TJ Sokol Stružinec vs. TJ Sokol Mříčná 1 : 2 (0:0)

TJ Sokol Stružinec vs. TJ Sokol Mříčná   1 : 2  (0:0)

hráno v sobotu 22. října 2011 od 15:30

Branky: 62. Heřmanský – 48. Jiřišta, 55. Kučera z pen.

ŽK: 3/4 (Votoček, Heřmanský, Hloušek)

Sledovalo: 170 diváků

Sestava – domácí: Regimon –  Bláha D., Vágenknecht (c), Škopán, Hloušek – Matěja, Novotný J. (84. Láska J.), Ševců, Sehnoutek – Votoček, Heřmanský

Připraven: Bláha O.

Hlavní rozhodčí Gazdík Milan z Bělé, na čarách mu asistovali laici, za domácí Forman Zbyněk a za hosty Spanilý Jaroslav, který byl o poločase nahrazen mladíkem,  jenž mával ještě hůř.

Za slunečného podzimního odpoledne se na trávníku ve Stružinci před pěknou diváckou kulisou utkali hráči Stružince se stále se lepšícím soupeřem ze Mříčné.  Cílem našich hráčů bylo odčinit minulý nezdar z Nové Vsi a získat 3 body. Stružinečtí nastoupili do zápasu s nasazením, během první půle jim velmi nepřesný rozhodčí Gazdík neuznal 2 góly Heřmanskému pro sporné ofsajdy, v 11. a 26. min. K tomu další šance Votočka, Sehnoutka a Vágenknechta byly neproměněny. Mříčenští se do zakončení téměř nedostali. Ve 42. min. po nečekaném odskoku balonu od Vágenknechta se dostal k míči Kučera, který minul naši branku. Hráče do kabin vyprovázel bezbrankový stav, který svítil na ukazateli skóre. Na straně domácích se nedalo hře nic vytknout, jen to chtělo vstřelit branku. Ta první přišla paradoxně na druhé straně ve 48. min., kdy po rychlém brejku se hosté ujali vedení Jiřištou, 0:1. Uběhlo 7 min. a v pokutovém území Stružince je faulován obr Zákoucký Hlouškem. Rozhodčí Gazdík odpískal penaltu, díky níž s přehledem k tyči zvýšil Kučera již na 2:0 pro Mříčnou. V této situaci bylo ještě dost času na obrat. V 62. min. vykřesal jiskřičku naděje Heřmanský, který z tr. kopu z vápna obstřelil zeď a tím snížil na 1:2. V zápětí Votoček trefuje z úhlu zadní tyč a Heřmanský z dorážky míjí branku. Závěrečný tlak domácích již k vyrovnání nevedl. Zbytek zápasu se dohrával ve velmi nervózním duchu, k němuž výraznou měrou přispěl velmi nepřesný metr hlavního rozhodčího Gazdíka a také oba asistenti na lajně, oba z řad hostů, každý odmával poločas.

Co říci na závěr? Stružinec v tomto utkání spálil šancí na 2 zápasy, hosté byli trpěliví a po přestávce během 7 min. odskočili o 2 branky. Jak se později ukázalo, bylo toto klíčové pro další vývoj utkání. Tímto vítězstvím se Mříčná dotáhla na náš tým, což se rozhodně před sezónou nečekalo. Nyní čeká Stružinec poslední zápas podzimu, a to velmi těžký duel v Libštátě, kde se každému týmu hraje špatně. Proto vyzývám vás, fanoušky Sokola Stružinec k návštěvě tohoto utkání. Hraje se v sobotu 29. 10. 2011 od 14:30.

(Autor: Jiří Máka, vedoucí "A" mužstva)