TJ Sokol Stružinec vs. TJ Sokol Bozkov B 3 : 0 (2:0)

TJ Sokol Stružinec vs. TJ Sokol Bozkov B      3 : 0  (2:0)

Branky: 3´. Matěja, 13´. Bláha D., 54´. Votoček

ŽK: 0/1(74´. Zemánek)

Diváků: 95

Sestava Stružince: Kohout – Hamáček, Stránský L. (46´. Böhm), Martinec (c), Schreyer – Matěja (88´. Stránský P.), Vágner, Ševců (78´. Mizera), Bláha D. (60´. Bláha O.) – Votoček, Sehnoutek (68´. Bajgar)

Absence: Škopán, Vágenknecht, Láska J., Hloušek, Kozelka

Rozhodčí: Přikryl Jaroslav z Horní Sytové, AR1: domácí lajk: Forman Zbyněk, AR2: hostující lajk: Seifert Luboš.

Netradičně k sobotnímu obědu bylo naservírováno okresní menu v podání domácího Sokola Stružinec a hostující rezervy Bozkova. Začátek zápasu byl posunut vzhledem k semifinále MS v hokeji, Česko vs. Kanada. Domácím chyběl gólman Škopán, jeho místo zaujmul Kohout. Do sestavy se zase po odmlce vrátil Vágner. Stružinečtí měli jediný cíl, získat 3 body z tohoto utkání. Jen to je udrží ve hře o čtvrtou příčku v OP. Hosté měli problém dát dohromady 11 hráčů. Nakonec přijeli s jedním náhradníkem. Měli velmi pestré věkové složení týmu. Nejstaršímu hráči, Částkovi je 56 let a nejmladšímu hráči pouhých 16 let. Navíc měli ve svých řadách zahraniční akvizici, holandského internacionála, Franciscuse Jacobuse van Dijka. Zápasy s papírově slabšími soupeři jsou pro náš celek noční můrou. Nejinak tomu bylo i dnes. Sice jsme dali hned v úvodu, ve 3. min. branku. Po přihrávce Sehnoutka do vápna se prosadil Matěja, 1:0. Ve 13. min. Sehnoutek opět v roli nahrávače, tentokrát zakončoval Bláha D., který zamířil na zadní tyč, 2:0. Ovšem poté jsme se trápili. V 17. min. nejlepší hráč hostů, Zeman promarnil svoji šanci, když minul pravou tyčku. Ve 22. min. Špidlen střílí z vápna vedle naší branky. Ve 28. min. Hamáček na výletě. Jeho střele scházela přesnost. Ve 40. min. Bláha D. střílí mimo. Poločas skončil 2:0 pro domácí.

O přestávce domácí vystřídali. Böhm místo Stránského L. Hned v 1. minutě 2. pol. hostující Hykman M. pěkně vystřelil ze 20 m a minul levou šibenici. V 53. min. Ševců po přihrávce Martince mířil pod břevno. Gólman Hykman R. Vyrazil balon na roh. A o minutu nato po roh. kopu Ševců na zadní tyči Votoček hlavou do vinglu upravil na 3:0. V 60. min. domácí podruhé střídají, výměna bratří Bláhů, Ondra za Dominika. V 65. min. Votoček pustil balon Matějovi a po jeho střele končí balon roh. kopem, ale z něj další branka nepadla. V 68. min. domácí opět střídají, Bajgar za zraněného Sehnoutka (sval). V téže minutě střídají také hosté, Bartoníček za Šídu. V 70. min. Bláha O. střílel, gólman vyrazil, Votoček dorážel, gólman znovu uspěl. V 73. min. hosté zahrávali tr. kop. Gólman Kohout balon vyrazil na roh a z něj nic. V 74. min. se jedinkrát zažlutilo, když uviděl ŽK Zemánek za faul. V 78. min. domácí lavička počtvrté vystřídala, Mizera za Ševců. V 81. min. bozkovští střílí ze 30 m, Kohout vyráží přízemní střelu na roh. V 82. min. Votoček pálí z úhlu nad. V 85. min. 16 letý Mizera udělal kličku o dvě generace staršímu 59 letému Částkovi, přihrál Bláhovi O. a ten trefil tyčku. V 88. min. Stružinec naposledy, popáté vystřídal, na závěrečné minuty nastoupil Stránský P. za Matěju a v 90. min. Pavel vyslal do šance Votočka, jenže Kubovi se zvýšit skóre nepodařilo. Následoval závěrečný hvizd hlavního arbitra Přikryla. Utkání skončilo výhrou Stružince v poměru 3:0.

Co říci na závěr? V dnešním utkání se Stružinec snažil hrát až moc profesorsky a scházela mu lepší finální fáze. Proto se fanoušci nedočkali vyššího skóre. Důležité je však vítězství, které zvětšilo naděje na 4. místo.

Příští zápas sehraje náš celek v sobotu 23. 05. 2015 od 17:00 na hřišti ve Mříčné, kde  se utkáme s aktuálně posledním celkem tabulky. Tímto zvu všechny příznivce stružineckého fotbalu k návštěvě tohoto utkání. Doufejme, že náš tým předvede dobrý výkon a projeví se velký bodový rozdíl obou mužstev.