27.09.2018 20:55

důležité 3 body

TJ Sokol Stružinec vs. TJ Sokol Martinice        3:2      (2:1)

hráno v sobotu 22. 09. 2018 od 16:30

Branky:  23. Bláha Dominik, 30. Schreyer Václav, 73. Kuch David - 12. Zuzánek Vladimír, 65. Lukeš Petr

ŽK: 2/2 (Bláha O., Syrovátka /Horáček, Zuzánek)

Diváků: 100

Sestava Stružince: Martinec (c) – Brnka (84. Ženatý), Vágenknecht, Böhm, Schreyer – Bláha D., Syrovátka J., Matěja, Hamáček -  Kuch, Bláha O.

Připraveni: Vondra, Nouzák, Stránský

Vedoucí mužstva: Vágner Bohumil

Rozhodčí: Ouředník Pavel z Jablonce nad Nisou, AR1: domácí laik Forman Zbyněk, AR2: domácí laik Máka Jiří.

Po nepovedeném zápase ve Mříčné čekal fotbalisty Stružince domácí zápas s nováčkem z Martinic, který byl v tabulce jen o skóre před naším týmem pouze se 3 body za výhru z 1. kola doma s Poniklou 4:2. Naším cílem bylo jediné. Získat poprvé na podzim 3 body za výhru na hřišti (1 je kontumační 3:0 s Poniklou). K tomu měla přispět i změna na postu gólmana. Nouzáka nahradil kapitán Martinec.

Hosté začali lépe. V 7. min. střílel hráč Martinic těsně vedle. V 9. min. opět hosté ze 25 m minuli naši branku. Ve 12. min. se již hráči v zelenobílých dresech radovali z vedení. Úvodní branku zápasu vstřelil po chybě obrany dorostenec Zuzánek, 0:1. To nebylo ze strany hostů vše. V 16. min. po úniku rozezvonili tyčku Martincovy svatyně. V 18. min. tr. kop domácích brankář hostů Kvarda vyrazil. Ve 23. min. byla k vidění pěkná akce v podání bratří Bláhů, Ondra vybídl ke skórování Dominika, který srovnal na 1:1. Ve 30. min. domácí bek Schreyer hlavičkou do šibenice po roh. kopu otočil skóre na 2:1 ve prospěch Stružince. Ve 32. min. Bláha D. zamířil těsně vedle. Ve 35. min. hrající trenér Vágenknecht trefuje tyč. První poločas skončil těsným vedením domácích v poměru 2:1. Stružinec ponechal do 2. pol. stejnou sestavu.

V 51. min. vidí hostující Zuzánek 1. ŽK zápasu za komentář na adresu rozhodčího Ouředníka. V 55. min. dostal Bláha O. 1. ŽK domácích za nesportovní chování. V 56. min. hosté z tr. kopu mířili těsně vedle. Minutu nato Kuch také minul 3 tyče. V 65. min. hostující Lukeš vyrovnal na 2:2. V 66. min. Schreyer po roh. kopu střílel těsně vedle. V 68. min. Syrovátka uviděl 2. ŽK domácích za nesouhlas s rozhodnutím hlavního arbitra. V 69. min. Bláha D. hlavičkoval těsně nad branku. V 73. min. Kuch vstřelil vítěznou branku domácích, 3:2. V 75. min. hostující Horáček dostal 2. ŽK za komentář k rozhodčímu. V 84. min. došlo k jedinému střídání domácích. Ženatý místo Brnky. I přes snahu hostů se jim nepodařilo zápas srovnat na 3:3 a odešli tak poraženi 3:2. Po závěrečném hvizdu velmi dobře pískajícího rozhodčího Ouředníka se mohli radovat domácí fotbalisté z první podzimní výhry ze hřiště. Věřme, že to dodá našim hráčům sebevědomí před náročným zápasem v neděli v Libštátě.

Co říci na závěr? Stružinec začal hůře než soupeř, do poločasu se podařilo skóre otočit. I když soupeř dokázal ve 2. pol. vyrovnat na 2:2, nakonec se mohli radovat Stružinečtí, kteří zabojovali a dovedli zápas do vítězného konce i přes odpor Martinic.

Příští zápas sehraje Sokol Stružinec v neděli 30. 09. 2018 od 16:00 v Libštátě, kde se utkáme v těžkém souboji s druhým týmem tabulky. Přijeďte podpořit žlutomodré barvy, abychom se odpíchli na vyšší místa v OP.