TJ Sokol Stružinec vs. TJ Vysoké n. Jiz. 4 : 0 (1:0)

TJ Sokol Stružinec vs. TJ Vysoké n. Jiz.  4 : 0   (1:0)
hráno v pátek 2. září 2011 od 17:30

Branky: 33., 54., 76. Votoček, 75. Heřmanský

ŽK: 2/2 (Hloušek, Ševců/Seidl, Šikola J.)

Sledovalo: 210 diváků

Sestava – domácí: Škopán –  Hamáček, Vágenknecht (c), Hloušek, Martinec – Pokorný, Vágner, Ševců (79. Pazderský), Bláha D. (46. Sehnoutek) –  Heřmanský, Votoček (79. Bláha O.)

Sestava – hosté: Berka – Seidl, Šikola J., Večerník (c), Kašťák (56. Pastorek) – Saska, Šikola M.,  Tryzna, Preissler – Havel, Čermák

Vedoucí mužstva: Večerník Pavel

Utkání řídila trojice delegovaných rozhodčích: Štuk Ivan z Lomnice n. Pop., na čarách mu asistovali otec a syn Jaroslav a Jan Přikrylové ze Semil.

Za pěkného pátečního záříjového odpoledne odehráli fotbalisté Stružince další v pořadí již páté utkání OP Semilska v ročníku 2011/2012. Za soupeře měli tentokrát celek z Vysokého n. Jiz., jehož hráče zastihl začátek podzimu v dobré formě. Před tímto duelem jim patřila 4. pozice, o místo před naším týmem. Trenér Vágenknecht postavil totožnou základní jedenáctku jako ve Studenci, absentovali Matěja a Regimon (oba zranění). Cíl byl jasný. Napravit minulou neděli a získat 3 body.
Hned v 1. min. střílí Heřmanský, gólman Berka vyráží, Votočkova dorážka gólem neskončila. V první půli hrozili také hosté. V 6. min. centrovali zleva, na zadní tyč si naběhnul útočník, naštěstí pro nás minul levou šibenici. Skóre se mohlo měnit ve 26. min. To by však musel Bláha D. vyřešit nabídnutou situaci lépe, míč jen skončil v zámezí po odkopu hostujícího obránce. Ve 32. min. fauluje rychlonohého Votočka nestor Vysocké obrany, Šikola Jindřich jen za cenu ŽK a následný tr. kop v podání Ševců se odráží od pravé tyče a Votoček vrací balon do brány, 1:0. Běžela 33. min. Ve 37. druhý z bratrů Šikolů, Martin těsně míjí levou tyč Škopánovy svatyně z tr. kopu. Ve 41. min. Škopán kryje loženku hostů. To jsme si oddychli. A tak se našim hráčům podařilo udržet jednogólové vedení do přestávky. Hosté se samozřejmě nechtěli smířit s takovým stavem a v úvodu druhé půle, přesně ve 49. min. mladík Tryzna rozezvučel pravou tyč naší branky tvrdou ranou. Pěkný moment. O minutu nato na druhé straně Berka chytá velkou možnost Ševců. 54. min. přinesla zlomový moment celého utkání, Votoček nevynechal souboj se stoperem Šikolou a gólmanem Berkou. Po jeho chybě se zmocnil míče a poslal ho do opuštěné branky, 2:0. V 75. min. se Heřmanský prodral přes několik protihráčů do pokutového území, dal si balon na levačku a napálil balon do vinglu, 3:0. Za minutu mohl znovu skórovat, ale neuspěl. V téže minutě Votoček docílil hattrick a zároveň zakončil gólový účet zápasu, 4:0. Poté byl zaslouženě vystřídán Bláhou O. a zároveň do hry nastoupil Pazderský místo Ševců. Do konce se již nic podstatného nestalo, tudíž Stružinečtí hráči i fanoušci se mohli radovat z dalšího vítězství na domácím trávníku.
   Co říci na závěr? V prvním poločase hosté byli nebezpeční, pokud by proměnili své šance, bylo by to potom těžké otáčet. Ve druhé půli Stružinec přidal a díky tomu navýšil skóre, Vysocké zlomil druhý gól.
   Nyní čeká v sobotu 10. září 2011 hráče Stružince těžké utkání v Zálesní Lhotě. Vyzývám fanoušky Stružineckého fotbalu k návštěvě tohoto utkánív hojném počtu. Začátek je v 17h.

(Autor: Jiří Máka, vedoucí "A" mužstva)