TJ Sokol Stružinec vs. TJ Sokol Horní Branná B 3 : 1 (2:1)

06.10.2013 22:19

 Zprávy TJ Sokol Stružinec, oddílu kopané:

povinná, ale vydřená výhra

 

TJ Sokol Stružinec vs. TJ Sokol Horní Branná "B"     3 : 1   (2:1)

hráno v sobotu 05. 10. 2013 od 16:00 h

 

Branky: 14. Sehnoutek, 37. Matěja, 89. Ševců - 10. Mečíř

 ŽK: 2/3 (Ševců, Votoček)

ČK: 0/0

 

Diváků: 100

 

Utkání řídil jako hlavní arbitr: Přikryl Jaroslav z Horní Sytové, AR1: Bittman Jaroslav z Rudníku, AR2: domácí lajk Forman Zbyněk.

 

Sestava Stružince: Kohout – Hamáček, Vágenknecht (C), Stránský L., Schreyer - Matěja (Bláha O.), Ševců, Hloušek, Bláha D. (77. Bajgar) - Votoček, Sehnoutek

Připraveni: Škopán, Stránský P.

 

Trenér: Vágenknecht Petr

Asistent trenéra: Vágner Bohumil

Vedoucí mužstva: Máka Jiří

 

     Za solidního podzimního počasí sehráli fotbalisté Stružince další domácí utkání, celkově desáté v sezóně. Soupeřem jim tentokrát byla rezerva Horní Branné. Domácí chtěli pokračovat ve vítězném tažení. Ve hře bylo aktuálně 1. místo v tabulce. Chybělo jediné, porazit Brannou. Do branky Stružince nastoupil rekonvalescent Kohout. Škopán nebyl zcela fit, a tak zůstal připraven pouze na lavičce náhradníků. Martin Láska stále laboruje se zraněním kolena. Do mužstva jsme mohli přivítat nováčka Lukáše Stránského. Tímto mu přejeme hodně úspěchů ve žlutomodrém dresu. Stružinečtí měli v plánu co nejdříve vstřelit nějaké góly, aby se dostali do pohody a mohli si zahrát svoji tradiční hru a nedělat ze zápasu zbytečné drama. Ovšem často se předpoklady a vize míjí účinkem. Dnes to platilo do puntíku. Byli to hosté, kteří začali na půdě favorita aktivně a v 10. min. je přivedl do vedení kanonýr Mečíř, jenž po centru zleva vyhrál hlavičkový souboj s naší obranou, 0:1. Ve 12. min. Votoček v šanci po akci Bláhy D. Kuba v rychlosti zblízka kolem gólmana Němce míjí pravou tyč. Ve 14. min. domácí vyrovnali. Votoček zaběhl s balonem do vápna, obehrál vyběhnutého gólmana, nahrál pod sebe na penaltu, kde číhal jeho parťák z útoku Sehnoutek, který poslal balon do odkryté branky, 1:1. Ve 21. min. roh. kop hostů gólman Kohout vyráží před sebe, dorážka hostů končí naštěstí nad. Ve 29. min. brannští střílí z vápna nad. Ve 33. min. inkasuje 1. ŽK hostující hráč Dusík za málovídaný přestupek,  řetízek na krku při hře (nesportovní chování). Ve 37. min. se ocitl nikým neatakován domácí záložník Matěja za vápnem, vystřelil na branku a jeho utěšená střela proklouzla pod gólmanem Němcem, 2:1. Poločasový hvizd rozhodčího Přikryla st. těšil více domácí hráče a fanoušky, neboť žlutomodří vedli v půlce 2:1.

     V kabině domácích kladen důraz na brzké vstřelení pojišťovací branky a pokračovat v podobné hře jako ve druhé části první půlky. Stalo se však to samé jako v prvním dějství s tím rozdílem, že hosté nevyrovnali. V 56. min. Bláha D. faulován před pokutovým územím posledním hráčem hostů. Faul odpískán, zákrok oceněn pouze žlutou kartou. Měla následovat ČK – vyloučení. Rozhodčí Přikryl váhal tak dlouho s potrestáním až ho mohutnými protesty branští přemluvili. Z následného tr. kopu Ševců dal mimo. Pepa to  nedokázal strávit a po chvilce za jeho slovní výlev na adresu muže v černém viděl z jeho rukou žluté napomenutí. Když se skóre ne a ne změnit v náš prospěch, začala se lepit na kopačky obou mužstev nervozita, která se přenesla také do hlediště. Svoji vinu sehrál nepřesně pískající hlavní arbitr Přikryl, který chyboval na obou stranách. V 66. min. se na hřišti přiostřilo, po souboji Votočka s obráncem Hančem Mich. došlo k potyčce obou hráčů, rozhodčí udělil každému ŽK. V 71. min. Votoček mohl vnést klid na kopačky domácích i do hlediště. Jenže hlavičkoval pouze do břevna a odtamtud zamířil balon za branku. V 77. min. se udála 1. změna u domácích, Bajgar nahradil Bláhu D. V 85. min. jsme byli svědky dvou sporných momentů. Nejprve přehnal Matěja důraz ve vápně proti soupeři, ten se poroučel k zemi. Píšťalka však zůstala němá. Hosté protestovali, vykolejilo je to ze hry, čehož domácí využili k rychlému brejku. Nestárnoucí Němec balon chytá. Nemá ho plně pod kontrolou, a tak nepříjemný Votoček mu ho vypíchl a doklepl ho do prázdné branky, 3:1. Rozhodčí gól nejprve uznal. Najednou se vyrojilo hejnou brannských na půlce kolem něho a po velkých protestech včetně gólmana Němce gól nakonec odvolal k údivu domácích. V 87. min. stružinečtí podruhé v zápase vystřídali, Bláha O. vyměnil střelce druhé branky, Matěju. Třetí branka přece jen přišla. V 89. min. po krásné akci Sehnoutka, který vykulil balon na vápno na Ševců, ten zkušeně placírkou přízemní střelou stanovil konečnou podobu výsledku, 3:1. Domácí si oddychli.

     Co říci na závěr? Domácí dokázali opět zvítězit. Vítězství se však nerodilo lehce. Hosté nehráli špatně, byli důrazní. Kladem zápasu je, že i přes vyhrocené momenty v zápase dohrála obě mužstva v plném počtu a bez zranění. Tato výhra zajistila Stružinci aktuálně 1. místo v tabulce, jelikož největší konkurent Libštát prohrál nedělní zámostní derby na hřišti v Košťálově s tamní rezervou 0:2.

     Nyní čeká na žlutomodré v pořadí druhé utkání za sebou na domácím trávníku, a sice v sobotu 12. 10. 2013 nastoupí od 16.00 h proti ambicioznímu týmu SK Jívan Bělá. Tímto zvu všechny fanoušky Stružince k návštěvě tohoto šlágru kola. Máte se na co těšit. Souboj prvního se třetím a rozdíl pouhých 2 bodů slibuje kvalitní hru a divácky atraktivní duel.  

 

 

Stružinec do toho !!!  

 

 

Autor: Jiří Máka, vedoucí "A" mužstva

 

 

—————

Zpět