TJ Sokol Stružinec vs. TJ Vysoké n. Jiz. 2 : 1 (1:1)

podruhé na jaře doma otočené skóre v náš prospěch

TJ Sokol Stružinec vs. TJ Vysoké n. Jiz.   2 : 1   (1:1)

Branky: 41. Matěja, 72. Votoček – 9. Tryzna

ŽK: 1/3 (Stránský L. - Fedorko, Večerník, Šikola J.)

Sestava Stružince: Kohout – Stránský L., Škopán, Martinec, Schreyer – Sehnoutek (90. Bláha O.), Vágner, Láska M. (46. Bláha D.), Matěja - Vágenknecht (c), Votoček

připraveni: Stránský P., Bajgar

Zranění: Hloušek, Hamáček

V trestu: Matějka, Ševců

Rozhodčí: Soukup Jaromír z Rokytnice n. Jiz., 1. asistent (lajk) Forman Zbyněk, 2. asistent (lajk) Metelka Jaroslav

Za solidního dubnového počasí, i když před zápasem sprchlo, sehráli fotbalisté Stružince další domácí zápas v jarní části OP. Na svém trávníku přivítali horaly z Vysokého n. Jiz. Po minulém zápase v Libštátě jsme nemohli počítat se 2 vyloučenými. Matějka inkasoval 3 zápasový trest a Ševců si odpyká 1 utkání a také se zraněnými Hamáčkem a Hlouškem. Žlutomodrý dres oblékl dnes poprvé na jaře Stránský L. I tak měl hrající trenér Vágenknecht z čeho vybírat. Domácí chtěli samozřejmě pokračovat ve vítězném tažení. Hosté neměli v tomto zápase co ztratit vzhledem ke svému postavení ke konci tabulky.

Hned ve 2. min. domácí Láska M. střílí ze 20 m do břevna. V 7. min. Stránský L. hlavičkuje po centru Vágenknechta. Gólman Berka vyráží. V 9. min. Stránský zahrál nešťastně rukou ve vápně, následoval pok. kop a z něj se hosté ujímají vedení, 0:1. Autorem branky záložník Tryzna. Za okamžik viděl Stránský L. jedinou ŽK pro domácí za náramek při hře. Zbytečné. Ve 22. min. hostující obránce ve snaze zabránit střele našeho hráče nečekaně překvapil svého gólmana. Balon nakonec minul těsně pravou tyč. Ve 28. min. hosté po roh. kopu hlavičkují mimo. Ve 37. min. Vágenknecht z tr. kopu ze 25 m zamířil mimo. Ve 41. min. Láska M. vyslal ulicí do gólu Matěju a ten s přehledem na zadní tyč vyrovnal gólem do šatny, 1:1. Potvrdil tak svoji výbornou jarní střeleckou formu. První poločas skončil remízou 1:1. Do 2. pol. udělali domácí 1 změnu v sestavě. Pro svalové zranění odstoupil Láska M. a do hry zasáhl Bláha D. Ve 2. půli to bylo nejprve kdo z koho. Vypadalo to, že kdo dá branku, ten bude pravděpodobně vítěz. Hosté spoléhali na brejky. Nebezpečným byl hlavně útočník Vedral. Skóre se stále neměnilo. V 64. min. viděl 1. ŽK hostující Fedorko za nesportovní chování. V 69. min. inkasuje hostující kapitán Večerník ŽK za protesty. Závěrečná dvacetiminutovka patřila domácím. V 72. min. zahrával roh. kop Vágenknecht na první tyč, kde si naběhl Votoček a ten zavěsil do levého horního rohu, 2:1. V 75. min. rozhodčí Soukup správně neuznal naši třetí branku pro faul na gólmana Berku. Neuplynula ani minuta a stružinečtí opět střílí gól, jenže pro signalizovaný i odpískaný ofsajd nebyl Votočkovi tento gól uznán. V 77. min. vysocký stoper Šikola J. třetím hostujícím viníkem se žlutou kartou. V 90. min. domácí podruhé vystřídali. Bláha O. vyměnil Sehnoutka. Za minutu nastavení byl zápas rozhodčím Soukupem ukončen za vítězství Stružince v poměru 2:1.

Co říci na závěr? Stružinec získal 3 body, podruhé na jaře musel však otáčet skóre ve svůj prospěch. Opět rozhodlo o výsledku zlepšení hry ve druhé půli, v poslední dvacetiminutovce. Tato výhra nás dostala na 2. místo o 2 body za vedoucí Bělou a 3 body před třetí Libštát, neboť Bělá v derby porazila Libštát 2:1.

Nyní nás čeká dohrávaný domácí zápas s Víchovou. Hraje se ve svátek ve čtvrtek 1.5.2014 od 17:00 h. Tímto zvu všechny příznivce stružinecké kopané k návštěvě tohoto zápasu.