29.04.2019 11:14

třetí jarní prohra

TJ Sokol Stružinec vs. TJ Sokol Mříčná        2 : 4            (0:3)

hráno v sobotu 20. 04. 2019 od 17:00

Branky: 54. Martinec Vladimír, 68. Kuch David (pen.) - 18. Šif Jindřich, 31. Hrnčíř Daniel, 41. Šif Jindřich, 47. Farský Lukáš

ŽK: 2/1 (Kuch, Böhm/Farský M.)

Diváků: 220

Sestava Stružince: Martinec (c) (od. 46. min. v poli.) – Brnka, Mach, Böhm, Schreyer –  Bláha D. (60. Vondra), Matěja (46. Bláha O.), Syrovátka J., Bajgar (46. Nouzák) - Kuch, Galbavý (89. Vrabel)

Rozhodčí: Mikule Jaroslav z Lomnice nad Pop., AR1: Nosek Jakub z Turnova, AR2: Hlavatý Jan z Turnova.

Za pěkného dubnového sobotního odpoledne sehráli fotbalisté Stružince druhý domácí zápas v jarní části OP Semilska. Přěd početnou diváckou kulisou se utkal domácí Stružinec se Mříčnou. Podle postavení v tabulce byli favoritem hosté. Chtěli jsme však již naplno bodovat. To se opět nepovedlo. V 15. min. Brnka fauluje soupeře v pokutovém území. Rozhodčí Mikule nařídil penaltu, kterou Šif neproměnil. Zamířil mimo. V 18. min. se Šif už prosadil střelou s tečí obránce a přivedl Mříčnou do vedení, 0:1. Ve 27. min. tr. kop Syrovátky zprava a z něj nic. Ve 31. min. hosté zvyšují Hrnčířem na 0:2. Nejdříve skončil balon na tyči, gólman Martinec ho chytil, jenže následně mu balon na brankové čáře vypadl a Hrnčíř ho dorazil. Ve 41. min. to bylo s naším týmem ještě horší. Šif z tr. kopu vymetl pravou šibenici a zvýšil na 0:3. Minutu před koncem poločasu ještě střílí z 18m nad. První půle skončila tříbrankovým rozdílem ve prospěch Mříčné.

O přestávce udělal trenér Vágenknecht několik změn v sestavě. Bláha O. za Matěju, Nouzák za Bajgara. Martinec do pole a Nouzák místo něj do branky. Naší velkou slabinou jsou konce a začátky poločasů. Hned ve 47. min. utekl po levé straně mladík Farský L. A střelou na zadní tyč zvýšil již na 0:4. V 54. min. Martinec z tr. kopu po faulu na Kucha střelou k levé tyči snížil na 1:4. V 68. min. Kuch z penalty po faulu na Martince koriguje výsledek na 2:4. Šance aspoň na remízu ještě žila. V 70. min. Galbavý zprava z úhlu střílel mimo. V 74. min. gólman Nouzák včas vyběhl do pole, aby ukopl balon střídajícímu Holcovi T. do  autu. V 77. min. Nouzák vyrazil střelu Berana na roh a z něj nic. V 84. min. Martinec trefuje z vápna jen gólmana Paclíka a za dvě minuty míří z vápna nad. Po minutovém nastavení ukončil rozhodčí Mikule utkání, ve kterém Mříčná zvítězila 2:4.

Co říci na závěr? V dnešním utkání se opět naplno ukázaly naše slabé stránky. Nedokážeme si pohlídat začátky a konce poločasů, málo střílíme, necháváme se málo faulovat kolem vápna a vyrábíme hrubé chyby v obranné fázi. Doufejme, že se to zlepší a brzy získáme konečně 3 body za výhru.