TJ Sokol Stružinec vs TJ Sokol Nová Ves n. Pop. 1 : 1 (1:0)

TJ Sokol Stružinec vs TJ Sokol Nová Ves n. Pop.  1 : 1   (1:0)

Branky: 35. Votoček Jakub – 71. Huráň Pavel

ŽK: 2/0 (Brnka, Sedlák)

Diváků: 180

Sestava Stružince: Škopán (47. Bajgar) – Brnka, Merta, Böhm, Schreyer – Matěja, Martinec, Ševců, Bláha D.  – Votoček (c), Bláha O. (74. Vágenknecht)

Připraveni: Stránský P., Vondra

Rozhodčí: Procházka Jan z Košťálova, AR1: domácí laik: Forman Zbyněk, AR2: hostující laik: Čapek Vít.

Za proměnlivého májového odpoledne sehráli fotbalisté Stružince derby odvěkých rivalů proti blízké Nové Vsi n. Pop. Mírným favoritem tohoto utkání byli hosté, kteří figurovali na 6. místě, kdež to domácí byli o 3 stupínky níže. Říká se, že derby nemá favorita a v něm se může stát všechno. Domácím opět chybělo několik hráčů základní sestavy. Merta opět na stoperu dobře dirigoval obranu. Stružinečtí působili v prvním poločase aktivně. Proti minulému utkání v Poniklé to byl zcela jiný tým. Hned ve 2. min. bek Brnka napálil ze 30 m balon na zadní tyč, avšak vedle. Vzápětí Votoček po centru Martince hlavou do protipohybu gólmana Svobody, ten vyrazil. Ve 4. min. Nožička P. v první šanci hostů. Z vápna minul pravou tyč o 2 m. V 6. min. Martinec po přihrávce Bláhy O. z 8 m natáhl gólmana Svobodu., od něj na roh. Z něj nic. Ve 13. min. hostující špílmachr Zajíc střílí z 18 m nad. Ve 14. min. faul na Bláhu O. 25 m od branky. Martincův tr. kop skončil hodně mimo. Ve 23. min. Votoček v největší šanci dosavadního průběhu zápasu. Kuba dostal pas za obranu od Martince, udělal blafák Svobodovi. Dostal se z příznivé pozice do mrtvého úhlu a již nestihl zasunout do odkryté branky. Škoda. Ve 25. min. hosté nastřelili po roh. kopu spojnici břevna a tyče. Ve 34. min. Martinec střílel z tr. kopu ze 30 m a Svoboda vyrazil na roh a z následného rroh. Kopu Bláhy D. na zadní tyč osamocený Votoček vsítil úvodní branku derby, 1:0. Ve 39. min. centrovaný balon Martince z půlky na Votočka a ten hlavičkoval do branky a stoper Hadač vyhlavičkovával jistý gól z brankové čáry. V poslední minutě prvního dějství ještě Martinec kopal tr. kop ze 35 m. Svoboda jeho střelu vyrazil na roh a po něm hlavní rozhodčí Procházka ukončil první půli za příznivějšího stavu pro domácí, kteří vedli 1:0.

Krátce po změně stran, konkrétně ve 47. min. se při souboji s novoveským Golisem před brankou zranil domácí gólman Škopán. Zlomil si pravý prostředníček na ruce a musel být odvezen do nemocnice. Do hry tedy nastoupil Bajgar, který zaujal místo na pravé záloze a do branky se posunul bývalý gólman Martinec. V 53. min. centruje Bláha D. od plotu před branku, kde nabíhali 3 Stružiňáci, na míč však nedosáhl ani jeden. V 64. min. Votoček zblízka trefuje jen gólmana. V 68. min. osamocený Golis v pok. území hlavičkuje nad po centru Hadače z půlky. V 71 min. hosté vyrovnali. Exstružinecký Sehnoutek rozehrál tr. kop na Huráně a ten z rohu vápna a tečí beka Schreyera srovnal na 1:1. V 74. min. domácí podruhé střídají. Vágenkecht za Bláhu O. V 79. náhradní gólman Martinec včasným vyběhnutím a odkopem zneškodnil šanci Zajíce. V 82. min. bek Brnka nešťastně trefil při odkopu dotírajícího útočníka v šestnáctce a z toho resultoval k nevoli domácího publika  pokutový kop. Brny dostal za to ještě ŽK. Míč si postavil vyhlášený exekutor Huráň. Na Martince si však nepřišel. Balon mu vyrazil. V 86. min. byla k vidění 2. ŽK pro domácího Sedláka za útočný faul. V 90. min. střílený centr Vágenknechta na branku. Votoček napálil obránce a od něj na roh a z něj nic. Po 2 minutách nastavení foukl rozhodčí Procházka naposledy do píšťalky a ukončil derby, které skončilo remízou 1:1.

Co říci na závěr? Domácí si vypracovali v první půli několik gólovek, ujala se pouze jediná. Přestávce hosté vyrovnali hru. Dočkali se vyrovnání a poté překazil jejich radost z otočení výsledku náhradní gólman Martinec, ktrerý vyrazil pokutový kop. Posledních 20 min. zápasu bylo hektických a nervózních, neboť oba týmy chtěly v tomto derby zvítězit. Gól již nepadl, a tak si obě mužstva rozdělila po bodu. Nyní čeká naše hráče těžké utkání ve Mříčné, která hlavně spoléhá na kanonýra Kubelku.

Příští zápas sehraje náš celek v sobotu 04. 06 2016 od 17:00 ve Mříčné, kde utkají s domácími Sokoly. Tímto zvu fanoušky žlutomodrých k návštěvě tohoto utkání.