TJ Sokol Stružinec vs. TJ Sokol Kruh 9 : 0 (3:0)

26.08.2012 22:07

kanonáda ve Stružinci

TJ Sokol Stružinec vs. TJ Sokol Kruh   9 : 0  (3:0)

hráno v sobotu 25. srpna 2012 od 17:00 hodin

Branky: 2. Vágner, 10., 34., 49., 67. Votoček, 74., 76., 90. Heřmanský, 81. Martinec

ŽK: 2/2 (Votoček, Škopán/Hasman, Salátek Mar.)

Sledovalo: 110 diváků

Sestava – domácí: Škopán – Hamáček (61. Schreyer), Vágenknecht (c), Martinec, Bláha D. (46. Hloušek) - Matěja (46. Kašpar), Ševců, Vágner, Sehnoutek – Votoček, Heřmanský

Připraven: Hůlek, Bláha O.

Sestava – hosté: Raim – Jerie, Salátek Mar., Chomanič P., Jebavý – Albrecht, Sedlák, Jerie, Hasman – Kužel Jan, Chomanič M. (c)

Trenér: Salátek Marek

Vedoucí mužstva: Pršala Ladislav

Hlavní rozhodčí Rolf Luboš z Prosečného, na čarách mu asistovali laici, za domácí Forman Zbyněk, za hosty Sedláček Jiří.

Za solidního srpnového odpoledne hostili fotbalisté Sokola Stružinec na svém hřišti momentálně nejhorší tým přeboru, a sice fotbalisty Sokola Kruh. Cíl pro domácí hráče byl jasný, získat další tři body a udržet vedení a udělat radost fanouškům i sobě dobrým výkonem. Hosté přijeli pouze s jedenácti hráči, a tak si přáli hlavně nedostat mnoho gólů. Jenže jak se později ukázalo, zůstalo jen u přání. Za to domácí trenér měl přijemné uvažování, jakou jedenáctku postaví do hry, mohl si totiž vybrat ze 17 hráčů. Hned ve 2. min. Vágner s pomocí levé tyče přivedl domácí do vedení, 1:0. V 7. min. Heřmanský běžel sám na gólmana Raima a z 9 m trestuhodně minul levou tyč.  V 9. min. hostující Sedlák prošel středem a nedal ve vyložené šanci. V 10. min. začal své střelecké představení Votoček. Centr Bláhy D. zpracoval na prsa a nabídnutou šanci proměnil, 2:0. Ve 31. min. kružský kapitán Chomanič M. v dobré pozici míjí naši branku. Uběhli tři minuty a Votoček nohejbalově uklízí centr Hamáčka zprava do branky, 3:0. Divácky atraktivní branka. V poslední minutě první půle byla ještě k vidění pěkná hlavička Heřmanského po roh. kopu Ševců, ovšem nevešla se mezi tři tyče.

Do druhého poločasu Stružinec dvakrát vystřídal a obraz hry se nezměnil, naopak domácí hráči ještě více dávali najevo, kdo je pánem na hřišti. Ve 49. min. centruje Hloušek zleva z tr. kopu a Votoček na zadní tyči hlavičkou dociluje hattricku, 4:0. V 67. min. Votoček střílí pátý gól Stružince, svůj čtvrtý v zápase, 5:0. V 74. min.  Ševců namířil tr. kop do tyče a z dorážky se konečně prosadil v utkání Heřmanský nezvykle pravačkou, 6:0. O dvě minuty nato po ideální souhře Votočka a Heřmanského, Heřmanský opět pravačkou dává již na 7:0. V 81. min. tr. kop Ševců zprava do vápna a Martinec hlavou překonává gólmana, 8:0. V 84. min. Heřmanského tr. kop po zemi vyráží gólman s vypětím všech sil na roh. V 86. min. zfauloval gólman Škopán mimo pok. území Chomaniče M. a viděl za tento zákrok ŽK. V 90. min. daleký výkop Škopán našel Heřmanského a stejně jako v Libštátě Lukáš proměnil. Dovršil tím hattricku a bylo to již 9:0. V nastaveném čase trefuje Hloušek z tr. kopu tyč. Kýžená desítka se nekonala, i když si ji domácí příznivci vyvolávali. Ale i tak se jim musela předvedená hra Stružince líbit. Viděli 9 gólů v síti hostů.

Co říci na závěr? Stružinečtí pokračovali v kvalitních výkonech a tentokrát mnoho nechybělo, aby soupeři načepovali desítku. Tímto vítězstvím udrželi první místo v OP Semilska a vzhledem ke ztrátám rivalů z čela jsou jediní, kteří mají zatím plný bodový zisk.

Příští týden, tj. v sobotu 1. 9. 2012 tentokrát již od 16 h zajíždějí Stružinečtí fotbalisté do Martinic. Tímto zvu všechny fanoušky stružinecké kopané k návštěvě tohoto utkání.