TJ Sokol Stružinec vs. TJ Sokol Mříčná 5 : 4 (2:3)

28.10.2014 23:46

 Zprávy TJ Sokol Stružinec, oddílu kopané:

dokonalý obrat

 

TJ Sokol Stružinec vs. TJ Sokol Mříčná    5 : 4   (2:3)      

hráno v sobotu 25. 10. 2014 od 14:30 

 

Branky: 11., 56., 66. Votoček, 43. Martinek, 52. Sehnoutek – 1., 78. Kubelka, 5. Jiřišta, 22. Klust

 

ŽK: 3/1 (Votoček, Martinek 2x/Malý V. ml.)

ČK: 2/1 (Böhm, Martinek/Holec M.)

 

Diváků: 160

 

Sestava Stružince: Škopán (c) – Bláha D., Vrkoslav, Hamáček, Sehnoutek - Vágner, Ševců,  Martinek, Kohout (46. Matěja) – Votoček (90. + 1´ Bláha O.), Böhm

Připraven: Stránský P., Bajgar

Absence: Vágenknecht, Martinec, Hloušek, Matějka

Trenér: Vágner Bohumil

Vedoucí mužstva: Máka Jiří


Rozhodčí: Mašek Milan ze Semil, AR1: Liška Pavel ze Semil, AR2: laik Forman Zbyněk ze Stružince.

 

     Za oblačného říjnového sobotního odpoledne sehráli fotbalisté Stružince poslední, sedmé domácí utkání podzimní sezóny. Za soupeře měli velmi útočný tým ze Mříčné. Do utkání byl již opět připraven Martinek, jenž nehrál minulý zápas v Bozkově. Stružinečtí chtěli potvrdit 3 body získané v Bozkově a přiblížit se k nejlepší trojce OP Semilska. Vědomi si útočné síly Mříčné, a také toho, že v obranné fázi nejsou tak silní. Mříčenští vybavili na tento zápas autobus, ve kterém přijelo i mnoho fanoušků. Hosté chtěli uspět ve Stružinci. Tím se nijak netajili. Již po příjezdu o sobě dávali podnapilí mladíci vědět. Jejich fandění zesílilo krátce po úvodním hvizdu, kdy hosté vlítli na naše hráče a hned po půl minutě hry po chybě Bláhy D., který dlouho váhal s odkopem až se k balonu dostal hrající trenér Kubelka a ten přivedl hosty do vedení, 0:1. V 5. min. Jiřišta zvyšuje na 0:2, když Hamáček "namazal" Jiřištovi na malém vápně a ten se nemýlil. V 7. min. opět domácí obrana v nedbalkách. Hostující snajpr Holec T. z úhlu minul pravou tyčku. V 11. min. se dostali konečně ke slovu domácí. Ševců zahrával tr. kop a jeho centr se snesl na hlavu Votočka a ten snížil na 1:2. Po této brance inkasoval 1. ŽK domácí Martinek za pošťuchování s gólmanem Farským, když mu nechtěl dát balon, abychom mohli hned rozehrát. Ve 13. min. se poprvé zajiskřilo na trávníku. Mříčenský bek Holec M. srazil nesmyslně Böhma na plot. Lukáš oplácel a rozhodčí Mašek poslal oba kohouty do sprch. V 15. min. faulován Martinek v pok. území. Jenže Mašek byl neoblomný. Pouze rozpažil. Z půlky se těžko posuzuje faul ve vápně. Ve 22. min. neobsazený stoper hostů, Klust po roh. kopu střelou o pravou tyč dal znovu na rozdíl dvou branek, 1:3. Ve 24. min. hosté střídají gólmana Farského pro zranění. Do hry nastoupil náhradní gólman Paclík. Ve 33. min. domácí gólman Škopán zachraňuje po střele Kubelky před dotírajícím Holcem T. Ve 35. min. se vytáhl host. gólman Paclík při střele Martinka. Ve 40. min. byla k vidění šance hostů, Škopán tlumí jejich střelu a poté Sehnoutek odkopává. Ve 42. min. domácí neodkopli balon na vápně a host. kapitán Jaroš J. minul levou tyč. Ve 43. min. se domácí znovu přiblížili ve skóre, když balon z tr. kopu Ševců pustil Votoček Martinkovi a ten ho uklidil do branky, 2:3. Velmi důležitá branka pro další vývoj zápasu.

