TJ Sokol Stružinec vs. TJ Sokol Roztoky 2 : 1 (1:1)

TJ Sokol Stružinec vs. TJ Sokol Roztoky  2 : 1  (1:1)

hráno v sobotu 20. dubna 2013 od 17:00 h

Branky: 14. Sehnoutek, 68. Heřmanský – 16. Tuláček

ŽK: 2/3 (Sehnoutek,Schreyer/Grof, Tuláček, David Vojtěch)

Sledovalo: 130 diváků

Sestava – domácí: Škopán – Hamáček, Martinec, Hloušek, Schreyer – Sehnoutek (46. Matěja), Heřmanský (90.+2 Bláha O.), Vágner, Bláha D.(89. Bajgar) - Vágenknecht (c), Votoček

Připraven: Hůlek

Utkání řídil Mikule Jaroslav z Lomnice, AR1: domácí lajk Forman Zbyněk , AR2: hostující lajk Ginzl Pavel

Za solidního počasí sehráli fotbalisté Stružince první utkání na domácím trávníku v jarní části. Soupeřem jim tentokrát byl jedenáctý tým tabulky OP Semilska, a sice Sokol Roztoky. Domácí hráči chtěli potvrdit bod z minulého utkání dnešním vítězstvím. Vždyť rozdíl obou celků činil 11 bodů. Realita bývá často jiná. Ne jinak tomu bylo v tomto zápase. Hned v 5. min. domácí bek Schreyer napálil levačkou pravou tyč po akci Vágenknechta. Ve 14. min. Heřmanský přihrál do vápna Sehnoutkovi, který zaběhl na malé vápno a zasunul balon za přední tyč Kopáčkovy svatyně, 1:0. Minutu nato hořelo před naší brankou po rychlé akci Baytalona. Za další minutu, tedy v 16. min. hosté srovnávají stav na 1:1. Prosadil se Tuláček, když se nechal stoper Martinec jím předběhnout. Roztocký útočník neměl těžkou úlohu, aby trefil prázdnou branku. Ve 27. min. se Votoček řítil sám na gólmana Kopáčka, došlo ke kontaktu obou hráčů. Píšťalka rozhodčího Mikuleho však zůstala němá. Domácí hráči dělali chyby v obranné fázi, to bylo také díky změnám pozic několika hráčů.  Hosté byli pohyblivější, dříve u balonu. Měli více brankových příležitostí. Pokud by skončil poločas 1:3, tak by to vystihovalo reálnou situaci gólových šancí obou mužstev na hřišti. Podobně jako v minulém zápase se domácím první půle nevydařila.

Do 2. půle domácí tým nastoupil s daleko větším odhodláním, dostatečnou motivací jim byla poločasová remíza. Stružinečtí přidali a rázem se dostávali častěji do zakončení. V 64. min. upřel rozhodčí domácím penaltu po faulu na Votočka v pokutovém území. V 68. min. Vágenknecht lišácky rozehrál tr. kop na nabíhajícího Heřmanského, který z úhlu překonal gólmana, 2:1. Další šance zůstali nevyužity, a tak hosté čtvrt hodiny před koncem vysunuli na hrot nejnebezpečnějšího hráče, Baytalona, aby se pokusil o vyrovnání. Tento časový úsek byl zbytečně nervózní. Často se jiskřilo, žlutilo a ošetřovalo. Důsledkem toho bylo 5 minutové nastavení. Domácí udrželi těsné vedení do závěrečného hvizdu a mohli se tak se s vými fanoušky radovat z první jarní domácí výhry.

Co říci na závěr? Stejně jako minule, první půle horší té druhé. Zlepšeným výkonem ve druhém dějství získal favorit další 3 body. Mladý tým Roztok působil dobrým dojmem hlavně v první půli.

Netradičně v pátek 26. 4. 2013 od 17:30  přivítáme na našem hřišti v odloženém zápase Sokol Mříčná, která zatím na jaře válcuje soupeře. Tímto zvu všechny příznivce Stružince k návštěvě tohoto zápasu.