TJ Sokol Stružinec vs. SK Studenec 5 : 2 (1:2)

03.05.2012 17:08

12-ti minutová smršť ve druhé půli přinesla 3 body

TJ Sokol Stružinec vs. SK Studenec  5 : 2  (1:2)

hráno v úterý 1. května 2012 od 17:00

Branky: 75., 76., 87. Ševců, 45., 79. Heřmanský – 20. Koudelka R. ml., 42. Stránský L.

ŽK: 1/4 (Votoček)

Sledovalo: 150 diváků

Sestava – domácí:  Škopán – Hamáček, Martinec, Hloušek (Vágner), Bláha D. (Votoček) - Matěja, Vágenknecht (c), Ševců, Sehnoutek – Drbohlav, Heřmanský (Bláha O.)

Hlavní rozhodčí Drusan Jan z Jičína, na čarách mu asistovali laici, za domácí Forman Zbyněk a za hosty Vancl Lukáš.

Za krásného slunečného prvomájového odpoledne změřili svoje síly dávní rivalové v OP Semilska, a to týmy Stružince a Studence. Na podzim jsme u nich inkasovali debakl 0:4, a tak bylo naší povinností i vzhledem k postavení v tabulce a jarním výkonům našeho celku, zvítězit. Hosté neponechali nic náhodě a po nedělním debaklu 1:6 od Mříčné, postavili do útoku reprezentanta ve skoku na lyžích, Romana Koudelku a v brance se objevil stružinecký odchovanec, Zbyněk Bergr. Stružinec  kontroval dvěma bývalými skokany (kombiňáky), Heřmanským a Votočkem. Cíl pro naše borce zněl jasně, odčinit nepovedený sobotní zápas s Roztokami. Jenže přání je věc jedna a dění na hřišti věc druhá. Neboť Stružinec přistoupil k tomuto utkání ještě hůř než v sobotu a první poločas hráli až na pár výjimek především hosté, kteří spoléhali v útoku na rychlonohého Koudelku. V 17. min. hostující obránce hlavičkuje v tísni po centru Ševců do vápna na vlastního gólmana Bergra, ten si s tím poradil. Ve 20. min. Koudelka po sólovém úniku přivedl Studenec do vedení, 0:1. Ve 24. min. Škopán v naší brance likviduje skvělým zákrokem loženku hostů. Ve 29. Bláha D. trefuje břevno po tr. kopu Vágenknechta, dorážka Heřmanského končí na rohovém kopu. Ve 34. min. Škopán opět zachraňuje před nebezpečným Koudelkou. Ve 36. min. Hamáček natáhl Bergra, ten jeho střelu vyráží na roh. Ve 42. min. hosté odskakují na rozdíl dvou branek, když Stránský L. po rohovém kopu úplně sám hlavičkoval na penaltě, 0:2. Naději na obrat vykřesal Heřmanský, když po faulu na Ševců v pok. území proměnil penaltu v poslední minutě první půle a snížil na 1:2.

Do 2. poločasu nastoupil k Heřmanskému do útoku Votoček. Domácí hráči si vzali ponaučení a rázem vypadala hra jinak. Hosté se již tolik nedostávali do hry, natož do zakončení a právě domácí často hrozili. Zvlášť poslední čtvrthodina znamenala lavinu na soupeřovu branku. V 75. min. Ševců srovnává po rozehraném tr. kopu Heřmanského, který mu vykulil balon, 2:2. O minutu později opět Ševců hlavičkou na zadní tyči po rohu Vágnera otáčí skóre v náš prospěch, 3:2. V 79. min. Heřmanský napřáhl ze 30 m a nedal šanci Bergrovi v brance Studence, 4:2. Vrcholem byl druhý pokutový kop v utkání, kdy byl faulován v pok. území Matěja a Ševců dosáhl hattricku, 5:2. Na časomíře běžela 87. min. Minutu před koncem se domácí dožadovali další penalty po faulu na Votočka, ale to bychom chtěli hodně. A tak hlavní rozhodčí Drusan ukončil zajímavé a plodné utkání na góly. Důležité je, že Stružinec napravil remízu s Roztokami a při souhře příznivých okolností, kdy ostatní konkurenti v boji o čelo pouze remizovali, je tato výhra cenná.

Nyní čeká stružinecké hráče cesta do Kruhu, kde se hraje v sobotu 5. 5. 2012 již od 16:00. Věřme, že hráči podají výkon jako ve 2. půli se Studencem a přivezou nějaké body.