TJ Sokol Stružinec vs. TJ Sokol Kruh 3 : 1 (2:1)

22.06.2011 00:20

 

Zprávy TJ Sokol Stružinec, oddílu kopané:

závěrečná výhra pojistila bronz

 

TJ Sokol Stružinec vs. TJ Sokol Kruh u Jilemnice  3 : 1   (2:1)    

hráno v sobotu 18. června 2011 od 17:00

 

Branky: 12. Láska J., 45. Ševců, 48. Hloušek –  40. Kužel Jan z pen.

 

ŽK: 2 (Vágner, Votoček) / 1 (Jebavý)

ČK: 0

 

Sledovalo: 90 diváků

 

Sestava – domácí: Škopán –  Hamáček, Vágenknecht (c), Hloušek, Bláha D. - Matěja, Vágner, Ševců, Láska J. –  Bláha O., Votoček

 

Trenér: Vágenknecht Petr

Vedoucí mužstva: Máka Jiří

 

Sestava – hosté: Dlabola – Raim (Salátek Mich.), Vancl, Jerie, Chomanič P., Hasman – Jebavý, Chomanič M. (c), Kužel Jan – Kužel Jiří, Brož

 

Připraven: Pochop

Trenér: Pršala Ladislav

Vedoucí mužstva: Sedláček Jiří

 

 

Utkání řídila trojice delegovaných rozhodčích: Imlauf Petr, na čarách mu asistovali Suchomel David, oba ze Dvora Králové a Jebavý Luděk z Hájů n. Jiz.

 

   V sobotu 18. června 2011 se na stružineckém pažitu uskutečnila derniéra tohoto ročníku OP Semilska, soupeřem žlutomodrých bylo mužstvo Sokola Kruh, příjemné překvapení jara. Jelikož je konec sezóny, Stružinec se musel obejít bez několika hráčů (Heřmanský, Láska P., Vojtíšek, Hůlek). Naopak jsme byli rádi, že se Kuba Votoček úspěšně zapojil do týmu po půlroční odmlce zaviněné trestem za vyloučení v Zálesní Lhotě. Cílem našeho mužstva bylo rozloučit se se svými fanoušky vítězstvím a poděkovat jim tak za přízeň po celý ročník. Jakákoli výhra by znamenala 3. místo. Ovšem Stružinečtí začali tento zápas laxně a hned v 1. min. neobsazený záložník Jebavý pálí z vápna nad. Nejlepší odpovědí na počáteční aktivitu Kruhu bylo vstřelení úvodní branky utkání, které docílil levačkou J. Láska střelou přesně k tyči, 1:0. Hosté nepřijeli jen na výlet. Jejich ofenzíva o sobě dávala často vědět. Ve 26. min. rozehráli tr. kop, dva útočníci sami v pokutovém území, naštěstí pro nás ani jeden z nich netrefil letící balon. Ve 40. min. odstavil stoper Vágenknecht v pokutovém území rychlonohého Brože. Hlavní arbitr Imlauf nezávahal ani na vteřinu a nařídil pokutový kop. K exekuci se odhodlal Jan Kužel a vyrovnal na 1:1. Poslední slovo si vzal Stružinec brankou do šatny, která padla v poslední minutě v podání Ševců, který akrobaticky poslal odražený míč k tyči, 2:1. Po přestávce, ve 48. min. zahrál na nervy Kružských stoper Vancl, jenž se ukopl a vystrašil vlastního gólmana Dlabolu. Pro nás to chtělo opačnou faleš. Co se nepodařilo Vanclovi, to vyšlo ve stejné minutě dvojici Ševců, Hloušek. Pepa rozehrál roh, našel Davida, který zblízka stanovil, jak se později ukázalo konečnou podobu výsledku, 3:1. Poté Stružinec neproměnil několik gólových šancí, tu nejvyloženější zahodil Votoček v 69. min., kdy ho našel ve vápně obloučkem Vágner. Kuba tváří v tvář Dlabolovi nastřeluje jen jeho. Hosté to nezabalili a snažili se o korigování výsledku. Sice nepraktikují hezký kombinační fotbal. Balony spíš nakopávají na šikovné útočníky. Jejich hra jim však vyhovuje a přinesla jim hlavně na jaře dostatek bodů i s těmi lepšími týmy. Radost Kruhu ze vstřelení druhé branky zmařilo břevno Škopánovy svatyně po tvrdé střele útočníka Jiřího Kužela. Konečný hvizd rozhodčího Imlaufa rozjásal hráče i fanoušky domácích z vítězství na závěr sezóny a zároveň to přineslo 3 body, které nám pojistili  bronzovou příčku v okrese. Zopakovalo se tak loňské umístění Stružince.

   Co říci na závěr? Po podzimu, kdy naše mužstvo obsadilo 2. místo, měl náš tým ambice i motivaci poprat se o vítězství v přeboru. Zvlášť úvodní jarní domácí zápasy napovídaly o tom, že by se mohlo povést zvítězit po 30 letech. Ve 2. pol. jara přišlo několik zbytečných ztrát na hřištích soupeřů, které nás odsoudili bojovat "jen" o bronz. Medailová pozice Stružince ukazuje, že to není náhoda, ale dlouhodobý jev. Vždyť za posledních 10 let obsazuje Stružinec výhradně pozice v první pětce, výjimkou byl pouze ročník 2006/2007, kdy se umístil na 8. příčce.

 

   Tímto chci poděkovat všem hráčům za jejich výkony, fanouškům za podporu, členům oddílu za dobře vykonanou práci. Nyní bude následovat krátká letní přestávka a po dovolených cca  v prní polovině srpna se stružineckým fotbalem nashledanou.

 

(autor: Jiří Máka)

 

—————

Zpět