22.05.2018 22:52

cenný sklap lídra

TJ Sokol Stružinec vs. SK Studenec           4:2         (1:2)

hráno v sobotu 19. 05. 2018 od 17:00

Branky: 38. Kuch David, 50. Kuch David, 76. Bláha Ondřej, 87. Bláha Dominik - 32. Povr Jiří, 37. Kupkár Petr

ŽK: 1/1 (Böhm/Šír)

Diváků: 90

Sestava Stružince: Martinec (c) – Hamáček, Mach (72. Bláha O.), Böhm, Schreyer – Bláha D. (88. Brnka), Syrovátka J., Matěja (89. Ebert), Bajgar – Kuch, Vondra (46. Vágenknecht)

Vedoucí mužstva: Vágner Bohumil

Rozhodčí: Mikule Jaroslav z Lomnice n. Pop., AR1: domácí laik Forman Zbyněk, AR2: domácí laik Máka Jiří.

Za solidního sobotního květnového odpoledne svedla píšťalka hlavního rozhodčího Mikuleho fotbalisty Stružince a Studence. Utkal se pátý s prvním. Po podzimu jsme měli našemu soupeři,co vracet. Ve Studenci jsme totiž utrpěli debakl 1:6, přitom první poločas skončil bez branek. V tomto utkání jsme chtěli potvrdit body z Nové Vsi, i když jsme věděli, že nás čeká kvalitní soupeř. Našemu týmu takoví soupeři svědčí.

Stružinec se nezalekl soupeře a v první půlhodině zápasu mu byl více než vyrovnaným týmem. Ovšem branku jsme nevstřelili a ve 32. min. po chybě gólmana Martince se prosadil hostující kapitán Povr Jiří, 0:1. Uplynulo 5 minut a hosté vedli již 0:2, když ztratil balon stoper Mach a Kupkár vstřelil 2. gól Studence. Minutu nato našel stružinecký Kuch rychlou odpověď, když pohotově uklidil balon pod břevno po přihrávce od Bláhy D., sníženo na 1:2. Tento stav vydržel do konce prvního poločasu. O přestávce udělal hrající trenér Vágenknecht 1 změnu v sestavě. Právě on nahradil Vondru a zaujmul pozici stopera. Stoper Mach byl vysunut do útoku ke Kuchovi.

Stružinec nabudila kontaktní branka a v 50. min. byl faulován Mach v pokutovém území a rozhodčí Mikule nařídil penaltu. K ní se postavil Kuch a s přehledem vyrovnal na 2:2. Byla to jeho 2. branka v zápase. Super. V 64. min. hosté zahrávají tr. kop z 18 m nad. V 72. min. domácí podruhé střídají, Bláha O. za Macha. V 76. min. Bláha O. po pěkné akci z prostoru penalty střelou pod břevno otáčí skóre v náš prospěch, 3:2. V poslední čtvrthodině byla vidět nervozita na kopačkách hostů. Gólman Šír zahrál rukou mimo šestnáctku a dostal jen ŽK. Z následného tr. kopu Vágenknechta gól nepadl. V 88. min. Bláha D. zaznamenal 4. branku domácích, když tr. kop Vágenknechta gólman Šír vyrazil pouze před sebe a Dominik dorazil balon do branky, 4:2. Poté pustil do hry Brnku. Za minutu střídali domácí počtvrté, když Ebert vystřídal Matěju. Taktické střídání. Za několik okamžiků ukončil rozhodčí Mikule tento zápas za vítězství Stružince v poměru 4:2. Poté proběhla tradiční vítězná děkovačka a pozdravení se s fanoušky. Tato výhra nás posunula o jedno místo výš na 4. příčku velmi vyrovnaného čela tabulky OP Semilska díky prohře Mírové s Přepeřemi.

Co říci na závěr? Stružinec předvedl v tomto utkání daleko lepší výkon než v Nové Vsi. Dokázal smazat dvoubrankové manko a v závěrečné čtvrthodině 2 branky otočit skóre ve svůj prospěch a získat cenné 3 body ve velmi vyrovnané tabulce. Kuch pokračoval ve svojí střelecké produktivitě. Za poslední 2 zápasy vstřelil 3 branky.

Příští zápas sehraje Sokol Stružinec v sobotu 26. 05. 2018 od 17:00 na domácím hřišti, kde přivítáme rezervu Horní Branné, která je na 6. místě tabulky OP Semilska. Přijďte povzbudit žlutomodré barvy za dalšími body.