TJ Sokol Stružinec vs. TJ Poniklá 2 : 1 (1:0)

19.10.2015 17:45

Zprávy TJ Sokol Stružinec, oddílu kopané:

3 body zůstaly doma

 

TJ Sokol Stružinec vs. TJ Poniklá    2 : 1   (1:0)    

hráno v sobotu 17. 10. 2015 od 15:30

 

Branky: 47. Petruška – 23. Bláha O., 78. Martinec

 

ŽK: 3/2 (Votoček, Martinec, Böhm/Votoček, Dobiáš R.)

ČK: 0/0

Diváků: 50

 

Sestava Poniklé: Vinklář – Petruška, Doležal, Votoček, Macháček – Adámek, Koucký, Krause, Dobiáš M. - Dobiáš R., Hájek

Připraveni: Vinklář P. st., Butula, Danihelka

Trenér: Vinklář Petr st.

Vedoucí mužstva: Butula Jan

 

Sestava Stružince: Škopán – Bláha D., Stránský L., Böhm (72. Stránský P.), Schreyer – Matěja, Sedlák, Martinec (c), Bajgar – Votoček (51. Vondra), Bláha O.

Vedoucí mužstva: Máka Jiří

 

Rozhodčí: Procházka Jan z Košťálova, AR1: lajk Forman Zbyněk, AR2: lajk Václavík Petr

 

     Za chladného říjnového sobotního odpoledne sehráli fotbalisté Stružince zápas 11. kola OP Semilska. Na domácím trávníku přivítali po několika letech nováčka okresního přeboru, TJ Poniklou. Stružinečtí potřebovali nutně zvítězit, aby se srovnali s dalšími týmy, které se pohybují od 10. místa níž. Případnou výhrou by se náš celek dorovnal bodově na našeho dnešního soupeře. Do týmu se po odmlce vrátili Matěja a Sedlák.

     V 9. min. střílí Matěja z vápna, balon končí mimo. V 11. min. Bajgar nastřelil jen gólmana po náhře od Votočka. Ve 14. min. Škopán 2x výborně zasáhl proti střelám soupeře, když rozhodčí Procházka neodpískal faul na Martince a hosté využili situace, kdy se domácí marně domáhali odpískání přestupku. Ve 20. min. hostující bouřlivák Dobiáš R. Střílí z rohu vápna nad. Ve 23. min. po pěkné kombinaci Votočka a Bláhy O. se Ondra prosadil tvrdou střelou a přivedl domácí do vedení, 1:0. Ve 26. min. 1. ŽK pro domácího Votočka za kecy na adresu hlavního arbitra Procházky. Ve 28. min. viděl druhou ŽK domácí kapitán Martinec za faul. Poločas skončil 1:0 pro domácí.

     Opakoval se stejný úvod 2. pol. jako minulý týden, hned ve 47. min. hostující Petruška vystřelil po zemi ze 20 m a gólman Škopán si vybral slabší chvilku a balon mu prošel za brankovou čáru, srovnáno 1:1. Škoda. V 51. min. domácí poprvé vystřídali. Votoček si obnovil svalové zranění (stehno). Jeho místo zaujal Vondra. Hostům dodala vyrovnávací branka chuť do hry a začali se dostávat čím dál častěji do šancí, domácí na to dlouho nedokázali reagovat ofenzívou. V 54. min. bek Schreyer vyhlavičkoval balon na roh směřující do opuštěné branky. Z následného roh. kopu nic nebylo. V 67. min. inkasuje 3. ŽK pro domácí Böhm za faul na Dobiáše R. u schodů. V 70. min. dostal 1. ŽK ponikelský Dobiáš M. za hrubý faul na Böhma. Lukáš utrpěl tržnou ránu od kolíku na pravém koleně a musel být vystřídán v 72. min. Stránským P. Vzápětí hosté v šanci, kdy přestřelili branku z malého vápna. Když se nepodařilo skórovat Poniklé, za pár minut uhodilo na druhé straně. V 78. min. Martinec zahrál tr. kop ze 30 m a jeho střela zapadla pod břevno, gólman Vinklář to podcenil a bylo to 2:1. Super. To byla nejlepší odpověď na nervózní druhý poločas. Vinu na tom mělo nepřesné rozhodování hlavního arbitra Procházky. I přes to domácí nepřispustili další změnu skóre a dovedli zápas do vítězného konce. Po závěrečném hvizdu rozhodčího Procházky se mohli domácí hráči a fanoušci radovat ze 3 důležitých bodů.

 

     Co říci na závěr? V tomto utkání jsme získali potřebné 3 body, i když se výhra nerodila lehce. Stínem utkání je zranění dvou našich hráčů, Votočka a Böhma. Kuba příští utkání pravděpodobně musí vynechat a Böhm by měl být v pořádku.

     Tuto sobotu  24. 10. 2015 od 14:30  sehrajeme venkovní derby odvěkých rivalů v Nové Vsi n. Pop. Přijeďte podpořit Stružiňáky, aby předvedli slušný výkon a proti favorizované Nové Vsi uhráli solidní výsledek.

 

Stružinec do toho !!! 

 

Autor: Jiří Máka, vedoucí "A" mužstva

 

—————

Zpět