TJ Sokol Stružinec vs. TJ Sokol Horní Branná "B" 5 : 2 (1:0)

i podruhé na jaře odjel soupeř s pětigólovým přídělem

TJ Sokol Stružinec vs. TJ Sokol Horní Branná "B"  5 : 2 (1:0)

hráno v sobotu 14. dubna 2012 od 16:30 h

Branky: 27. Sehnoutek, 56. Hloušek, 64., 73. Drbohlav., 80. Bláha D.

ŽK: 3/3 (Hamáček, Vágner, Merta)

Sledovalo: 180 spokojených diváků

Sestava – domácí: Škopán –  Hamáček, Vágenknecht (c), Hloušek, Bláha D. - Matěja,Vágner, Merta, Sehnoutek (85. Stránský) – Drbohlav, Bláha O.

Připraven: Hůlek

Hlavní rozhodčí Mašek Milan ze Semil, na čarách mu asistovali laici, za domácí Forman Zbyněk, za hosty Nosek.

Za solidního dubnového sobotního odpoledne odehráli fotbalisté Stružince v pořadí druhé utkání na svém trávníku. Tentokrát jim los přisoudil dalšího z řady soupeřů z Jilemnicka, a to rezervu Horní Branné. Tudíž daleko těžší sousto než jakým byla Zálesní Lhota. K tomu se ještě muselo přičíst oslabení kádru Stružince o 5 hráčů: Ševců, Heřmanský, Martinec, Láska J. a Pazderský. Do týmu opět nastoupil Merta, který vnesl do týmu zkušenost. Hosté, i když mohli využít služeb hráčů z áčka, toho až na stopera Dusíka nevyužili a přijeli vesměs s mladíky, které dirigoval 43 letý Otmar, jinak trenér áčka. V prvním dějství bylo k vidění vyrovnané střetnutí, do šancí se častěji dostávali hosté. Na šance se však nehraje, a tak první udeřili domácí, když ve 27. min. střední záložník Vágner našel krásným křížným pasem levého záložníka Sehnoutka a ten střelou k tyči překonal gólmana Hrubého, 1:0. Dvě minuty před koncem půle se pokouší hostující kapitán Paulů pěknou střelou ze 20 m překvapit našeho Škopána v brance, jenže pálí těsně nad.

Druhý poločas se domácí hráči zlepšili, hosté naopak polevili, Stružinečtí toho využili k navýšení skóre. Druhá branka Stružince přišla v 56. min. Vágner zahrával rohový kop, na něj si naběhl předstoper Hloušek, který přesnou hlavičkou k tyči nedal šanci gólmanovi, 2:0. V 64. min. Drbohlav doráží balon do prázdné branky, když hostující lajk na lajně vehementně signalizoval ofsajd. Hlavní arbitr Mašek na něho nedal a nechal pokračovat ve hře. 3:0. V 66. min. se strhla mela na polovině hřiště, kdy se do sebe pustil domácí Vágner s jedním z protivníků, došlo k výměně názorů i mezi dalšími protihráči. Tuto dramatickou situaci vyřešil rozhodčí Mašek udělením žlutých karet pro oba hříšníky. Zbytek utkání doprovázela nervózní atmosféra mezi hráči obou mužstev, naštěstí se nevyostřila v nějaké excesy. V 73. min. opět Drbohlav tentokrát hlavou dává na 4:0. Byl to již jeho čtvrtý gól ve dvou zápasech na jaře. O dvě minuty nato hosté trefují břevno. Byla to jedna z jejich mála střel na branku ve druhé půli. V 78. min. hosté využili slabší chvilky naší obrany a Šimek zaznamenává čestný úspěch Branné, 4:1. Na tuto branku odpovídá o dvě minuty později Bláha D., který po krásném ťukesu se spoluhráči překonává bezmocného Hrubého, 5:1 Ještě bych zmínil neuznaný gól jeho bratra Ondry (výstavní rána do vinglu). Ten mu rozhodčí Mašek neuznal, prý když mu Drbohlav přiťukával balon, tak měl vysoko koleno. Docela divná výmluva, nemyslíte? V 82. min. se domácí obránci dožadovali odpískání faulu místo aby hráli, čehož hostující Paulů využil ke vstřelení druhého gólu do domácí branky, 5:2. V 85. min. Stránský nahrazuje Sehnoutka. Po závěrečném hvizdu se mohli opět domácí fanoušci radovat z výhry s hráči. Ti jim opět poděkovali za fandění již tradiční děkovačkou.

Co říci na závěr? Myslím, že tak vysoký výsledek se nečekal, zvlášť při velkém oslabení mužstva. O to je tato výhra cennější. Nyní čeká na Stružinecké fotbalisty první venkovní utkání, opět na Jilemnicku, na hřišti v Martinicích. Hraje se v sobotu 21. dubna 2012 od 17:00 h.

Autor: Jiří Máka