     Do 2. pol. domácí vystřídali. Matěja nahradil Kohouta. Marek se postavil na beka a Sehnoutek na krajní zálohu. Zápas nebyl ještě prohraný. Chtělo to však zlepšit hru, hlavně v obraně. Druhou půli začali domácí náporem, i když nejprve v 51. min. zatrnulo všem příznivcům Stružince, když Holec T. po dlouhém nákopu beka Návesníka prudkou ranou překopnul naši branku. Platilo staré známé pravidlo: "Nedáš, dostaneš." Minutu nato Stružinecký Sehnoutek srovnal stav skóre na 3:3, když  vrátil balon do prázdné branky po střele Votočka, jenž trefil jen Paclíka a ten balon vyrazil před sebe. V 56. min. Škopán vyslal dlouhým výkopem Votočka vstříc dalšímu gólu. Kuba vyhrál souboj s bekem Návesníkem a běžel sám na Paclíka, ten vyběhl, Kuba mu udělal blafák a do opuštěné branky otočil skóre na stranu domácích, 4:3. V 61. min. tr. kop Kubelky domácí obrana odvrátila. V 66. min. docílil Votoček hattricku, když ho po rychlé akci středem Martinek vybídl přihrávkou ke skórování a ten tvrdou střelou nedal Paclíkovi šanci, 5:3. V 68. min. viděl 2. ŽK pro domácí, Votoček za faul. V 69. min. došlo k nedorozumění před naší brankou, balon byl odehrán jedním z našich hráčů na roh. Z něj hlavičkoval Jiřišta nad. V 71. min. našel Škopán již poněkolikáté v utkání dlouhým výkopem Votočka a ten uplatnil svoji sílu a dravost, opět vyzrál na obránci a zamířil těsně vedle pravé tyčky. V této fázi zápasu sílí tlak hostů, kteří se nechtějí smířit s tímto stavem. Domácí bojují a prozatím odolávají. Přišla 78. min. a Kubelka vykřesává naději hostů na remízu, 5:4. V 83. min. dostal Malý V. ml. jedinou ŽK pro hosty za faul. V 85. min. Votoček vymíchal dva obránce, následnou střelu Paclík chytá. V 86. min. byl po 2. ŽK vyloučen domácí Martinek za faul na půlce. Běžela 1. min. nastavení a domácí takticky střídají, na hřiště nastoupil Bláha O. za Votočka. Díky velké bojovnosti ve 2. půli a zlepšené hře dokázali domácí srovnat a poté otočit skóre ve svůj prospěch. Kluci děkujeme.   

     Co říci na závěr? Dnešní utkání se muselo líbit. Hrálo se ve velmi dobré atmosféře, hlavně díky hlasitým fanouškům Mříčné. Padlo 9 branek, pro domácí je důležité, že se včas zvedli a dokázali obrátit nepříznivý stav. Záporem v tomto utkání jsou dva vyloučení domácí hráči, Böhm a Martinek. Díky této výhře a prohře Studence v Horní Branné 0:1 se posunul Stružinec na 4. místo tabulky. Na 3. Bělou ztrácí již jen 2 body.

     Nyní nás čeká poslední zápas podzimu 2014. V sobotu 1. 11. 2014 již od 14:00 sehrajeme derby s Novou Vsí. Není ještě rozhodnuto, kde se utkání uskuteční, zda v Nové Vsi nebo na UMT v Lomnici n. Pop. O tom Vás budeme včas informovat.

 

Autor: Jiří Máka, vedoucí "A" mužstva

 

—————

Zpět