TJ Sokol Stružinec vs. TJ Sokol Nová Ves n. Pop. 3 : 3 (2:0)

29.08.2016 10:14

ztráta 2 bodů za remízu

TJ Sokol Stružinec vs. TJ Sokol Nová Ves n. Pop.    3 : 3    (2:0)

hráno v sobotu 27. 08. 2016 od 17:00

Branky:  7. Matěja Marek, 24. Votoček Jakub, 69. Votoček Jakub - 51. Nožička Petr, 67. Sehnoutek Jakub, 78. Nožička Petr

ŽK: 0/1 (Nožička P.)

Diváků: 160

Sestava Stružince: Nouzák – Brnka, Martinec, Škopán, Bláha D. – Bajgar, Sedlák, Ševců, Matěja – Votoček (c), Bláha O. (61. Vágenknecht)

Připraven: Stránský P.

Vedoucí mužstva: Máka Jiří.

Sestava Nové Vsi: Svoboda –  Nožička R., Huráň (c), Zelenka, Kunt – Čížek (52. Špidlen J.), Syrovátka, Salyga, Špidlen M. (72. Zuzánek V.) - Sehnoutek, Nožička P.

Trenér: Zajíček Michal

Vedoucí mužstva: Novotný Michal

Rozhodčí: Diringer Petr z Jablonec n. Nis., AR1: Maňák Vlastimil z Lučan, AR2: Gregor Karel z Velkých Hamrů.

Za tropického srpnového odpoledne svedla píšťalka rozhodčího Diringera odvěké rivaly, Stružinec a Novou Ves k derby utkání na stružineckém trávníku. I přes oslabení obou mužstev se dala čekat dobrá hra a také utkání, které bude mít náboj, ale bude vedeno hráči obou týmů ve férovém duchu. K tomu měla přispět solidní návštěva fanoušků. Vše se splnilo, k tomu přispěl výkon zkušeného hlavního rozhodčího Diringera, který nedávno působil v KP. Domácím scházelo několik hráčů, zranění Kuch se Stránským L. Böhm se Schreyerem byli omluveni. Do hry po delší pauze zasáhl opět Sedlák. Hostům chyběli Hadač, Koudelka, Dušta a hlavně střední záložník Zajíc M.

Stružinec vstoupil do utkání lépe, hned ve 3. min. Votoček v pokutovém území, nahrál dozadu na nabíhajícího Sedláka, který střílel k levé tyči. Gólman Svoboda jeho střelu vyrazil na roh a z něj nic. V 7. min. Votoček přihrál Matějovi a ten pohotovou střelou přivedl domácí tým do vedení, 1:0. V 11. min. byla kvidění pěkná střela Ševců k levé tyči, Svoboda opět vyrazil na roh a po roh. kopu a centru stopera Martince zapadl balon na zadní tyč, gól však nepadl. Ve 22. min. Martinec dlouhým balonem našel hlavu Bláhy O., který prodloužil doleva do vyložené šance Votočkovi, který měl prázdnou branku a nebyl pro něho problém skórovat, 2:0. Ve 39. min. aktivní Matěja v šanci, volil střelu výškou, na Svobodu si nepřišel. Ve 43. min. exstružinecký Sehnoutek minul branku po roh. kopu. Byla to jediná slibná šance hostů v první půli. Poločas skončil 2:0 pro domácí.

Do 2. pol. nedošlo ani v jednom týmu ke změnám v sestavě. Domácí hráči nechali hru v kabině. Místo, aby více bránili a čekali na chybu soupeře, přestali hrát a hosté toho využili. Domácí přestali běhat, dostali se pod tlak, který hosté využili hned po 3 min. 2. dějství. Kunt vstřelil branku na zadní tyči, ovšem branka mu nebyla uznána, neboť AR2 zvedl praporek pro ofsajd a hlavní arbitr Diringer zapískal ofsajd. Pro domácí to však nebylo varování a v 51. min. se hosté již dočkali regulérní branky po roh. kopu,  autorem byl Nožička P., 2:1. V 61. min. se měnila sestava u domácích poprvé, Vágenknecht nahradil v útoku Bláhu O. V 67. min. novovesští vyrovnali. Špidlen M. vystřelil na naši branku, s pomocí teče skončil balon za brankou. Po roh. kopu se nepochopitelně ocitli na malém vápně dva volní hráči hostů, Salyga a Sehnoutek. Druhý jmenovaný se prosadil hlavou, 2:2. Uplynuly sotva 2 minuty a Votoček obdržel balon, na půlce, nasadil k úprku na hostující branku, obráncům ukázal záda a  střelou na zadní tyč překonal Svobodu v brance a přivedl domácí opět do vedení, 3:2. Kapitán Huráň za protesty uviděl ŽK. V 78. min. hostující Nožička P. svým druhým gólem v utkání opět srovnal, 3:3. Když už se schylovalo k remíze, domácí záložník Sedlák se vydal na výlet a ze 25 m napálil do břevna. Škoda. Více se již v zápase nestalo, a tak rozhodčí Diringer ukončil toto derby utkání, když na světelné tabuli svítilo skóre 3:3.

Co říci na závěr? Stružinečtí vstoupili do utkání lépe, dostali se do dvoubrankového vedení, mohli ještě přidat v první půli 2 branky, jenže druhý poločas nepochopitelně přenechali otěže zápasu soupeři, který dokázal srovnat. Vzhledem k tomu, že domácí vládli prvnímu pločasu a hosté druhému, je remíza spravedlivým vyjádřením dění na hřišti. Pro domácí je to však ztráta. V příštím utkání zajíždí Stružinec do Bozkova na "Cihelné pole", kde se utká s domácí rezervou. Domácí áčko hraje dvojičku ve Višňové.