TJ Sokol Stružinec vs. TJ Sokol Martinice 3 : 2 (1:2)

02.05.2013 22:32

Zprávy TJ Sokol Stružinec, oddílu kopané:

těsná výhra s outsiderem

 

TJ Sokol Stružinec vs. TJ Sokol Martinice   3 : 2  (1:2)    

hráno ve středu 1. května 2013 od 17:00 h

 

Branky: 36. Vágner, 65., 79. Heřmanský – 20. Horáček, 22. Kvarda

 

ŽK: 1/2 (Heřmanský/Hermon, Vašíček)

ČK: 0/0

 

Sledovalo: 160 diváků

 

Sestava – domácí: Škopán – Hamáček (85. Bláha D.), Hloušek, Martinec, Schreyer – Matěja (87. Kašpar), Vágner, Sehnoutek (46. Ševců) – Vágenknecht (c), Heřmanský, Votoček

 

Připraveni: Bláha O., Stránský

 

Trenér: Vágenknecht Petr

Vedoucí mužstva: Máka Jiří

Asistent trenéra: Vágner Bohumil

 

Utkání řídil rozhodčí Liška Pavel ze Semil., AR1: domácí lajk: Forman Zbyněk, AR2: hostující lajk: Vancl Josef .

 

     Na prvního máje za solidního počasí přivítal Sokol Stružinec předposlední tým tabulky, a sice Sokol Martinice. Čekaly se gólové hody, ovšem všichni ve Stružinci vědí, že zápasy s takovými soupeři jsou velmi ošidné. Oproti minulému utkání ve Studenci nastoupil do hry Vágenknecht a postavil se jako třetí útočník. Doplnil lyžařské duo Heřmanský, Votoček.

     První poločas domácí neproměnili několik slibných možností. Ve 14. min. Sehnoutek našel centrem Matěju a ten hlavou zblízka minul branku. V 18. min. Martinec ze 25 m zkoušel bodlem překvapit gólmana Šíra. Uhodilo však na druhé straně. Ve 20. min. se odehrála trma vrma před naší brankou, gól z toho nepadl. Po následném rohu se hosté již ujali vedení zkušeným Horáčkem, 0:1. O 2 min. později zamrzl úsměv stružineckým fanouškům, když vysoký balon Martinic proměnil ve druhý gól hostů Kvarda, 0:2. Ve 27. min. střelu Vágenknechta pod břevno vyráží Šír na roh. Ve 30. min. nechaly rozhodčího Lišku ledově klidným 2 penaltové zákroky na naše hráče. Ve 36. min. se již domácí radovali. Roh. kop Vágnera na přední tyč skončil s pomocí teče gólmana v brance, 1:2. Ve 40. min. pěkná souhra Votočka a Vágenknechta, jehož střelu pohotově vyrazil gólman na roh. V poslední minutě 1. půle Votoček po skrumáži střílí na branku, z brankové čáry obránce vykopává na roh.

     Druhá půle byla jasně v režii favorita. Hned po přestávce rozhodčí již podruhé v zápase přehlédl jasný penaltový faul. Co chtěl víc? V 58. min. Ševců z malého vápna trestuhodně netrefuje branku po krásné souhře našeho týmu. V 64. min. Vágenknecht míjí prázdnou branku. Za minutu Vágenknecht zatáhl balon do vápna, nabil Heřmanskému a ten srovnal na 2:2. V 74. a 76. min. Stružinec 2x v obrovské šanci. Skóre se nezměnilo. V 79. min. bylo k vidění sólíčko Heřmanského téměř od půlky skončilo vítěznou brankou, 3:2. V posledních 5 min. domácí 2x vystřídali. Díky výbornému výkonu hostujícího gólmana Šíra neskončilo utkání vyšším skóre. Již poněkolikáté se ukázalo, že soupeři ze spodku tabulky Stružinci nesedí. 

     Co říci na závěr? Domácí dosáhli povinného vítězství, i když si ho museli poctivě vybojovat. Nyní čeká hráče Stružince další domácí zápas, a sice v sobotu 4. 5. 2013 od 17:00 h změří síly s TJ Vysoké n. Jiz.

     Ve středu 8. 5. od 17:00  přivítáme na našem hřišti v odloženém zápase z podzimu kvalitního soupeře SK Malou Skálu, která se dotahuje na přední příčky tabulky. V neděli 12. 5. 2013 od 17:00 sehraje náš tým další zápas, tentokrát sousedské derby v Lomnici n. Pop. proti místní rezervě. Tímto zvu všechny příznivce Stružince k návštěvě těchto zápasů.

 

Stružinec do toho !!!

 

Autor: Jiří Máka, vedoucí "A" mužstva

 

—————

Zpět