TJ Sokol Stružinec vs. TJ Sokol Železnice B 5 : 3 (4:1)

18.03.2015 00:10

Zimní herní příprava – březen 2015

1. přátelské utkání na UMT v Lomnici n. Pop.

TJ Sokol Stružinec (OP Semily)  vs. TJ Sokol Železnice „B“ (OS Jičín)    5 : 3    (4:1)

hráno v neděli 1. března 2015 od 10:00

Branky: 1:0 Votoček, 1:1 Marek, 2:1 Sehnoutek, 3:1 Matěja, 4:1 Böhm (PK),

4:2 Morávek T., 5:2 Böhm, 5:3 Morávek T.

Rozhodčí: Mikule Jaroslav, asistenti na lajně: laici z obou oddílů

Přihlíželo: 15 diváků

Sestava Stružince: Škopán (45. Kohout) – Schreyer, Stránský L., Hamáček, Bláha D. - Bajgar, Matěja, Sehnoutek, Kohout (45. Škopán) – Votoček, Böhm

Hokejově střídali: Bláha O., Stránský P.

Absence: Ševců, Martinec, Hloušek

Trenér: Vágenknecht P.

Asistent trenéra: Vágner B.

V neděli 1. 3. 2015 dopoledne došlo k historicky prvnímu přátelskému utkání mezi Sokolem Stružinec a rezervou Sokola Železnice. S áčkem se Stružinec potkával v I. B třídě před více než 30 lety. Pro domácí to byl první přátelák v zimní přípravě. Pro hosty druhý. Minulý týden „Železka“ prohrála na soustředění v Č. Dubu s Tišicemi (OP Mělník) v poměru 3:6. Stružinec byl až na Ševců, Martince a Hlouška komplet. Hosté přijeli s mixem týmu, půlka dorostenci a zbytek veteráni. Favoritem zápasu byli domácí, což potvrzovali v první půli, kdy se dostali do tříbrankového vedení, 4:1. Po přestávce však přestali běhat a nabízet se do hry, často hráli dozadu na gólmana Kohouta, dostávali se zbytečně pod tlak, soupeř přeskupil hráče a byl více v pohybu, což dělalo našim hráčům problémy a díky tomu „Železka“ dokázala dvakrát ve druhém poločase skórovat Morávkem T. a dosáhla tak na přijatelnou prohru. K tomu ještě nastřelila tyč z tr. kopu. Nejlepším hráčem Stružince byl velmi aktivní střední záložník Sehnoutek, který dal branku a na jednu přihrál Votočkovi. Za hosty bych vyzvedl Marka, mladíka zapůjčeného ze Sedmihorek. Měl hodně balonů uprostřed zálohy, měl prsty ve všech brankách soupeře, vstřelil jejich první branku a asistoval u obou gólů Morávka T.

Na závěr bych uvedl, že se dá hrát s každým, ovšem pokud se neběhá, je to velmi těžké i s papírově slabším týmem. Na druhou stranu je to teprve první utkání přípravy, všichni věříme ve zlepšení a také UMT v Lomnici je velmi rozlehlá.

Stružinec odehraje ještě 2 přátelská utkání na UMT v Lomnici: 8. 3. 2015 od 10:00 proti FC Pěnčín (vedoucí tým I. B třídy – východ Lbc kraje) a 15. 3. 2015 od 10:00 proti TJ Sokol Libuň (OS Jičín)

Autor: Jiří Máka, vedoucí „A“ mužstva