TJ Sokol Stružinec vs. TJ Sokol Zálesní Lhota 5:0 (1:0)

08.04.2012 13:26

Zprávy TJ Sokol Stružinec, oddílu kopané:

úvodní jarní výhru zařídil novic Drbohlav

 

TJ Sokol Stružinec vs. TJ Sokol Zálesní Lhota   5 : 0  (1:0)    

hráno v sobotu 7. dubna 2012 od 16:30

 

Branky: 30., 57. Drbohlav., 56. Hloušek, 69. Matěja, 80. Ševců

 

 ŽK: 0/1 (Paulů D.)

ČK: 0/0

 

Sledovalo: 60 promrzlých diváků

 

Sestava – domácí: Škopán –  Hamáček, Vágenknecht (c), Hloušek (79. Bláha O.), Bláha D. - Matěja (71. Sehnoutek), Vágner, Ševců, Pazderský – Drbohlav, Heřmanský

Připraveni: Stránský, Hůlek

 

Trenér: Vágenknecht Petr

Asistent trenéra: Vágner Bohumil

Vedoucí mužstva: Máka Jiří

 

Hlavní rozhodčí Rympler Roman, na čarách mu asistovali laici, za domácí Forman Zbyněk, za hosty Vašíček Karel.

 

     Za vyloženě aprílového počasí, že by místy ani psa nevyhnal ven se odehrálo první jarní mistrovské utkání Stružince v OP Semilska na kvalitně připraveném trávníku Sokola Stružinec. Soupeřem našeho týmu byl nevyzpytatelný celek ze Zálesní Lhoty. Momentálně mu patří poslední místo. Hosté si přáli, aby se nehrálo, při odjezdu na tento zápas se seběhla ve Lhotě velká sněhová metelice, tudíž si mysleli, že podobný nečas panuje i ve Stružinci. To se nedělo, i když bylo velké chladno. Jakoby tušili, že si pravděpodobně povezou domů velikonoční několikagólovou nadílku. Vše tomu od prvních minut nasvědčovalo. Domácí hráči oblečeni do nových bílomodrých dresů v útoku s  nastoupivším mladíkem Frantou Drbohlavem (host. z Turnova) od počátku zápasu dávali najevo, kdo že bude držet otěže utkání. Během první třicetiminutovky bylo šest desítek notně prokřehlých fans svědkem festivalu zahozených šancí od domácích. Posuďte sami. Prim v zahazování šancí hráli Drbohlav, který místo střely volil v mnoha případech ještě další kličku a pak již měl horší možnost ke skórování a Pazderský, který několikrát minul branku. Ovšem hosté ve středu s nestárnoucím Dušanem Paulů také jednou zazlobili. Běžela 18. min. a Palivoda Jar. z 8 m střílí na Škopána. Ten si však s jeho nepříliš tvrdou střelou poradil. Přesně po půlhodině mohli stružinečtí fanoušci poprvé na jaře zařvat góól. Drbohlav doslova oblbnul jako starý lišák celou obranu, prošel středem a pohodlně dopravil balon do sítě, 1:0. Vstup do mužstva jako hrom. Ve 40. min. se neujala diagonální střela Matěji, chybělo několik centimetrů. Ve 45. min. hosté zahrozili z tr. kopu ze 25 m. Střelu pod břevno vyrazil pozorný Škopán na roh.

     Do druhé půle šel náš tým s tím dát co nejrychleji další branky, aby nebyl ze zápasu zbytečný horor. V 50. min. závar před hostující brankou střeženou Navrátilem zakončuje Ševců ovšem skóre se nemění. Zlomovým se  ukázal úsek hry 56. a 57. minuta, kdy Stružinečtí  vstřelili 2 góly a definitivně odrazili odpor soupeře. V 56. min.  tr. kop Heřmanského gólman Navrátil pouze vyráží, k odraženému míči se dostal předstoper Hloušek, který chytrou střelou k tyči zvyšuje na rozdíl dvou branek. O minutu nato po krásné přímočaré akci od pravého beka Hamáčka, který kolmicí vybídl Vágnera a ten nezištně našel Drbohlava, který podruhé v zápase rozvlnil síť, 3:0. Prožil skvělý debut v našem týmu. Za dvě minuty opět po hezké souhře tria Vágner, Matěja, Drbohlav, posledně jmenovaný minul balon, jeho kolega z útoku Heřmanský netrefil branku. V 64. po závaru se ocitl Ševců sám před bránou, jenže těsně minul. V 66. min. trestňák Drbohlava tečován na roh. V 69. min. opět závar před brankou Lhoty, jejichž hráči se spíš hádali než aby hráli. Vše vzal do svých rukou Matěja, který dal již na 4:0. Šest minut před koncem tr. kop Ševců hodně podcenil gólman Navrátil a hodně lacině přivedl Stružinec na rozdíl pěti gólů. V samém závěru nejvíc zatrnulo našemu gólmanu Škopánovi, když se na něho řítil Paulů, naštěstí jeho střela skončila pár centimetrů vedle tyčky. To jsme si oddychli. Po závěrečném hvizdu rozhodčího Rymplera se mohli hráči Stružince spolu se svými fanoušky radovat z první jarní výhry a třech bodů a Škopán z vychytané nuly.

     Nyní čeká opět na domácím trávníku na naše hráče o poznání těžší soupeř, totiž rezerva Horní Branné. Hraje se v sobotu 14. dubna 2012 od 16:30.

 

Autor: Jiří Máka, vedoucí "A" mužstva

 

 

 

 

 

—————

Zpět