10.10.2019 17:58

výhra v derby a posun na 6. místo

TJ Sokol Stružinec vs. TJ Sokol Nová Ves n. Pop.      3 : 1         (2:1)

hráno v neděli 29. 09. 2019 od 16:30

Branky: 15. Bláha Ondřej, 23. Kuch David, 46. Kuch David - 34. Zuzánek Václav (pen.)

ŽK: 3/5 (Böhm, Syrovátka, Galbavý/Hadač, Zuzánek. Golis, Dohnal, Nožička P. )

Diváků: 175

Sestava Stružince: Martinec (c) – Brnka, Drábek, Böhm, Schreyer – Hamáček (83. Jína), Syrovátka, Kuch, Bláha D. (46. Galbavý)  – Heřmanský (87. Vrabel), Bláha O. (46. Ebert)

Vedoucí mužstva: Jiří Máka

Rozhodčí: Přikryl Jan z Horní Sytové, AR1: Hlavatý Jan z Turnova, AR2: domácí laik: Forman Zbyněk.

Za slušného nedělního odpoledne přivítali fotbalisté Sokola Stružinec v rámci 8. kola Winner Sport OP Semilska Sokol Nová Ves nad Pop. Utkali se dva dlouholetí rivalové v derby. Domácí se pomalu posouvají tabulkou vzhůru, naopak hosté trápí krize, navíc venku před tímto zápasem ještě nebodovali. Stružinci patřila úvodní půlhodina. V 8. min. Heřmanský z úhlu ve vápně pálil mimo. V 11. min. tr. kop z 18 m poslal Syrovátka jen do náruče gólmana Píra. V 15. min. Hamáček vyslal do šance od pravé lajny Bláhu O. a ten střelu na přední tyč přivedl domácí do vedení, 1:0. Ve 20. min. Dušta ze 25 m mířil nad levý horní roh naší branky. Ve 23. min. Heřmanský přihrál Kuchovi do vápna a David technickou střelou k pravé tyči zvýšil na 2:0. Minutu nato Schreyer před naším vápnem hlavičkoval tak nešťastně, že gólman Martinec musel vytahovat balon z levého vinglu. Klika. Ve 33. min. zahrál Brnka rukou v pokutovém území, rozhodčí Přikryl nařídil po poradě s AR1 Hlavatým pok. kop, který s přehledem proměnil Zuzánek a hosté snížili na 2:1. Běžela 34. min. Ve 36. min. Hamáček na malém vápně přestřelil po centru Heřmanského zleva. Poté domácí přestali hrát a hosté vycítili šanci. Důležité bylo, že nepřipustili další změnu skóre do poločasu. O přestávce domácí trenér Vágenknecht udělal dvě změny v sestavě. Galbavý za Bláhu D. a Ebert za Bláhu O.

Hned v 1. min. 2. pol. Kuch poslal odražený balon z vápna na branku, kde ho hostující Svoboda tečoval do protipohybu gólmana Píra, 3:1. Ve 2. poločase se často žlutilo a celkem 7x střídalo. V 49. min. Galbavý dostal 1. ŽK domácích za faul na Salygu. Za minutu vidí 1. ŽK hostů Zuzánek za faul na Heřmanského. V 69. min. za judistický souboj Böhma s Golisem, viděli oba kohouti ŽK. V 70. min. inkasoval 2. ŽK domácích Syrovátka za faul. V 71. min. centroval Hamáček zprava do vápna a Galbavý minul branku. V 75. min. dostal 3. ŽK hostů Nožička P. za filmování penalty. V 79. min. tr. kop Fedora ze 25 m gólman Martinec vyrazil na roh a z něj nic. V 82. min. inkasoval střídající Dohnal 4. ŽK hostů za faul. V 83. min. domácí potřetí vystřídali, dorostenec Jína za Hamáčka. V 86. min. dostal stoper Hadač 5. ŽK hostů za faul. V 87. min. domácí střídají počtvrté, Vrabel za Heřmanského. Rozhodčí Přikryl ukončil derby bez nastavení. Stružinec se mohl radovat spolu s početnou diváckou kulisou ze druhé domácí výhry za sebou. To znamená posun o 2 místa výše tabulkou na 6. příčku.

Co říci na závěr? V dnešním derby byly 2 důležité momenty: Stružinec ustál vedení 2:1 do poločasu a poté hned po přestávce přidal třetí branku. Druhá půle byla dost urputná často se žlutilo a také střídalo na obou stranách. Když bych měl vyzdvihnout 2 nejlepší hráče domácích, byli by to střední záložník Syrovátka (exnovovešťák) a střelec dvou branek, Kuch.

Příští víkend čeká fotbalisty  Sokola Stružinec deváté utkání na podzim. Tentokrát zajíždějí do nedalekého Libštátu, kde nás nečeká nic lehkého. Navíc domácí mohou posílit hráči z A týmu Košťálov/Libštát. Hraje se v neděli 06. 10. 2019 od 16:00. Tímto vyzývám fanoušky TJ Sokol Stružinec, aby přijeli povzbudit žlutomodré v souboji se druhým týmem tabulky.