TJ Sokol Stružinec vs. Sokol Horní Branná B 4 : 0

02.06.2013 21:04

M I S T Ř I

 

TJ Sokol Stružinec vs. TJ Sokol Horní Branná "B"  4 : 0  (2:0)    

hráno v sobotu 1. června 2013 od 17:00 h

 

Branky: 14. Ševců, 41. Bláha D., 59. Heřmanský, 84. Bláha O.

 

ŽK: 2/0 (Hamáček, Heřmanský) 

ČK: 0/0

 

Sledovalo: 30 diváků

 

Sestava – domácí: Škopán – Schreyer, Merta, Martinec, Hamáček – Matěja (82. Bajgar), Vágner, Ševců, Bláha D. (82. Bláha O.) – Votoček, Heřmanský  (c) (87. Stránský)

 

Připraven: Hůlek

 

Trenér: Vágenknecht Petr

Vedoucí mužstva: Máka Jiří

Asistent trenéra: Vágner Bohumil

 

Hlavní rozhodčí: Přikryl Jaroslav z Dolní Sytové, AR1: domácí lajk Forman Zbyněk, AR2: hostující lajk.

 

     V sobotu za trvalého deště na stružinecké hřiště zavítala rezerva Sokola Horní Branná. Před zápasem nebylo jisté, zda se tento zápas odehraje. Rozhodčí Přikryl st. nakonec uznal hrací plochu za hratelnou, i když byl terén měkký a na několika místech stála voda. Na druhou stranu jsou tyto podmínky stejné pro oba týmy. Vzhledem ke psímu počasí, sešlo se pouze 30 skalních fanoušků, kteří ve skrytu duše věřili v domácí vítězství a pomoc Bělé. To by znamenalo titul mistra okresu pro Stružinec.

     Bek Hloušek musel ještě tento zápas strávit mimo hrací plochu, neboť inkasoval trest za vyloučení na Malé Skále 2 zápasy. Stoper Vágenknecht pauzíroval, zranění z Kruhu. Do mužstva se vrátil po odmlce zkušený střední obránce Merta, který vyztužil defenzívu. Hosté přijeli více méně s hráči béčka a veteránem mezi tyčemi, pravděpodobně nejstarším gólmanem v okresních soutěžích na Semilsku, 52 letým Němcem. Hra po zemi nebyla jednoduchá, místy se balon zastavil  než ho obdržel nabíhající hráč. Z toho plynuly komické situace. Ve 14. min. se domácí ujali vedení, když Ševců z otočky poslal balon do odkryté části branky, 1:0. Ve 37. min. z úhlu na zadní tyč zamířil vedle. Ve 41. min. Bláha D. s pomocí terénu ustlal obránci brazilskou kličkou a ze 20 m vsítil krásný gól, 2:0. Minutu před koncem první půle viděl bek Hamáček ŽK za faul. První půle skončila za dvoubrankového vedení domácích.

     Do druhé části zápasu bylo třeba vydržet dané tempo a hlavně nedopustit zvrat ve skóre. V 53. min. byla k vidění pěkná střela hostů z dálky, skončila nad. V 59. min. Heřmanský prošel po levé straně rozmýšlel se dlouho jestli přihraje nebo vystřelí, nakonec se rozhodl pro střelu z úhlu a překvapil gólmana Němce, 3:0. V 71. min. Bláha D. vyslal do gólu Votočka a ten z malého vápna trefil jen gólmana. V 79. min. hornobranští hlavou zblízka přestřelují Škopánovu svatyni. V 84. min. střídající žolík Bláha O. po nahrávce od Heřmanského zakončil a zaznamenal čtvrtou branku Stružince, 4:0. Nejprve Heřmanský pálil do gólmana, ten jeho střelu pouze vyrazil. Tři minuty před koncem, vystřídal Heřmanského Stránský. Po závěrečném hvizdu s přehledem pískajícího rozhodčího Přikryla ohlásil sekretář Stružince Janda Jaromír toužebně očekávaný výsledek, Bělá porazila 3:2 Mříčnou, a tak se mohli hráči Stružince s hrstkou statečných diváků radovat z mistrovského titulu po 32 letech. Následovala děkovačka a vítězní "tučňáci".

     Co říci na závěr? Na těžkém terénu dokázali stružinečtí v obou poločasech vstřelit po 2 gólech, žádný neinkasovat a za pomoci Bělé dokráčet na vrchol. Získat titul okresního šampióna. Bravo !!!

 

     Nyní čeká na žlutomodré poslední domácí utkání. Soupeřem bude Jiskra Libštát. Hraje se v sobotu 8. 6. 2013 od 17:00 h. Tímto zvu všechny fanoušky Stružince k návštěvě utkání, při kterém si mohou vychutnat předávání poháru pro vítěze OP Semilska.. Věřme, že se zlepší počasí a že si to pořádně užijeme všichni, co mají rádi stružinecký fotbal.

 

Stružinec do toho !!!  

 

Autor: Jiří Máka, vedoucí "A" mužstva

 

—————

Zpět