TJ Sokol Stružinec vs. SK Studenec 4 : 1 (0:1)

TJ Sokol Stružinec vs. SK Studenec    4 : 1   (0:1)

Branky: 49. Schreyer, 75. Matěja, 84. Votoček, 87. Vágenknecht – 24. Svintek

Sestava Stružince: Škopán (46. Kohout) – Hamáček (82. Bláha O.), Vágenknecht (c), Martinec, Schreyer – Bláha D.(46. Bajgar), Matěja, Láska M., Sehnoutek – Kohout, Votoček

Absence: Vágner, Hloušek, Ševců, Matějka, Stránský L.

Vedoucí mužstva: Janda Jaromír

ŽK: 2/1 (Láska M., Votoček)

Diváků: 130

Rozhodčí: Liška Pavel ze Semil, 1. asistent (lajk) Forman Zbyněk, 2. asistent (lajk) Máka Jiří

Za typického aprílového počasí, za občasných přeháněk se představili fotbalisté Sokola Stružinec poprvé před domácím publikem. Na náš trávník zavítal Studenec. Domácí chtěli pokračovat v podobném herním projevu jako předvedli minulou neděli v Bozkově. Jenže to, co bylo řečeno před zápasem v kabině trenérem Vágenknechtem absolutně hráči nedodrželi a předváděli podprůměrný výkon neodpovídající jejich postavení v tabulce. Hosté, kteří přijeli pouze se 12 hráči a s nikým jako doprovod si velké ambice nedělali. Ani fanoušky už fotbal ve studenci netáhne. Ty tam jsou časy, kdy zápasy těchto soupeřů nabízeli hezkou podívanou a byly plné ochozy s výbornou atmosférou. Stružinec sice v úvodu vyprodukoval 2 střely, jenže mířili mimo branku. Stružinečtí se nemohli dostat do hry, hra bez pohybu, spousta nepřesností, hosté na tom nebyli o mnoho lépe. Hosté postupem doby vycítili šanci, osmělili se a ve 21. min. střílí, gólem to však nekončí. O tři minuty nato se již dočkali, když střelu Svintka ze 25 m nešťastně tečuje stoper Vágenknecht do vlastní branky, 0:1. Inkasovaná branka na chvíli probudila stružinecké. Ve 26. min. Votoček ve velké šanci. Jeho akce končí pouze rohem, z něj se nic nestalo. Ve 28. min. viděl 1. ŽK domácích Láska M. za faul. V téže minutě inkasuje hostující hráč ŽK za faul na Vágenknechta. Následný tr. kop Lásky brankou nekončí. Ve 41. min. Votoček v šanci, zatím se zastřeluje.

Do 2. půle bylo nutné změnit styl hry a začít hrát fotbal, na který jsme všichni zvyklí. K tomu mělo přispět několikanásobné škatulata v domácím týmu. Gólman Škopán šel na stopera, do branky si stoupl Kohout, Vágenknecht se vysunul do útoku k Votočkovi a Bajgar vystřídal v záloze Bláhu D. Tyto změny, jak se později ukázalo, měly rozhodující vliv na vývoj ve 2. poločase a také na konečný výsledek. Ve 49. min. Schreyer přináší trochu klidu na domácí kopačky. Jeho centr do vápna zleva podcenil hostující patnáctiletý mladíček Korotvička V ml. v brance a bylo srovnáno, 1:1. V 62. min. se dopustil velké chyby gólman Kohout. Hosté jeho minely nevyužili. Závěrečná čtvrthodina už byla koukatelná. Diváci si přišli na své. V 75. min. zahrával Vágenknecht roh. kop, Matěja si naběhl na malé vápno a nikým nehlídán nezadržitelně hlavou zvyšuje na 2:1. V 80. min. po roh. kopu Vágenknechta Votoček pálí vedle. V 84. min. se již Kuba dočkal branky. Využil své dravosti a díky nepozornosti hostujících obránců vsítil třetí branku Stružince, 3:1. Čtvrtý gól domácích vstřelil Vágenknecht, který dorazil hlavou do prázdné branky Votočkovu ránu, 4:1. Po závěrečném hvizdu rozhodčího Lišky propukla radost mezi hráči Stružince i fanoušky z dalšího vítězství. Nechyběla tradiční děkovačka divákům.

Co říci na závěr? Hra dneska silně pokulhávala. Stružinec sice dosáhl jednoznačného vítězství, ovšem herně to nebylo ono. Měřítko snesla až poslední čtvrthodina. Vinu na tom má i nepřesvědčivý výkon soupeře.

Nyní nás čeká šlágr kola, dá se říct zápas jara v Libštátě, kde nastoupíme proti aktuálnímu lídrovi OP. Očekává se kvaltní hra od obou týmů. Přijďte povzbudit stružiňáky do nedalekého Libštátu za dalšími body do tabulky. Hraje se v sobotu 19. 4. 2014 od 17:00 h.