TJ Sokol Stružinec vs. TJ Sokol Mříčná 3 : 2 (1:1)

TJ Sokol Stružinec vs. TJ Sokol Mříčná  3 : 2   (1:1)

hráno ve středu 18. května 2011 od 17:00

Branky:  45. Heřmanský, 59., 83. Láska P. – 5. Jaroš Jan, 46. Zákoucký

ŽK: 3 (Heřmanský, Vojtíšek, Vágner) / 5 (Zákoucký, Jaroš D., Farský, Kučera, Spanilý Jar.)

Sledovalo: 120 diváků

Sestava – domácí: Škopán   Hamáček, Vágenknecht (c), Hloušek, Bláha D. – Vágner, Ševců, Láska P., Vojtíšek – Bláha O., Heřmanský

Připraveni: Hůlek, Stránský

Utkání řídil delegovaný rozhodčí Procházka Jan z Košťálova, na čarách mu asistovali lajci, za domácí Forman Zbyněk, za hosty Joska Jiří.

Opět za krásného májového odpoledne svedla píšťalka rozhodčího Procházky mužstva z opačných pólů tabulky, třetí Stružinec a dvanáctou Mříčnou. Podle postavení obou týmů bylo jasné, kdo by měl tahat za delší provaz v tomto utkání. Stružinci se však proti soupeřům ze suterénu hrává paradoxně hůř než proti týmům ze špice. To platilo i o tomto duelu. Hosté se nijak nerozpakovali a hned v 5. min. se ujali vedení, autorem branky Jaroš Jan, když rozhodčí Procházka ponechal Mříčné výhodu za hraní rukou beka Hamáčka v pok. území, 0:1. O min. nato mohlo být ještě hůř, neobsazený mříčenský hráč střílel z vápna, Škopán jeho střelu vyráží na roh. Ve druhé části první půle se několikrát žlutilo, oběma týmům šlo o hodně, domácí inkasovali karty za fauly, hosté častokrát zbytečně řečnili. Stružinci se nedařilo lépe zakončovat útočné akce, i když se do nich hráči dostávali. Důležité pro další vývoj zápasu bylo vyrovnání, které se událo v poslední minutě prvního dějství. Ševců rozehrál tr. kop na hlavu Hlouška, ten prodloužil na Heřmanského, který hlavou srovnal na 1:1.

Hned po změně stran domácí opět nezachytili úvod a mříčenský "Koller" Zákoucký hlavou poslal míč za Škopánova záda, 1:2. Stružinec měl, co napravovat. Na obrat bylo ještě dost času. V 59. min. P. Láska hlavičkuje na zadní tyč po přihrávce od Ševců, srovnává na 2:2. Hosté se poté dostali pod tlak, i když občas zahrozili, např. v 73. min. Kučera v solidní šanci zleva přestřeluje naši branku. V 83. min. se podruhé v utkání prosazuje záložník Patrik Láska, asistenci si připisuje Vojtíšek, který mu přihrál před branku, 3:2. Ve zbytku zápasu Stružinec již nedovolil další změnu ve skóre, a tak tři body zůstaly doma.

Co říct na závěr? V tomto utkání si nikdo z přítomných rozhodně nepřipouštěl tak těžký duel.  Dokonce jeden z hostujících fandů prohlásil před utkáním, že není třeba věšet síť na druhou branku, že se bude hrát jen na jednu, opak byl pravdou. Výkon Mříčné mile překvapil, hlavně v prvním poločase byla Stružinci více než zdatným soupeřem. Ve středu jsme ztratili dvoubrankový náskok v Rokytnici, stačilo to na remízu,  v tomto zápase jsme pro změnu dokázali otočit nepříznivý vývoj, dvakrát se prohrávalo. Toto těsné vítězství nás drží v boji o 1. místo. Následující zápas čeká na hráče Stružince v sobotu 28. 5. v Martinicích, tímto zvu všechny fanoušky na toto utkání, aby přijeli podpořit žlutomodré barvy.

(autor: Jiří Máka)