápně se dostal k míči Šeda a přivedl hosty do vedení, 0:1. V 15. min. bylo srovnáno. Tr. kop Syrovátky od postranní čáry za ruku Vedrala byl Kubou poslán jako přízemní střílený centr na přední tyč, kde se nejlépe zorientoval Hamáček a nedal šanci vysockému gólmanovi Lukešovi, 1:1. Ve 26. min. dostal 1. ŽK v zápase Brnka za faul na Sasku. Ve 30. min. faulován Bláha O. na 20 m. Následný tr. kop kapitána Martince končí jen útočným faulem beka Schreyra, který si naběhl na centr a byl moc důrazný v souboji s protihráčem. Ve 43. min. se měnilo skóre potřetí, tentokrát již ve prospěch domácích. Roh. kop Bláhy D. prodloužil Syrovátka hlavou na zadní tyč, kam si naběhl Brnka a pohotovou ranou pod břevno zaznamenal druhou branku domácích v zápase, 2:1. Ve 45. min. tr. kop Syrovátky ze 20 m po faulu na Bláhu D. gólman Lukeš s problémy vyrazil na roh. Po něm byla k vidění velká skrumáž před hostující brankou. Z ní však další branka Stružince nepadla. A tak rozhodčí Mašek odpískal konec 1. pol. za stavu 2:1.

Trenér Vágenknecht ponechal stejnou základní jedenáctku do 2. pol. Hned v úvodu druhého dějství, konkrétně ve 47. min. dlouhý aut hostujícího Hávy až na malé vápno, kde si s ním domácí obrana i s gólmanem Nouzákem poradila. Ve 49. min. vymrzlé fanoušky zahřála pěkná, rychlá  kombinace  domácích hráčů, na jejímž konci byl Bláha D, který svojí béčkovou nohou, levačkou pálil pouze do břevna. Škoda. V 52. min. domácí poprvé střídají. Vágenknecht za Ženatého. Zároveň došlo ke změně na pozicích ve hře. Kuch ze středu zálohy do útoku a Vágenknecht místo něj. V 58. min. středopolař Vágenknecht obehrál na 30 m soupeře kličkou á la Zinedine Zidane. V 61. min. tr. kop Vágenknecht kroutil do levé šibenice, balonu scházelo cca 50 cm, aby zapadl do horního růžku. V 62. min. zahrál gólman Nouzák rukou mimo velké vápno, když se balon neočekávaně  odrazil k němu a on ve vzduchu chytil balon již šestnáctkou. Za to viděl po právu ŽK. Tr. kop hostů z vápna končí pouze v naší zdi. Poté jsme přežili 2 tr. kopy hostů okolo vápna. Oba skončily na žlutomodré zdi. V 69. min. po roh. kopu domácích a biliáru v pokutovém území nakonec gól vysocká obrana odvrátila s problémy na roh a z něj nic. Fanouškům se to muselo líbit. V 75. min. roh. kop Bláhy D. na zadní tyč, kde číhal za bukem agilní Hamáček, který umístil střelu pod břevno a stanovil konečnou podobu výsledku na 3:1. V 78. min. ještě Kuch pohotově pálil na gólmana Lukeše, ten vyrazil jeho střelu na roh. Roh. kop Vágenknechta obrana s velkými problémy odkopla až z brankové čáry. V 81. min. útočný faul Kucha oceněn ŽK. V 83. min. křízný centr Vágenknechta zprava na Vondru na malé vápno volal po gólu. Jenže Jirkova hlavička skončila pouze na břevně. Škoda. V 90. min. domácí potřetí vystřídali. Stránský za Bláhu O. Po 2 minutovém nastavení rozhodčí Mašek ukončil zápas za stavu 3:1 pro Stružinec. Po zápase proběhla děkovačka žlutomodrých s fanoušky, kteří museli být s předvedenou hrou i s výsledkem na závěr podzimu spokojeni.

 

Co říci na závěr? Stružinec v posledním zápase podzimu ukázal, že nepatří na poslední místo OP Semilska. Až na úvod utkání měl více ze hry a dokázal proměňovat šance a ještě dvakrát trefit břevno. V domácím dresu se nejvíce dařilo Hamáčkovi, který vsítil 2 branky. Tato velmi důležitá výhra a zaváhání Poniklé v Horní Branné posunula náš tým na 10. místo tabulky OP Semilska.

Tímto zápasem Stružinci skončil podzim 2018 a nyní následuje zimní přestávka, během které musíme zmobilizovat síly a srovnat si hlavy, udělat několik personálních změn včetně vedení, abychom na jaře všem ukázaly, že výkony a výsledky na podzim byly náhodné.

 

Stružinec do toho!

 

Autor:

Jiří Máka,

vedoucí „A“ mužstva

 

—————

Zpět