TJ Sokol Stružinec vs. TJ Jiskra Libštát 3 : 1 (2:0)

TJ Sokol Stružinec vs. TJ Jiskra Libštát   3 : 1  (2:0)

hráno v sobotu 21.9.2013 od 16:30 h

Branky: 10., 73. Votoček, 20. Vágenknecht – 79. Matura

ŽK: 5/3 (Votoček, Schreyer, Vágner, Matěja, Ševců/Koldovský T., Koldovský A., Patka)

Diváků: 155

Utkání řídil jako hlavní arbitr: Špidlen Patrik ze Semil, AR1: Přikryl Jaroslav, AR2: Přikryl Jan oba z Horní Sytové.

Sestava Stružince:  Martinec – Hamáček, Vágenknecht (C), Schreyer, Bláha D.(90. Stránský) - Matěja, Vágner, Ševců, Sehnoutek  - Votoček, Bláha O.(72. Bajgar)

Omluveni: Škopán, Kohout, Láska M., Hloušek

Sestava Libštátu: Kalous – Mach, Koldovský T., Patka (C), Havlíček – Kobrle D., Kobrle L., Janata, Sirotek(74. Vejnar) – Mečíř, Koldovský A.(74. Matura)

Připraven: Vaňátko

Trenér: Řípa Václav

Vedoucí mužstva: Kousal Zdeněk

Za podmračeného téměř podzimního sobotního odpoledne se na stružineckém hřišti odehrál šlágr OP Semilska. Domácí žlutomodří vyzvali k souboji o mistrovské body momentálního lídra tabulky, a sice bílomodrý celek Jiskry Libštát. Domácí měli problémy se sestavou. Chyběli oba gólmani, Škopán s Kohoutem, dále Láska M. a Hloušek. Do branky se po delší odmlce postavil jinak předstoper Martinec. Od začátku musel nastoupit útočník Bláha O. Hosté omladili a posílili hlavně ofenzivu. Zato obrana nepůsobí zcela kompaktním dojmem. Od domácích bylo třeba, aby ze sebe vydali maximum. V 9. min. inkasoval hostující kapitán Patka první ŽK v zápase, když fauloval Votočka. O minutu nato se mohli domácí fanoušci poprvé radovat. Stoper Patka vyrobil stejnou minelu jako Mehmedi z Freiburgu proti Liberci ve středečním utkání EL. Totiž namazal na kluzkém terénu do šance Votočkovi, který obešel brankáře Kalouse a vstřelil úvodní branku Stružince, 1:0. Ve 14. min. byla k vidění pěkná střela mladíka Janaty ze 20 m, minula však levou šibenici Martincovy svatyně. V 16. min. uviděl Votoček z rukou rozhodčího Špidlena první ŽK pro domácí tým po útočném faulu na Patku. O tři minuty později se zažlutilo na druhé straně, hříšníkem druhý stoper hostů, Koldovský T. za faul na Votočka. Z následného tr. kopu téměř ze 30 m zvýšil stružinecký stoper Vágenknecht lišáckou střelou na 2:0. Běžela 20. min. Ve 24. min. Ševců střílí z úhlu těsně vedle. Ve 25. min. Matěja druhým potrestaným ve žlutomodrém po faulu na Sirotka. Ve 37. min. další ŽK pro domácího Vágnera za zbytečný komentář. Minutu před koncem první půle odpískán Libštátu faul na 18 m. Tr. kop Kobrleho D. naštěstí stružinečtí ubránili. Za minutu ukončil arbitr Špidlen první poločas za vedení domácího Stružince v poměru 2:0. Tento stav je sice nadějný, ale zdaleka není dostačující. V tomto duchu probíhala poločasová diskuze trenéra Vágenknechta s hráči. Nebylo třeba zvyšovat hlas, neboť hráči plnili, to co měli.

Po změně stran, v 55. min. hostující útočník Koldovský A. fauluje a vidí další z řady ŽK v tomto zápase. V 57. min. měl Bláha O. na své pravačce pojišťující branku, ovšem z vápna orazítkoval jen břevno. V 62. min. pokračoval karetní mariáš, když domácí Schreyer obdržel 4. ŽK pro svůj tým za faul. V 66. min. Patka ve snaze překvapit spolehlivě chytajícího Martince, napřáhl z velké dálky, jenže minul branku. V 72. min. domácí poprvé vystřídali, do hry nastoupil mladík Bajgar a ze hry odstoupil Bláha O. V 73. min. domácí sehráli rychlý kontr, konkrétně Ševců vyslal dlouhou kolmici na rozběhnutého Votočka, ten si pohrál se stoperem Patkou a pro střelce jeho kvalit nebyl problém rozvlnit síť, 3:0. Hosté se nechtěli smířit s takovým výsledkem a minutu poté zkusili oživit hru dvěma náhradníky, roč. 1994. Hostující impulzivní trenér Řípa vpustil do hry Maturu s Vejnarem. Ze hry odešli Koldovský A. a Sirotek. V 79. min. se libštátští přece jen dočkali čestné branky. Střídající Matura povedenou střelou na zadní tyč snížil na 1:3 z jejich pohledu. Domácí bojovali a nedovoli hostům další změnu skóre. K tomu jim pomohlo také taktické střídání, kdy v 90. min. zasáhl do hry Stránský, který nahradil Bláhu D. V první minutě nastavení ještě získal Ševců naprosto zbytečnou ŽK za faul. Ve třetí minutě nastavení odpískal rozhodčí Špidlen konec utkání, které skončilo 3:1 pro domácí Stružinec. Následovala vítězná děkovačka hráčů domácím fanouškům.

Co říci na závěr? Domácí v oslabené sestavě předvedli kvalitní výkon, byli favorizovanému Libštátu více než vyrovnaným soupeřem. Zaslouženě se ujali dvoubrankového vedení, které ještě 20 min. před koncem navýšili. I přes obdrženou branku dovedli zápas do vítězného konce. Pochvalu zaslouží všichni hráči za předvedený výkon. Navíc několik jich hrálo se silným nachlazením. Touto výhrou jsme se přiblížili Libštátu na 3 body a upevnili si 3. místo v tabulce. Vzhledem k blízkosti a velké rivalitě obou týmů se utkání probíhalo s hodně emocemi na hřišti i v hledišti. Výsledkem bylo 8 ŽK.

Nyní nás čeká další venkovní utkání, tentokrát stružinečtí zavítají na hřiště do Vysokého. Hraje se v sobotu 28. 9. 2013 od 16:30 h. Tímto zvu všechny příznivce stružinecké kopané, aby navštívili tento zápas v co nejhojnějším počtu.