TJ Sokol Stružinec vs. TJ Sokol Martinice 7 : 3 (3:1)

25.09.2011 22:04

desetigólová přestřelka = 3 body

TJ Sokol Stružinec vs. TJ Sokol Martinice  7 : 3   (3:1)

hráno v sobotu 24. září 2011 od 16:30

Branky: 7., 78. Votoček, 27., 52., 71. Martinec, 25., 53. Ševců – 4. Adámek, 46. Buryánek, 77. Svoboda

ŽK: 0/2

Sledovalo: 130 diváků

Sestava – domácí: Regimon –  Hamáček, Vágenknecht (c), Merta, Martinec – Hloušek, Ševců, Vágner, Bláha D. (58. Matěja) –  Bláha O., Votoček

Utkání řídil Štuk Ivan z Lomnice n. Pop., na čarách mu asistovali laici: za domácí Forman Zbyněk, za hosty Máslo Jan.

Za krásného podzimního odpoledne sehráli fotbalisté Stružince další domácí zápas, tentokrát s Martinicemi. Je to nevyzpytatelný soupeř. V našem mužstvu chybělo trio hráčů: Heřmanský, Sehnoutek a Pazderský. Do týmu se opět zapojil Merta, aby vypomohl v defenzivě.

Hosté začali zostra, ve 4. min. po rychlé akci se ujali vedení brankou Adámka, 0:1. Z gólu se dlouho neradovali. V 7. min. totiž Votoček zpracoval přihrávku do vápna od Ševců a střelou k tyči srovnal na 1:1. První část poločasu nebyla z naší strany dobrá, zbytek půlky se Stružinec zlepšil a přidal další góly. Hosté se v 1. půli také dostávali do zakončení, jenže střelám scházela přesnost. Ve 25. min. Ševců krásnou tvrdou střelou pod břevno z tr. kopu otočil skóre v náš prospěch, 2:1. Dvě minuty nato po dobré práci Votočka v útoku se vrátil balon za vápno, kde ho bek Martinec placírkou s výrazným přispěním gólmana Šíra uklidil do branky, 3:1.

Martinice se nechtěli s takovýmto stavem spokojit a hned v první minutě druhé půle po špatně zahraném ofsajd systému Stružince dramatizuje utkání Martinický Buryánek na 3:2. Stružinečtí poté přidali, výsledkem byli dvě branky během dvou minut. V 52. min. Martinec nacentroval od postranní čáry před bránu, balon zapadl pod břevno, gólman již nestihl míč vyrazit, Votoček ho pro jistotu dorazil do sítě, 4:2. Gól připsán Martincovi. V 53. min. Ševců běží sám na bránu, střelou k levé tyči dává na 5:2. Toto byl rozhodující moment zápasu. Po páté brance Stružinec zcela ovládl hřiště. V 71. min. zahrál Vágenknecht krásný centr z tr. kopu, na který si naběhl Martinec a pěknou hlavičkou k tyči docílil prvního hattricku v kariéře za muže, 6:2. V 77. min. se hostující kapitán Horáček prezentoval pěknou střelou z tr. kopu, nastřelil břevno a Svoboda pohotově doráží za Regimonova záda, 6:3. Za minutu se mění skóre na druhé straně, Votoček svým druhým gólem zakončuje střelecké představení Stružince, 7:3. V 84. min. si Ševců s Votočkem dělali na malém vápně, co chtěli. Pepa nejprve trefil tyč a Kuba poté z dorážky orazítkoval břevno.

Co říci na závěr?  Stružinci utekly oba začátky poločasů. Rozjížděl se pomaleji. Do šaten odcházel již se dvoubrankovým vedením. Většinu druhého dějství dominoval a zaslouženě zvítězil. Potřetí v sezóně nastříleli Stružiňáci 7 branek v zápase. Díky tomu jsou nejlépe střílejícím týmem v přeboru.

Nyní čeká v sobotu 1. října 2011 od 16:00 hráče Stružince venkovní utkání v Roztokách u Jilemnice. Vyzývám fanoušky Stružineckého fotbalu k návštěvě tohoto utkání v hojném počtu.