TJ Sokol Stružinec vs. TJ Sokol Roztoky 1 : 1 (0:1)

TJ Sokol Stružinec vs. TJ Sokol Roztoky   1 : 1  (0:1)

Branky: 67. Vágenknecht - 1. Baytalon

ŽK: 3/3 (Hloušek, Vágner, Drbohlav)

ČK: 0/1

Sledovalo: 250 diváků

Sestava – domácí: Hůlek –  Hamáček, Vágenknecht (c), Hloušek, Martinec – Matěja (Bláha D., Bláha O.),Vágner, Ševců, Pazderský – Drbohlav (Škopán), Heřmanský

Připraven: Stránský

Hlavní rozhodčí Bergemann Lubomír z Jilemnice, na čarách mu asistovali, delegovaný Jebavý Luděk z Hájů n. Jiz. a za hosty laik Kysela Pavel.

Za krásného slunečného počasí poměřili svoje síly týmy Stružince s hosty z Roztok. Na podzim jsme u nich remizovali 3:3, a tak jsme chtěli v tomto utkání zvítězit. Potvrdit tak kvalitní výkony z úvodu jarní části. Hosté nepřijeli rozhodně jen na výlet. Od začátku zápasu byli pohyblivější, dříve u balonu. Z toho také vyplynul první gól. Kdo se opozdil, neviděl gól hostů. Běžela první minuta a roztocký stoper Baytalon zahrál tr. kop z vápna, gólman Hůlek to podcenil a hosté se tak ujali vedení, 0:1.  Ve 14. min. Martinec využil zmatku v obranných řadách, když hosté chtěli střídat. Rozhodčí byl jiného názoru. Přestali hrát, Vláďa přihrál Pazderskému na vápno, jeho střela však zamířila nad. Ve 21. min. Ševců zleva svojí béčkovou nohou  vystrašil mladíka Kopáčka v brance Roztok. Míč těsně minul levou tyčku. O dvě minuty nato zahrozili hosté, když po jejich levé straně sehráli rychlou akci, Hůlek vyráží střelu hostujícího hráče na roh. Ve 28. min. dal o sobě vědět opět stoper Baytalon, který se snažil z tr. kopu ze vzdálenosti 40 m překvapit  podruhé v zápase Hůlka, ten byl však pozorný. Ve 40. min. Drbohlav posadil na zadek 5 protihráčů, udělal z nich statisty a rázoval si to do gólu, jenže jeho střele scházela přesnost. Za jednobrankového vedení hostů se šlo do kabin.

S tímto stavem a hlavně s předvedenou hrou v první půli nemohl být trenér Vágenknecht spokojen. Do druhého poločasu nastoupil Bláha D., který vystřídal na pravé záloze Matěju. Hned v 1. min. druhého dějství Heřmanský v dobré pozici míjí branku. Ve 48. min. Drbohlav zbytečně dojíždí gólmana Kopáčka, ten ho poté poslal na zem a pak se strhla mela, kterou vyřešil rozhodčí Bergemann udělením žlutých karet pro Drbohlava a pro protestujícího Baytalona. V 60. min. vyrobil minelu předstoper Ginzl, Heřmanský toho využil a řítil se na branku Roztok, dal balon pod sebe na nabíhajícího parťáka z útoku Drbohlava, ten se ovšem gólově neprosadil. V 63. min. se také ukázali hosté se svojí střelou, jmenovitě střídající Kaván z dorážky minul. Poté došlo v našem týmu k  dalšímu střídání a následnému přeskupení řad. Na stopera přišel z lavičky Škopán, Vágenknecht se vysunul do útoku a hned to přineslo ovoce. Po rychlé akci a špatném odkopu hostující obrany se po přihrávce Pazderského zmocnil balonu Vágenknecht, který zkušeně pronikl hostující obranou a bezpečně nabídnutou šanci proměnil a v 67. min. tak srovnal stav zápasu na 1:1. Do konce utkání zbývalo ještě dost času na otočení skóre v náš prospěch. Do konce zbývalo 10 min. a nervozita v obouch týmech eskalovala vyloučením hostujícího hráče po druhé žluté kartě po faulu na Vágenknechta. V 84. min. zatrnulo početnému domácímu publiku, když se řítil z brejku do šance Janovský, naštěstí minul. Čtyři minuty před koncem  zahrál stoper Baytalon v malém vápně malou domů gólmanovi, rozhodčí nařídil nepřímý kop, po jeho rozehrání se míč dostal k Ševců a ten ho napálil do břevna. Nervově vypjaté utkání tak skončilo dělbou bodů.

Nyní čeká na stružinecké domácí vložený zápas s tradičním soupeřem, a to Studencem. Věřme, že hráči podají lepší výkon a body zůstanou doma. Hraje se v úterý 1. května 2012 od 17:00.

(autor: Jiří Máka)