TJ Sokol Stružinec vs. TJ Jiskra Libštát 3 : 4 (2:1)

16.09.2014 20:42

Zprávy TJ Sokol Stružinec, oddílu kopané:

třetí domácí prohra

 

TJ Sokol Stružinec vs. TJ Jiskra Libštát      3 : 4        (2:1)      

hráno v sobotu 13. 09. 2014 od 17:00 

 

Branky: 8. Votoček, 41. Hloušek, 63. Bajgar - 4. Vejnar, 53. Sirotek, 69. Kobrle L., 83. Šafář

 

ŽK: 3/6 (Votoček, Sehnoutek, Schreyer/Kobrle D., Kobrle L., Mach, Janata P., Duštír, Šafář)

ČK: 0/1 (Koldovský A.)

Diváků: 130

 

Sestava Stružince: Kohout (Bláha O.) – Hloušek, Vágenknecht (c) (Bajgar), Martinec, Schreyer – Sehnoutek, Vágner, Ševců, Matěja – Votoček, Böhm (Škopán)

Připraven: Stránský P.

Absence: Martinek, Hamáček, Bláha D., Vrkoslav,  Stránský L., Matějka

Trenér: Vágenknecht Petr

Vedoucí mužstva: Vávra Jiří

 

Sestava Libštátu: Kalous – Fiedler, Koldovský T., Kobrle L., Mach – Kobrle D., Janata P. (c), Sirotek, Palounek – Koldovský A., Vejnar

Střídali: Patka, Duštír, Šafář

Trenér: Řípa Václav

Vedoucí mužstva: Kousal Zdeněk

 

Rozhodčí: Tomášek Petr z Jilemnice, AR1: lajk Forman Zbyněk ze Stružince, AR2: lajk Máka Jiří ze Stružince.

Hosté nebyli schopni dodat lajka na lajnu, tudíž obě lajny museli být obsazeny domácími lajky. Jinak hlavní rozhodčí odmítal zahájit utkání.  

     Za solidního zářijového sobotního odpoledne, svedla píšťalka všem dobře známého rozhodčího Tomáška fotbalisty Stružince a rivalů z blízkého Libštátu. Zápasy obou týmů mají vždycky kvalitu a také jsou velmi vyhecované. Nejinak tomu bylo v tomto utkání. Domácí se museli obejít bez 6 hráčů. Chyběli: Martinek, Hamáček, Bláha D.,  Vrkoslav, Stránský L., Matějka. A tak jsme povolali Honzu Vágnera. I s tímto oslabením jsme uvažovali o bodech z tohoto utkání. Hosté taky neměli jednoduchou úlohu, navíc se jim tolik nedaří. Jejich béčko zároveň hrálo v Kruhu. Před tímto duelem byl Stružinec pouze o 1 bod před Libštátem v suterénu OP Semilska.

     Domácí ve žlutomodré kombinaci začali proti hostům v modrobíle pruhovaném velmi zostra. Již ve 2. min. rozezněl domácí záložník Ševců břevno střelou ze 20 m. Platilo však staré známé pravidlo. Nedáš, dostaneš! Ve 4. min. se poprvé změnilo skóre, jenže na druhé straně. Hostující dlouhán Vejnar tečoval přízemní střelu svého spoluhráče do protipohybu gólmana Kohouta, 0:1. Vedení hostům netrvalo dlouho. V 8. min. Votoček srovnal, když se otočil na pětníku doleva a krásnou střelou levačkou trefil přesně cíl, 1:1. Od začátku to na hřišti vřelo. Oba týmy mají ve svých řadách několik dobrých hráčů, kteří jsou zároveň velkými bouřliváky. Z naší strany jde hlavně o Votočka a Hlouška u hostů je to hlavně bratrská dvojice D. a L. Kobrlových a A. Koldovský. Není se třeba divit, že rozhodčí Tomášek rozdal celkem 10 karet, z toho 1 ČK pro hosty. Ve 22. min. Ševců zahrával roh. kop Z něj gól nepadl. Ve 25. min. Votoček sám před brankou nastřelil břevno. Škoda. Ve 35. min. se obořil libštátský kapitán Janata P. na rozhodčího Tomáška kvůli neodpískanému faulu a inkasoval za tento výlev ŽK. Ve 37. min. tr. kop hostů náš gólman Kohout chytá. Ve 40. min. hosté zahrávali dvakrát po sobě roh. kop, ale z toho jim pšenka nevykvetla. Za to do kabin odcházeli spokojenější domácí, když se ve 41. min. hlavou prosadil Hloušek po rohovém kopu Ševců. Poločas tedy skončil jednogólovým vedením Stružince 2:1.

     O přestávce udělal hrající trenér Vágenknecht změny v sestavě. Ze hry odstoupil útočník Böhm. Do hry nastoupil Škopán, zaujmul místo gólmana a Kohout se posunul do útoku. Bylo potřeba vydržet nastavené tempo a také bojovnost proti houževnatému soupeři. Krátce po obrátce, konkrétně v 53. min. vyrovnal host. záložník Sirotek střelou k pravé tyči. Stoper Vágenknecht ve snaze odkopnout balon do autu usměrnil balon za záda bezmocného Škopána, 2:2. V 63. min. se domácí ujímají podruhé v utkání vedení, když se poprvé ve žlutomodrém dresu trefil do černého střídající osmnáctiletý Bajgar, který zblízka proměnil svoji šanci, 3:2. O 6 min. později, tedy v 69. min. hosté znovu srovnali skóre. Kobrle L. hlavou skóroval, 3:3. Hostům byl viditelně bod málo a svou bojovností a důrazem nutili stružinecké hráče k faulům a znemožňovali jim se dostat do trvalejšího tlaku. Po jednom faulu se zrodila rozhodující branka zápasu. Střídající Šafář vymetl z tr. kopu z 18 m levý horní růžek Škopánovy svatyně, 3:4. Krásná trefa! V 85. min. se zatmělo před očima host. útočníkovi A. Koldovskému a za svůj zbytečný "blikanec" na adresu arbitra Tomáška se musel poroučet do sprch. Domácí se pokoušeli alespoň o vyrovnání, jenže dvakrát přestřelili branku střeženou gólmanem Kalousem. Nepomohlo jim ani čtyřminutové nastavení díky několika střídáním a častému přerušování hry (neustálé řečnění na adresu rozhodčího). Rozhodčí Tomášek ukončil zápas za vítězství hostů v poměru 3:4 a rozpoutal velkou radost u libštátských fanoušků i hráčů.

     Co říci na závěr? V tomto utkání byla k vidění bojovná hra s kvalitou na obou stranách, dva šťastné góly hostů, dvě břevna domácích. O vítězství hostů rozhodla větší vůle po vítězství. To je potřeba do dalších zápasů zlepšit, abychom se odpoutali od spodních pater tabulky.

     Nyní nás čeká těžké utkání v Horní Branné s posílenou tamní rezervou. Hraje se v neděli 21. 9. 2014  již od 16:30. Tímto zvu všechny příznivce stružinecké kopané k návštěvě tohoto zápasu.

 

Stružinec do toho !!!

 

Autor: Jiří Máka, vedoucí "A" mužstva

 

—————

Zpět