TJ Sokol Stružinec vs. TJ Sokol Nová Ves n. Pop. 5 : 1 (1:1)

TJ Sokol Stružinec vs. TJ Sokol Nová Ves n. Pop.   5 : 1    (1:1)

hráno v sobotu 24. srpna 2013 od 17:00 h

Branky: 17., 59., 75. Votoček, 68. Vágenknecht, 71. Sehnoutek – 23. Nožička P.

ŽK: 1/1 (Schreyer/Hadač)

Diváků: 230

Utkání řídila trojce delegovaných rozhodčích: hlavní arbitr: Liška Pavel ze Semil, AR1: Šubrt Jiří ze Semil, AR2: Janda Martin z Poniklé.

Sestava Stružince: Škopán – Bláha D. (82. Bláha O.), Vágenknecht (C), Martinec, Schreyer – Matěja (70. Bajgar), Ševců, Hloušek, Sehnoutek – Votoček (87. Stránský), Láska

Připraven: Kašpar

Sestava Nové Vsi: Čapek – Nožička R., Hadač, Hloušek, Fejfar – Zajíc, Mizera (C), Máka V., Golis – Nožička P., Salyga

Střídali: Palas, Zelenka, Čížek

Připraven: Kunt

Vedoucí mužstva: Novotný Michal

V sobotu 24. 8. 2013 za krásného počasí se na stružineckém hřišti uskutečnilo derby odvěkých rivalů, domácího Stružince s hostující Novou Vsí. Oba týmy nezastihl úvod sezóny v dobrém světle. Obě družstva čekala na první výhru do třetího kola. Od domácích se čekal výkon , který předvedli v minulém kole na Malé Skále. Novoveské povzbudila výhra nad Vysokým a rozhodně nepřijeli do Stružince jen na výlet. První půle charakterizovala spousta nepřesností, často se balon ocitl za plotem. Domácím nevycházelo téměř nic. Hosté byli dříve u míče a bojovali. V 7. min. Matěja přihrál soupeři do šance, tou však hosté trestuhodně pohrdli. V 17. min. se Stružinec ujímá po hlavičce Votočka po pěkně zahraném roh. kopu Ševců, 1:0. Uplynulo 6 minut a hosté srovnávají skóre, kdy se trefil Nožička P. po centru z levé strany. Ve 33. min. hostující Salyga nevyzrál nad vyběhnuvším domácím gólmanovi Škopánovi. Dobrá možnost Vsi. Obě mužstva odcházela do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Po důrazném pohovoru v kabině domácích se hra žlutomodrých ve druhém poločase zlepšila a výsledkem byly 4 branky v hostující síti. V 52. min. hosté zahrozili Nožičkou P. Trefil jen gólmana Škopána. V 59. min. Vágenknecht našel dlouhým pasem Lásku, ten podstoupil souboj s obráncem a z malého vápna nahrál pod sebe na  kolegu z útoku Votočka a Stružinec vedl 2:1. V 61. min. střídající hostující hráč Čížek střílel těsně vedle. V 65. min. uviděl jedinou ŽK pro hosty stružinecký odchovanec Hadač za faul na Ševců, který se vydal na sólo od půlky až k vápnu. Z nařízeného tr. kopu vstřelil třetí branku Stružince stoper Vágenknecht, který překvapil přízemní střelou skrz zeď obranu včetně gólmana Čapka a bylo to 3:1. Na světelné tabuli svítila 68. min. V 71. min. zvyšuje Sehnoutek na 4:1, po rychlé akci a přihrávce od Lásky. V 75. min. Láska zahrával tr. kop od postranní čáry na zadní tyč, kde Votoček lehkou tečí dokonal svůj hattrick, 5:1. Další bůro bylo na světě. V 82. min. viděl domácí bek Schreyer zbytečnou ŽK za zdržování hry. V 84. min. střídající Bláha O. hlavičkuje zblízka do tyče po centru Votočka. V posledním minutě normální hrací doby opět Ondra hlavou míří vedle po centru Vágenknechta. Vzápětí s přehledem pískající rozhodčí Liška ukončil toto derby při vítězství domácích barev v poměru 5:1.

Co říci na závěr? Stružinečtí po promrhané první půli předvedli ve druhé části zlepšený výkon a přidali další branky, a tak rozhodli o svém vysokém vítězství. Hosté ve druhé půli odpadli, vinu na tom mělo odstoupení zkušeného Milise Mizery pro zranění. Chyběl vůdce, který by mladé spoluhráče táhl. Je třeba také poděkovat fanouškům za podporu.

V příštím kole v sobotu 31.8.2013 od 17.00 h čeká naše borce výlet na Jilemnicko, a sice naším soupeřem bude sestoupivší Víchová n. Jiz. Tímto zveme všechny fanoušky na tento zápas.