TJ Sokol Stružinec vs. TJ Sokol Roztoky u Jilemnice    0 : 1       (0:1)

Branky: 6. Hujer Lukáš

ŽK: 0/1 (Hujer)

Diváků: 60

Sestava Stružince: Škopán – Hamáček, Martinec (c), Böhm, Schreyer – Galbavý, Matěja, Bajgar, Bláha D. - Drábek, Bláha O.

Rozhodčí: Mikule Jaroslav z Lomnice nad Pop., AR1: Nepraš Martin z Turnova, AR2: Hlavatý Jan z Turnova.

Za deštivého srpnového odpoledne sehráli fotbalisté Stružince úvodní zápas v novém ročníku OP Semilska. Soupeřem byli Roztoky – loňský účastník I. B třídy východ libereckého kraje. Našemu týmu chybělo několik hráčů, ať již kvůli zranění nebo dovolené. Do branky se vrátil Škopán, který přestoupil z Libuně a ještě Drábek taktéž z Libuně. Na začátku zápasu, v 6. min. hosté zahrávali roh. kop na přední tyč, Hujer hlavičkoval k tyči, 0:1. V 15. min. Matěja z vápna střílí mimo. Ve 21. min. Galbavý v šanci, ve vápně dlouho váhal se střelou, nakonec trefil jen stopera. Za chvíli Bláha O. z malého vápna mířil hlavou nad. Ve 29. min. hosté v šanci, před Ilnerem odkopával Hamáček. Ve 32. min. byl k vidění dlouhý balon na Drábka, který zblízka trefil jen gólmana Maďarčíka. Škoda. Poločas skončil 0:1.

Domácí o přestávce nestřídali. Ve 47. min. střílí Hornig ze 20 m nad. V 55. min. hosté z 18 m střílí nad. V 61. min. Mečíř zprava z hranice vápna trefil břevno. V 70. min. Martinec střílí z tr. kopu ze 30 m nad. V 72. min. Roztoky trefují břevno podruhé v zápase. Minutu nato Drábek vyslal do šance Bláhu D. Ke střele se však nedostal, u balonu byl dříve gólman Maďarčík. V 81. min. Ilner z vápna minul pravou tyč. V 87. min. hostující Hujer viděl jedinou ŽK v zápase za faul. Po 1 min. nastavení ukončil rozhodčí Mikule zápas, ve kterém zvítězily Roztoky 0:1.

Co říci na závěr? V dnešním zápase bylo vidět, že soupeř působil několik let v kraji. Přes to s nimi dokázali Stružinečtí držet krok. Vypracovali si 2 velké šance, které však neproměnili. Nakonec o osudu utkání rozhodla jediná branka. V našem týmu scházelo několik hráčů. Věřme, že trenér Vágenknecht bude mít v sobotu ve Mříčné větší výběr, jak poskládat sestavu.