TJ Sokol Stružinec vs. TJ Sokol Roztoky    0 : 2   (0:1)

Sestava Stružince: Kohout – Schreyer, Škopán, Martinec, Hloušek – Bláha D., Vágner (c), Ševců, Sehnoutek, Láska M., Bláha O.

Připraven: Stránský P.

Absence: Matějka

Zraněni: Hamáček, Stránský L., Vágenknecht

V trestu: Matěja, Votoček

Rozhodčí: Šubrt Jiří ze Semil, 1. asistent delegovaný Pecina Marek, 2. asistent laik Forman Zbyněk.

Za pěkného májového sobotního odpoledne před velice hezkou diváckou kulisou sehráli fotbalisté Stružince předposlední domácí utkání v tomto ročníku OP Semilska. Ve 26. kole změřili síly se Sokolem Roztoky. Podzimní utkání na půdě Roztok skončilo výhrou Roztok v poměru 1:0. Domácí chtěli vrátit soupeři podzimní pořážku. Stružinci ovšem chybělo hned několik hráčů základní sestavy včetně dvou potrestaných Votočka a Matěji. Hosté přivezli velmi mladý tým. Do Stružince přijeli s tím, že by chtěli, co nejvíce potrápit domácího favorita.

Hned v 1. min. domácí Ševců střílí ze 20 m vedle. Ve 4. min. zahrával Ševců tr. kop, Bláha O. hlavičkuje nad. V téže minutě kope tr. kop host. stoper Hornig ze 45 m a jeho dalekonosná střela orazítkovala pravou tyč naší branky. V 11. min. centr Kupkára končí naštěstí za naší brankou. V 15. min. vidí 1. ŽK hostující záložník Kužel za faul na Ševců. Minutu nato inkasuje domácí záložník  Láska M. ŽK za faul na Horniga. V 19. min. se hosté ujímají vedení. Po chybě stopera Škopána, Nýdrle Jakub nadvakrát skóroval, 0:1. Jeho první střelu gólman Kohout vyrazil. Ve 30. min. vypálil pěknou ránu Hloušek z tr. kopu z 18 m, gólman Dlabola vyráží na roh. Ve 32. min. Láska M. vyslal do šance Vágnera, Dlabola chytá. Poločas skončil vedením hostů 0:1.

V 55. min. hostující Nýdrle Jakub se řítí do pokutového území, gólman Kohout ho fauluje a rozhodčí Šubrt nařizuje pok. kop. K němu se postavil sám faulovaný hráč a s přehledem k pravé tyči proměnil, 0:2. Běžela 56. min. V 61. min. kope Ševců roh. kop, hlava Lásky M. končí v rukou Dlaboly. V 66. min. inkasují hosté 2. ŽK v zápase, když Kupkár rozehrál brzy bez odpískání tr. kop. V 70. min. přítomní viděli pěknou střelu Mikoláška ml. Tu vyrazil gólman Kohout. V 80. min. Láska M. svedl neúspěšný souboj s gólmanem Dlabolou. V 81. min. byla k vidění rychlá akce hostů po dlouhém nákopu stopera Horniga na Nýdrleho Jakuba a ten zblízka přestřelil branku. Rozhodčí Šubrt ukončil utkání za vítězství Roztok 0:2. Byla to první jarní prohra Stružince zrovna v nejnevhodnější moment.

Co říci na závěr? V oslabené sestavě jsme měli těžší úlohu v tomto utkání. Navíc jsme potřebovali zvítězit. Někteří hráči nepodali optimální výkon. Tudíž jsme museli poprvé na jaře zkousnout první jarní prohru. Jelikož Bělá deklasovala Mříčnou 6:0, srovanala s naším týmem krok a momentálně je největším favoritem na vítězství v OP Semilska a na postup do I. B třídy.

Nyní čeká fotbalisty Stružince sousedské derby v  Lomnici n. Pop. Hraje se v neděli. 8. 6. 2014 od 17:00. Tímto zvu fanoušky Stružince k návštěvě tohoto utkání.