TJ Sokol Stružinec vs. SK Studenec 5 : 0 (4:0)

TJ Sokol Stružinec vs. SK Studenec      5  : 0        (4:0)

Branky: 9., 17., 31. Martinek, 43. Matěja, 51. Böhm

ŽK: 1/0 (Votoček)

Diváků: 130

Sestava Stružince: Škopán – Hamáček, Vágenknecht, (12. Votoček, 85. Stránský P.), Martinec (c), Hloušek (73. Bláha O.) – Matěja, Martinek, Vágner, Bláha D. (64. Bajgar) – Sehnoutek, Böhm (70. Kohout)

Absence: Ševců, Schreyer, Vrkoslav,  Stránský L., Matějka

Rozhodčí: Šubrt Jiří ze Semil, AR1: Paulů Radomír z Valteřic, AR2: lajk Forman Zbyněk.

Za slunečného zářijového sobotního odpoledne přivítali fotbalisté Stružince aktuálně druhý tým tabulky, a sice SK Studenec. Pro domácí to nebyl snadný úkol. Má stále na marodce několik hráčů, ale i tak bylo k dispozici 16 hráčů. Hosté přijeli s velmi omlazeným kádrem, ve kterém dodávají zkušenost Kočárek s Korotvičkou a Tauchmanem. Cílem v tomto utkání bylo zvítězit navzdory těžkému soupeři. Stružinečtí zopakovali stejný úvod jako v H. Branné, tedy vlétli na soupeře a během úvodní půlhodiny si vypracovali tříbrankové vedení. V 9. min. Martinek dostal balon na střed, našel si ještě výhodnější pozici ke střele a krásnou ranou do pravé šibenice nedal šanci Kloučkovi v brance hostů, 1:0. V 11. min. Škopán vyráží ojedinělou střelu hostů v 1. půli na roh. Ve 12. min. dom. poprvé střídají, Votoček nahradil Vágenknechta. Ve 13. min. domácí záložník Matěja v šanci. Z úhlu střílí mimo. V 17. min. podkopnut Votoček v šestnátce a rozhodčí Šubrt nařizuje pok. kop. K jeho exekuci se postavil Martinek a s jistotou proměnil, 2:0. Ve 29. min. střela host. Stránského L. končí nad. Ve 30. min. domácí gólman Škopán vykopl hodně krátce balon, kterého se zmocnil soupeř, ovšem s nabídnutou šancí naložil prachbídně. Ve 31. min. se skóre změnilo potřetí. Opět na domácí straně. Hloušek zahrával tr. kop od postranní čáry. Ve vápně našel jeho centr Martinka, který umístěnou hlavičkou dosáhl hattricku, 3:0.  Byl to již jeho třetí ve třech zápasech na podzim. Ve 41. min. hosté kopou tr. kop ze 20 m po faulu Vágnera. Jenže trefují jen naši zeď. Ve 43. min. Votoček z brankové čáry dává pod sebe na nabíhajícího Matěju a ten nekompromisně pod břevno stanovuje poločasové skóre, pro hosty hrozivých 4:0.

Hosty neprobudila ani bouřka v kabině od slovenského kouče Letkovského a pokračovali ve velmi slabém výkonu. Ve 47. min. sice vystřelili na našeho gólmana, ten si však poradil zahráním na roh. Z něj gól nepadl. Přišla 51. min. a domácí útočník Böhm se prosadil střelou zblízka po přihrávce od Matěji, obligátní bůro, tedy 5:0. V 55. min. Votoček v brejku střílí z úhlu, tísněn stoperem Jezdinským trefuje pouze jeho. V 61. min. vidí Votoček jedinou ŽK v zápase, když okomentoval neodpískaný faul na sebe. V 64. min. domácí podruhé střídají, do hry Bajgar místo Bláhy D. V 67. min. Votoček z úhlu pálí mimo tři tyče. V 70. min. třetí změna v domácí sestavě. Kohout místo Böhma. O tři minuty nato musel nuceně opustit hřiště zraněný Hloušek (koleno) a do hry vstoupil Bláha O. V 76. min. hosté střílí na naši branku. Škopán chytá. V 77. min. si vybrala naše obrana slabší chvilku, když bek Sehnoutek zahrál velmi krátkou malou domů pouze na vápno, Škopán ten balon nestihl odkopnout, zmocnil se ho host. kapitán Tauchman a balon poslal naštěstí do tyče, tím zachránil domácímu gólmanovi čisté konto. Byla to paradoxně největší šance hostů v zápase. Tak na tom byli dnes špatně. V 85. min. domácí trenér Vágenknecht popáté vystřídal, do hry nastoupil Stránský P. za Votočka. Minutu před koncem střílí Sehnoutek pohotově a míjí pravý horní růžek hostující svatyně. Poté hlavní arbitr Šubrt ukončuje utkání za vítězství Stružince v poměru 5:0.

Co říci na závěr? V dnešním utkání rozhodla první půlhodina o výsledku. Hosté působili velmi vlažným dojmem. Nedostávali se téměř do hry. Důvodem byla dobrá hra našeho týmu, který si vytvořil během první půle čtyřbrankové vedení. Bylo dobré, že si mohli zahrát všichni hráči na lavičce. Hlavním tahounem byl opět záložník Martinek, autor dalšího hattricku. Stínem utkání je zranění kolene Hlouška. Věřme, že to nebude vážné, a David bude moci ještě na podzim nastoupit. Tímto vítězstvím se Stružinec posunul již na 6. místo tabulky díky zaváhání Bozkova B a Mříčné a dále pokračuje ve zlepšeným výkonech po nevydařeném úvodu podzimu.

Nyní nás čeká utkání ve Víchové, která se pohybuje u dna tabulky. Hraje se v sobotu 04. 10. 2014  již od 16:00. Tímto zvu všechny příznivce stružinecké kopané k návštěvě tohoto zápasu.