TJ Sokol Stružinec vs. TJ Sokol Bozkov 14 : 0 (8:0)

09.09.2013 19:51

vítězství, které vejde do historie

TJ Sokol Stružinec vs. TJ Sokol Bozkov    14 : 0   (8:0)

hráno v sobotu 7. září 2013 od 17:00 h

Branky: 3., 49. Votoček, 15., 60., 64. Ševců, 17., 27., 33. Vágenknecht, 18., 35. Láska M., 43., 68., 77. Bláha D., 87. Bláha O.

ŽK: 0/0

Diváků: 150

Utkání řídil hlavní arbitr: Procházka Jan z Košťálova, AR1: domácí lajk: Forman Zbyněk, AR2: hostující lajk: Dlabola Milan

Sestava Stružince: Škopán – Hloušek, Vágenknecht (C) (35. Bajgar), Martinec, Schreyer (46. Hamáček)– Matěja (46. Bláha O.), Ševců, Vágner (35. Bláha D.), Sehnoutek – Votoček, Láska M.

Sestava Bozkova "B": Zeman (C) – Picek, Vrabec, Špidlen, Hlava – Podzimek, Hykman, Vejnar

Za pěkného odpoledne v sobotu 7. září 2013 odehráli fotbalisté Stružince 6. zápas v probíhající podzimní sezóně. Soupeřem jim byla rezerva Bozkova. Domácí chtěli pokračovat v dobrých výkonech z několika předešlých utkání. Hosté měli velké problémy poskládat vůbec mančaft, natož aby přijeli aspoň v plném počtu 11 hráčů. Přijeli pouze s osmi statečnými. Tím byly jasně vyloženy karty na stůl. Bozkovští si nedělali ani nemohli dělat nějaké ambice na slušný výsledek v tomto utkání. Jejich přání bylo jediné. Hlavně nedostat mnoho gólů. Jenže bezbrankové skóre vydrželo pouze do 3. minuty, kdy se trefil Votoček. Následovalo dalších sedm branek v prvním poločase. Ve 33. min. dovršil hrající trenér Vágenknecht hattrick a chvíli potom spolu s dalším zkušeným hráčem, Vágnerem vystřídali a pustili do hry mladší spoluhráče, Bajgara a Bláhu D. Poločasové skóre se zásluhou Bláhy D. zastavilo na čísle 8:0. Ve druhé půli opět fungovalo na hřišti jedno mužstvo, které pustilo bozkovské jen jednou na svoji polovinu. Po další brance se musela elektronická tabule vynulovat, neboť číslice jsou pouze do č. 9.

Již ve 3. min. Votoček po nádherné ulici obehrál gólmana Zemana a zahájil gólově bohatý účet utkání, 1:0. V 5. min. Láska M. z otočky orazítkoval břevno. V 15. min. Ševců ne zcela povedenou střelou z hranice vápna doslova protlačil balon do sítě, 2:0. V 17. min. byla k vidění totožná akce jako byla Pepova, jen s tím rozdílem, že autorem branky byl kapitán Vágenknecht, 3:0. V 18. min. Láska M. dopravil balon pod břevno branky hostů po chybě gólmana Zemana, který vyrazil balon pouze před sebe, 4:0. V 19. min. po pěkné akci Vágner střílí těsně vedle. Ve 27. min. Vágenknecht střílí hlavou z malého vápna pátý gól domácích po centru zprava od Hlouška, 5:0. Ve 30. min. Láska M. po přihrávce kolegy z útoku, Votočka zvýšil na 6:0. Ve 32. min. Ševců nastřeluje pravou tyčku. Minutu nato Votoček pálí jen do břevna a Vágenknecht z dorážky jen do gólmana. V téže minutě se již Petr nemýlí a dociluje hattricku, 7:0. Ve 35. min. došlo k dvojímu střídání v domácím týmu. Hřiště opustili dva nejzkušenější borci, Vágenknecht a Vágner. Pustili do hry mladší spoluhráče, Bajgara a Bláhu D. Ve 42. min. Votoček v šanci, trefuje další břevno. Ve 43. min. střídající Bláha D. svojí slabší levou nohou stanovuje poločasovou podobu výsledku, 8:0.

O poločase Stružinec vystřídal znovu po dvou hráčích najednou. Ze hry odešli Schreyer s Matějou a místo nich nastoupili Hamáček a Bláha O. Hned v úvodní minutě druhé půle se dostal ke střele střídající bek Hamáček, tvrdou ranou z druhé vlny rozezvonil břevno. Ve 49. min. Votoček mění podruhé v zápase skóre po přihrávce Lásky M., 9:0. Světelná tabule se musela vynulovat, neboť číslice, které ukazují výši skóre jsou pouze do č. 9. Běžela 60. min. zápasu a Ševců z tr. kopu ze 25 m zaznamenal desátý úspěch Stružince, 10:0. Uplynuly 4 min. a opět Ševců krásně umístěnou střelou dává na 11:0. Za další 4 min., tj. v 68. min. Bláha D. zblízka se podruhé zapisuje do listiny střelců, 12:0. Běží 70. min. a Dominik přestřeluje branku po nahrávce od Votočka. V 74. min. střídající Bajgar zkouší překvapit gólmana střelou na zadní tyč, míč však končí mimo. V 77. min. domácí fanoušci tleskají dalšímu třígólovému střelci, stal se jím Bláha D., 13:0. Pět minut před koncem Bajgar přestřelil v dobré pozici branku. V 87. min. střídající Bláha O. osamocen na malém vápně adresoval přihrávku od Votočka a zakončil nevídané střelecké manévry Stružince, 14:0. Rozhodčí Procházka neměl důvod nastavovat, hrálo se bez karet a bez zdržování. Jeho závěrečný hvizd byl pro hostující hráče vysvobozením. Hráčům Bozkova bych vzkázal, aby se z této vysoké porážky brzy oklepali. Je to jen sport. Nejde o život.

Co říci na závěr? Výsledek hovoří za vše. Na gólmana Škopána nešla za celý zápas jediná střela. Pro něho to byla v brance velká nuda. Hosté se dostali jednou za druhou půlku za polovinu. V tomto utkání padly 3 hattricky, byly k vidění pohledné akce, tempo zápasu bylo chvílemi tréninkové vzhledem k velkému oslabení soupeře. V zápase byla celkem čtyřikrát nastřelena branková konstrukce, 3 břevna a 1 tyč. Několikrát ještě domácí střelci minuli branku. Takový zápas se nevidí často. Tato výhra se bezpochyby řadí mezi jedny z nejvyšších vítězství v historii stružinecké kopané. Naposledy s podobným výpraskem odjeli Martinice, inkasovaly 12:0 na jaře 2007 nebo Mírová B debakl 10:1  na jaře 2011. Tento výjimečný zápas musíme co nejrychleji hodit za hlavu a plně se zkoncentrovat na příští duel ve Studenci, kde to bude úplně o něčem jiném a hlavně nastoupíme proti 11 hráčům. Tento šlágr se hraje v neděli 15. 9. 2013 od 17:00 h. Na tento duel dvou předních týmů okresu přijeďte povzbudit stružinecké fotbalisty v co nejhojnějším počtu.

Autor: Jiří Máka