TJ Sokol Stružinec vs. TJ Sokol Mříčná 1 : 4 (0:3)

TJ Sokol Stružinec vs. TJ Sokol Mříčná    1 : 4   (0:3)

Branky: 83. Vágenknecht – 19. Skála, 22., 24., 90´ + 2´. Holec T.

ŽK: 3/2 (Merta 2, Vágenknecht)

ČK: 2/1 (Vágner, Merta/Skála)

Diváků: 150

Utkání řídil delegovaný rozhodčí: Liška Pavel ze Semil, AR1: domácí lajk: Forman Zbyněk ze Stružince, AR2: hostující lajk: Joska Jiří ze Mříčné.

Sestava Stružince: Škopán – Hamáček, Vágenknecht (C), Merta, Bláha D. (26. Votoček) – Matěja, Ševců, Vágner, Bajgar (75. Bláha O.) – Sehnoutek, Kohout

Připraven: Stránský P.

Za pěkného podzimního počasí sehráli fotbalisté Stružince poslední zápas podzimu proti Sokolu Mříčná. Podle papírových předpokladů to měla být jednoznačná záležitost domácích. Jenže opak byl pravdou. Domácím chybělo 5 hráčů základní sestavy: Martinec, Láska M., Hloušek, Schreyer a Stránský L. Mužstvo posílil zkušený Merta. I přes oslabení kádru jsme chtěli získat 3 body a zakončit vítězně vydařený podzim. Ovšem domácí hráči absolutně nezachytili první půlhodinu utkání, kdy třikrát inkasovali. Hned v 5. min. se odehrál závar před naší brankou po tr. kopu Malého st. Vše skončilo střelou Skály nad. V 10. min. střelec Holec T. se ocitl ve velké šanci, kdy z malého vápna míjí pravou tyč. Ve 13. min. velmi špatný rozhodčí Liška odpískal přímák na 18 m za údajný faul. Přitom Vágner odkopl balon. Následný tr. kop Malý st. poslal nad. V 16. min. byla k vidění narážečka Vágnera se Ševců a Vágner pěkně vystřelil, jenže mimo. V 19. min. se poprvé měnilo skóre. Rohový kop hostů na přední tyč, Skála nejprve trefil tyč a potom z dorážky vsítil úvodní branku zápasu, 0:1. Ve 22. min. hostující hráč centroval do vápna a Holec T. hlavičkoval do branky, 0:2. Za další 2 min. opět Holec T. po samostatném úniku ze 35 m zvýšil na 0:3. Ve 26. min. domácí poprvé vystřídali, Votoček za Bláhu D. Událost ve 31. min. ovlivnila celé utkání. Votoček v šanci, sražen gólmanem Farským v pokutovém území. Rozhodčí Liška mával jako na pouti, že se nic nestalo. Jeho výroku se divili i hostující hráči. Měla následovat penalta a vyloučení gólmana. Ve 38. min. záložník Vágner svedl důrazný souboj se zkušeným Skálou. Liška faul Vágnera neodpískal, a tak došlo k dohrání souboje, ke vzájemné potyčce. Tu vyřešil rozhodčí Liška vyloučením obou kohoutů. Ve 43. min. Merta střílel na branku, Farský chytá. Ve 44. min. Ševců střílí z vápna z tr. kopu těsně vedle. V poslední minutě první půle hostující Jiřišta prošel do střelecké pozice. Škopán v brance skvěle vykryl jeho střelu. Poločas skončil třígólovým vedením hostů. Domácí projeli první půlhodinu hry, hosté se zaslouženě získali třígólový náskok.

V 51. min. hosté zahráli rychlou akci, na jejímž konci byl kdo jiný než Holec T., který nevyzrál na výborného Škopána. V 56. min. Merta vidí první ze dvou svých ŽK v zápase za faul. Po tr. kopu Kučera hlavičkuje, Škopán vyráží na roh. V 63. min. vidí 1. ŽK mříčenský Jaroš J. za faul. V 66. min. viděl domácí kapitán Vágenknecht ŽK za komentář. V 70. min. Holec zblízka mířil těsně vedle. V 72. min. Ševců vystřelil z vápna do šibenice. Farský zázračně vyrazil na roh. V 73. min. Bajgar centroval do pok. území a Votoček hlavičkoval do gólmana, od něj se balon odrazil a Bajgarovu dorážku hlavou obránce odkopl. V 75. min. stružinečtí podruhé vystřídali. Do hry nastoupil Bláha O. místo Bajgara. V 77. min. Škopán skvěle zasáhl proti dvěma střelám hostujících útočníků. V 78. min. Ševců rozehrál tr. kop na Vágenknechta, ten neuspěl proti vyběhnutému gólmanovi Farskému. V 81. min. Votoček padáčkem překvapil Mříčnou, když  trefil břevno. V 83. min. domácí snížili. Ševců centroval z tr. kopu na Vágenknechta, který hlavou korigoval skóre na 1:3. V 90´+2´. mříčenský Holec T. vyslán do šance po levé straně, Matěja mu nestačil a Holec zaznamenal hattrick a pojistku pro svůj tým, 1:4. Ve stejné minutě vyloučen Merta po 2. ŽK za faul na půlce.  V zápětí rozhodčí Liška ukončil utkání za vítězství Mříčné v poměru 1:4.

Co říci na závěr? Stružinec v oslabené sestavě nezachytil první půlhodinu a inkasoval 3 branky. Ke zlepšení hry došlo ve druhém poločasu. Ovšem více než jeden gól nevstřelil. Rozhodčí Liška hrubě nezvládl zápas a výraznou měrou ovlivnil utkání. I přes prohru budeme nejhůř druzí po podzimu. Vše závisí na tom, jak si povede Libštát proti Mříčné ve sváteční pondělí.

Nyní čeká na žlutomodré předehrávka jarního kola. Stružinec se představí v derby na hřišti v Nové Vsi n,. Pop. Hraje se v neděli 3. 11. 2013 již od 14:00 h. Tímto zvu všechny fanoušky Stružince k návštěvě tohoto derby utkání.