TJ Sokol Stružinec vs. TJ Poniklá 3 : 0 (0:0)

18.05.2017 11:55

Zprávy TJ Sokol Stružinec, oddílu kopané:

Další Nouzákova nula

 

TJ Sokol Stružinec vs. TJ Poniklá    3 : 0   (0:0)    

hráno v sobotu 13. 05. 2017 od 17:00

 

Branky: 52. Chlumský, 56. Martinec, 81. Votoček

 

ŽK: 1/1 (Böhm/Vinklář Petr ml.)

ČK: 0/0

Diváků: 90

 

Sestava Stružince: Nouzák – Brnka, Merta, Böhm, Schreyer –  Bajgar, Ševců (16. Matěja), Martinec, Chlumský (83. Ženatý) –  Votoček (c), Vondra  (46. Vágenknecht)

Připraveni: Bláha O., Stránský P., Škopán

Trenér: Vágenknecht Petr

Vedoucí mužstva: Máka Jiří

 

Rozhodčí: Liška Pavel ze Semil, AR1: domácí laik: Forman Zbyněk, AR2: hostující laik: Jindřišek Jiří.

 

     Za solidního májového odpoledne sehráli fotbalisté Stružince 21. kolo OP Semilska na domácím hřišti proti TJ Poniklá, která bojuje o záchranu s Vysokým a Mříčnou. K tomuto zápasu měl hrající trenér Vágenknecht k dispozici celkem 17 hráčů, i když někteří nebyli zcela fit (Bláha O., Škopán). Bláha D. je zraněn. V týmu jsme přivítali poprvé na jaře zkušeného Mertu, který vyztužil obranu na stoperu. Tento zápas jsme chtěli určitě vyhrát, i když hosté na jaře dokázali porazit několik lepších týmů, např. Novou Ves nebo Košťálov B. 

     Hned v 1. min. Bajgar trefil patičkou břevno po centru Votočka zleva. Ve 4. min. Chlumský z vápna střílí, gólman vyráží. Vzápětí v šanci hosté po chybě stopera Merty. Gólman Nouzák vyrazil na roh a z něj nic. V 8. min. Ševců střílel ze 14, gólman hostů jeho střelu vyrazil.V 10. min. faulován Ševců tvrdě na půlce. Odnesl to levý kotník. Spoluhráči ho odvedli za postranní čáru, kde byl ošetřen. Zkoušel to, zda by mohl pokračovat ve hře. Jenže to nešlo, a tak byl v 16. min. vystřídán Matějou. Ve 26. min. Votoček překopl branku ze 20 m. Ve 28. min. hosté v šanci trefují levou tyčku a poté Nouzák chytá. V 39. min. měl Vondra 2 šance, ani jednu neproměnil. Ve 45. min. hostující Macháček překopl zblízka naši branku. 1. pol. skončil bez branek. Do 2. pol. nastoupil Vágenknecht v útoku za Vondru. Hosté také o přestávce vystřídali. Zraněného gólmana Krause nahradil Danihelka.

     Rozhodujícím pro celý zápas se stal úvod 2. pol. kdy se domácí dostali do dvoubrankového vedení. Nejprve v 52. min. Chlumský se poprvé ve stružineckém dresu zapsal mezi střelce za láhev do kabiny. V 56. min. na roh. kop Vágenknechta si na zadní tyči naběhl Martinec a hlavou zvýšil na 2:0. V 59. min. střela hostů z dálky mířila nad. V 69. min. byla k vidění 1. ŽK pro domácího Böhma za faul. Minutu nato viděl ŽK hostující Vinklář Petr ml. Za předčasné kopání tr. kopu. V 76. min. hosté ve velké šanci na malém vápně. Nouzák pohotově vyrazil. V 81. min. ze hry odstoupil ponikelský zraněný hráč Simonides a ponikleští již neměli nikoho na střídání. Museli dohrát o deseti hráčích. V téže minutě Votoček v sólo akci s přehledem proměnil a stanovil konečnou podobu výsledku, 3:0. V 83.  min. domácí potřetí střídají, Ženatý místo Chlumského. V 89. min. střela Vágenknechta a Böhm tečoval balon vedle branky. Po 90 minutách ukončil rozhodčí Liška místy hodně nervózní utkání za vítězství Stružince v poměru 3:0. Stružinec získal další 3 body a stále si udržuje tříbodový odstup na 4. místě od páté Nové Vsi.  

 

     Co říci na závěr? Stružinečtí v dnešním rozhodli o osudu utkání krátce po přestávce, kdy vstřelili 2 branky. Utkání bylo chvílemi hodně nervózní. Hosté jsou známi tvrdou hrou. Místy to přeháněli, na což doplatil Ševců.

 

     Nyní čeká Stružinec volný los a další zápas sehrají v neděli 28. 5. 2017 od 17h v Horní Branné, kde jim bude za soupeře místní rezerva.  Na toto utkání jste Vy fanoušci stružineckého fotbalu srdečně zváni.

 

 

Autor: Jiří Máka, vedoucí "A" mužstva

 

—————

Zpět