TJ Sokol Stružinec vs. TJ Sokol Roztoky 1 : 3 (1:0)

10.08.2014 21:27

 Zprávy TJ Sokol Stružinec, oddílu kopané:

na úvod prohra

 

TJ Sokol Stružinec vs. TJ Sokol Roztoky     1 : 3    (1:0)   

hráno v sobotu 09. 08. 2014 od 17:00 h

 

Branky: 19. Votoček – 51. Mečíř, 69. Kužel, 89. Nýdrle Jakub

 

ŽK: 1/0

ČK: 0/0

Diváků: 150

 

Sestava Stružince: Škopán – Hamáček, Vágenknecht (c), Martinec, Schreyer – Matěja, Ševců, Hloušek, Bláha D. (46. Kohout) – Votoček, Sehnoutek (84. Stránský)

 

Absence: Matějka, Böhm

Trenér: Vágenknecht Petr

Vedoucí mužstva: Máka Jiří

 

Rozhodčí: Mikule Jaroslav z Lomnice n. Pop., AR1: Přikryl Jan z Horní Sytové, AR2: Janda Martin z Poniklé.  


     Za teplého srpnového sobotního odpoledne zahájili fotbalisté Stružince další ročník v OP Semilska. V tomto roce obhajují dvě prvenství ze dvou předešlých ročníků. Los přiřkl  našemu týmu na úvod jednoho z nejtěžších soupeřů, Sokol Roztoky. Ty se netají postupovými ambicemi. To jde náramně do noty zástupcům OFS, kteří by chtěli, aby někdo postoupil do I. B třídy. Stružinec takové cíle nemá, chce se pohybovat v horní polovině tabulky, případně "jen" dosáhnout hattricku. Ve Stružineckém dresu skončila dlouholetá opora zálohy, Honza Vágner. Nováčkem v týmu je Lukáš Böhm, který se do Stružince přistěhoval z Květnova, okr. Havlíčkův Brod. Působil v Lípě hrající I. B třídu na Vysočině.  Vzhledem k administrativním problémům nemohl dnes nastoupit. Podařilo se nám prodloužit hostování všem klíčovým hráčům a proměnit hostování Schreyera z Dubnice v přestup. Hosté posílili kádr trenérským duem Otmar, Klápště a hráči Illnerem z H. Branné, Tuláčkem z Košťálova a Mečířem z Jilemnice.

     Stružinec začal aktivně. V 11. min. Votoček hlavičkuje mimo po centru Hlouška. Ve 12. min. Bláha Dominik střílí z vápna vedle. V 19. min. Votoček po dlouhém nákopu svedl úspěšný souboj s oběma stopery a tvrdou, umístěnou střelou zaznamenal úvodní branku Stružince v novém ročníku OP, 1:0. Voty byl neustálou hrozbou pro stopery Roztok, kteří s ním měli velké problémy. Dokonce si dvakrát museli pomoci faulem, ovšem píšťalka hlavního arbitra zůstala vždy němá. Jak se později ukázalo, mělo to vliv na konečný výsledek. Rozhodčí tím ovlivnil utkání.  Ve 26. min. Nýdrle Jakub střílel z vápna, Škopán, strážce naší branky chytá. Ve 30. min. ten samý hráč hlavičkuje zblízka pod břevno, Škopán skvělě vyráží na branku. Ve 40. min. Tuláček zblízka překopl naši branku. Ve 42. min. Votoček přehrál obránce a v tísni minul. Ve 43. min. Matěja mířil nad. Ve 44. min. hostující Kupkár pálí na branku, Škopán vyráží jeho střelu na roh a z něj nic. První poločas skončil 1:0 pro domácí.

     Do druhého poločasu domácí hrající trenér Vágenknecht udělal jednu změnu v sestavě. Ze hry odstoupil Bláha D., kterého nahradil Kohout. Ve 48. min. střídající Kohout pálí z vápna, jeho střela je tečována obráncem na roh a nic z toho. V 50. min. Škopán vyráží tečovaný balon na roh a z následného roh. kopu kapitán Mečíř hlavou vyrovnal, 1:1. V 60. min. Ilner hlavičkuje po tr. kopu do břevna, poté Škopán chytá. V 68. min. se opakuje situace z vyrovnávacího gólu. Kupkár trefil hlavou břevno, balon odvrácen naší obranou na roh a z něho Kužel se prosadil důrazem a otočil skóre ve prospěch Roztok, 1:2. Běžela 69. min. V 84. min. domácí podruhé vystřídali. Stránský nahradil zraněného Sehnoutka. V 86. min. vidí domácí Martinec jedinou ŽK v zápase za faul. V 89. min. byla k vidění sporná situace, která měla vliv na konečný výsledek. Stružinecký kanonýr Votoček překonává gólmana Dlabolu střelou po zemi, za brankovou čárou odkopává balon stoper Mečíř. Rozhodčí Mikule, jelikož stál téměř na půlce, nechal pokračovat ve hře. Nepomohl mu ani delegovaný rozhodčí Janda, který stál daleko blíž k brankové čáře. Mečíř se po utkání přiznal, že vykopával balon z branky. Domácí rozhozeni z nastalé situace. Hosté toho využili k rychlému brejku a Nýdrle Jakub zvýšil na konečných 1:3 z pohledu domácích. V samém závěru zápasu zatrnulo všem přítomným. V čase 90. + 1´ se skácel stružinecký kanonýr Votoček v pokutovém území bez cizího zavinění. Byla přivolána RZS. Dle slov ošetřujícího lékaře došlo k předkoplapsovému stavu z vyčerpání. Pro jistotu ho vzali na internu do Semil, kde se podrobí dalším vyšetřením. Přejeme Kubovi brzké uzdravení. Rozhodčí Mikule tak zápas ukončil. Roztoky zvítězili 3:1 a vykročili správnou nohou za avizovaným vítězstvím v OP.

     Co říci na závěr? Stružinci se na Roztoky nedaří. Již potřetí za sebou nás dokázali porazit. Podruhé během několika měsíců. Nedělám to, ale dneska si to neodpustím. Nechci snižovat výkon Roztok, ale to, jak jim pomáhali rozhodčí se jen tak nevidí. Neodpískat 2 jasné penalty a neuznat regulérní gól, to je na 1 zápas silná káva. Vše sledoval s bohorovným klidem šéf rozhodčích Josef Dytrt. Navíc sudí dostávají od nového ročníku vyšší odměny. Doufejme, že příští zápas bude lepší a získáme body.

Nyní čeká fotbalisty Stružince sousedské derby v Košťálově s tamní rezervou. Hraje se v neděli 17. 8. 2014 od 17h.

 

Stružinec do toho !!!

 

Autor: Jiří Máka, vedoucí "A" mužstva

—————

Zpět