12.09.2018 19:30

prohra v derby

TJ Sokol Stružinec vs. TJ Sokol Nová Ves n. Pop.        1:3      (1:1)

hráno v sobotu 08. 09. 2018 od 17:00

Branky: 21. Vágenknecht Petr - 5. Ebert Tadeáš (vl.), 66. Čížek Josef, 88. Čížek Josef

ŽK: 1/1 (Böhm/Zuzánek)

Diváků: 125

Sestava Stružince: Nouzák – Bláha D., Vágenknecht (89. Stránský), Böhm, Ebert – Matěja, Syrovátka, Martinec (c), Bajgar – Bláha O. (83. Ženatý), Mach (62. Vondra)

Rozhodčí: Mikule Jaroslav z Lomnice n. Pop.,  AR1: Přikryl Jan z Horní Sytové, AR2: domácí laik Forman Zbyněk.

Za slunečného zářijového sobotního odpoledne sehráli fotbalisté Stružince tradiční derby odvěkých rivalů. Na domácím trávníku přivítali fotbalisty Sokola Nová Ves n. Pop. Oběma mužstvům se v úvodu podzimní sezóny nedaří. Tak se čekal vyrovnaný duel. O to víc jsme chtěli v tomto utkání zvítězit, abychom se "chytli". Jenže hned v 5. min. usměrnil střelu Zuzánka do vlastní branky bek Ebert, 0:1. V 15. min. novoveský Máka V. střílí z 18 m nad. V 18. min. Matěja v samostatném úniku, obránce Fedor mu však balon na poslední chvíli ukopl na roh a z něj nic. Ve 21. min. bylo vyrovnáno. Hrající trenér Vágenknecht zahrával tr. kop po faulu na Bajgara. Přízemní střelou z 18 m  na zadní tyč nachytal gólmana Diviše v brance hostů, 1:1. V poslední minutě první půle hlavičkuje Matěja zblízka, Diviš chytá. Poločas tak skončil zaslouženou dělbou bodů. Domácí ponechali do 2. poločasu stejnou sestavu.

Ve 46. min. Fedor střílí zdálky, jeho střela skončila vedle Nouzákovy svatyně. V 56. min. Bajgar zaběhl do vápna, jenže jeho střele scházela přesnost. Škoda. V 62. min. domácí poprvé střídali. Vondra za Macha. V 66. min. hosté centrují zprava před naší branku a střídající Čížek hlavou vrátil novoveským vedením, 1:2. V 75. min. tr. kop Vágenknechta ze 35 m, Martinec hlavičkuje, gólman diviš vyráží na roh a z něj gól nepadl. Minutu nato viděl 1. ŽK zápasu předstoper Böhm za faul. V 80. min. střela kapitána Martince ze 25 mimo. V 83. min. bylo k vidění druhé střídání domácích, Ženatý za Bláhu O. V 87. min. dostal hostující Zuzánek ŽK za zakopnutí balonu. V 88. min. po neodpískaném faulu na půlce přestali domácí hráči hrát a to se jim stalo osudným, neboť hostující Čížek se dostal do brejku a svoji šanci proměnil a stanovil konečný výsledek 1:3 pro Novou Ves. Za minutu ještě domácí vystřídali. Stránský za Vágenknechta. Více se již nestalo, a tak si hosté odváží 3 body za vítězství 1:3.

Co říci na závěr? Stružinec sehrál nešťastné derby utkání. Před slušnou návštěvou sehrál vyrovnané utkání, ovšem opět doplatil na vlastní chyby a neproměňování šancí. Hosté vytěžili z minima naximum, a proto si odvezli všechny body. Našemu týmu chyběli Brnka, Hamáček, Kuch a Chlumský. Doufejme, že se v příštím utkání ve Mříčné vyvarujeme chyb a dokážeme všem, že fotbal hrát umíme a dokážeme zvítězit.

Příští zápas zajíždí Sokol Stružinec v sobotu 15. 09. 2018 od 17:00 do Mříčné, kde se utká s domácím Sokolem. Přijeďte podpořit žlutomodré barvy, abychom se odpíchli na vyšší místa v OP.