TJ Sokol Stružinec vs. TJ Sokol Kruh 3 : 1 (2:1)

TJ Sokol Stružinec vs. TJ Sokol Kruh  3 : 1  (2:1)

hráno v sobotu 8. října 2011 od 16:00

Branky: 9., 65. z pen. Heřmanský, 16. Votoček – 27. Sedlák

ŽK: 2/3 (Votoček, Vágenknecht / Jerie, Chomanič M., Jebavý)

Sledovalo: 50 diváků

Sestava – domácí: Škopán –  Bláha D., Vágenknecht (c), Novotný Jar., Hloušek – Matěja, Heřmanský, Vágner, Sehnoutek – Votoček, Bláha O.

Připraveni: Láska J., Regimon

Utkání řídil Drusan Jan z Lomnice n. Pop., na čarách mu asistovali laici: za domácí Forman Zbyněk, za hosty Kužel Jiří.

Za typického podzimního deštivého odpoledne svedla píšťalka rozhodčího Drusana fotbalisty Stružince a hosty z Kruhu ke vzájemnému měření sil. Jarní utkání na domácím hřišti skončilo výhrou Stružince v poměru 3:1. Od Stružince se očekávalo vítězství. Rozdíl v tabulce tomu napovídal. I když trenér Vágenknecht opět nemohl počítat s několika hráči. Naopak do sestavy se zapojil po víc než půlroční odmlce   Jára Novotný (pobyt v Austrálii). Začátek již tradičně v této sezóně přenechali domácí  hostům, kteří byli aktivnější. Gólově toho však nevyužili. Poté se domácí osmělili a v 9. min.  Hloušek střílí do břevna, Heřmanský z dorážky posílá balon do sítě, 1:0. V 11. min. hosté museli nuceně vystřídat, protože útočník Kučera po střetu s naším gólmanem Škopánem nemohl dál pokračovat (levé koleno). Místo něho nastoupil Rajm. Pavel na tom také nebyl nejlépe, ale nakonec pokračoval ve hře. Ve 13. min. Matěja zblízka hlavou přehodil branku. V 16. min. Stružinec navýšil skóre, Votoček po přihrávce od Bláhy D. od lajny střelou k levé tyči dává na 2:0. Akce snesla přísná měřítka. Soupeř jen přihlížel při této akci na jeden dotek. Hosté se dočkali ve 27. min. kontaktního gólu. Záložník Sedlák z tr. kopu z 16 m k tyči snížil na 1:2. Dvě minuty před půlí měl dobrou možnost ke skórování Votoček, avšak po centru beka Bláhy D. nezakončil, jak by chtěl. Tento stav ještě neznamenal výhru. Ve druhém poločase se hra obou týmů příliš nezměnila. Domácí se snažili o kombinaci a hosté balony nakopávali a spoléhali na brejky. V 65. min. přiblížil Stružinec k výhře svým druhým gólem v zápase Heřmanský, když po faulu na něj odpískal hlavní arbitr Drusan pokutový kop a Lukáš ho s přehledem proměnil a stav 3:1 již vypadal nadějněji. V 68. min. domácí útočník Bláha O. z malého vápna po přihrávce Votočka vyprášil jen rukavice gólmana Dlaboly. V 80.min. v dobré šanci Kružský Sedlák, z malého vápna pálí nad. Šest minut před koncem Heřmanský nezavršil hattrick, neboť mu v cestě stálo břevno kružské branky. Dorážky se také neujaly. A tak si Stružinec připsal další 3 body za vítězství.

Co říci na závěr? Nevlídné počasí mělo za následek malou návštěvu tohoto zápasu, svou roli také sehrálo derby Lomnice s Jilemnicí. Přítomní viděli typickou hru obou týmů, kombinační hru domácích, u hostů nakopávání dlouhých balonů a spoléhání na brejky. Stínem utkání bylo v 11. min. zranění nadějného útočníka Kučery, který si poranil levé koleno a musel odstoupit ze hry.

Nyní čeká v neděli 16. října 2011 od 16:00 hráče Stružince derby utkání v Nové Vsi n. Pop. Půjde o souboj čelních týmů okresu, dá se tedy očekávat kvalitní podívaná, proto přijďte povzbudit Sokol Stružinec v hojném počtu na tento zápas.