TJ Sokol Stružinec vs. SK Studenec 3 : 3 (0:1)

neproměněná penalta znamenala dělbu bodů

TJ Sokol Stružinec vs. SK Studenec   3 : 3  (0:1)

Branky: 59., 78. Ševců, 64. Heřmanský - 27., 72. Tauchman, 75. Vérteši

ŽK: 4/3 (Vágner, Matěja, Sehnoutek 2)

ČK: 1/1 (Sehnoutek/Povr)

Sledovalo: 100 diváků

Sestava – domácí:  Škopán – Schreyer, Vágenknecht (c), Hamáček, Bláha D. - Matěja, Ševců, Vágner, Sehnoutek –  Heřmanský (Bajgar), Votoček

Připraveni: Hůlek, Bláha O., Stránský

Utkání řídil Šubrt Jiří ze Semil, AR1: lajk Forman Zbyněk ze Stružince, AR2: lajk Kuřík Martin ze Studence.

Za typického, oblačného a místy deštivého podzimního odpoledne svedla píšťalka rozhodčího Šubrta fotbalisty Stružince a hosty ze Studence ke vzájemnému měření sil. Podle postavení obou celků v tabulce se dal očekávat kvalitní duel, neboť domácí vedou tabulku a hosté jsou prozatím na třetí příčce. Hosté také začali lépe, v prvním poločase byli lepší, aktivnější. Ve 24. min. Ševců zahrával tr. kop zleva, jenže ve vápně nikdo ze spoluhráčů balon netečoval. Ve 27. min. po chybě domácího beka Bláhy D. u postranní čáry, hosté dobře a hlavně rychle zakombinovali a jejich kapitán Tauchman ze druhé vlny střelou k tyči přivedl hosty do vedení, 0:1. Ve 33. min. centr zprava od Matěji prošel pok. územím hostů aniž by ho někdo z domácích hráčů usměrnil do branky. Ve 44. min. Ševců po hříchu poprvé v první půli vystřelil na branku. Poté byli k vidění ještě dvě střely domácích, ovšem na světelné tabuli svítili o poločase 0:1.

Za tohoto stavu ještě nebyl zápas prohraný. Chtělo to zlepšit hru domácích. Tak se také stalo. Ve 48. min. Ševců trefuje tyč po proniknutí Votočka do vápna. V 53. min. souboj Votočka s hostujícím obráncem volal po penaltě. Rozhodčí na to však nereflektoval. V 59. min. Ševců z tr. kopu nachytal na švestkách gólmana Vancla a střelou k pravé tyči srovnal stav na 1:1. V 64. min. Heřmanský dostal balon do běhu a střelou z úhlu propálil gólmana, 2:1. V 72. min. domácí nedůrazní okolo vápna, neodkopli balon a Tauchman střelou z vápna vyrovnal na 2:2. V 75. min. dokonce hosté podruhé v utkání otáčejí skóre na svoji stranu, když na centr zleva si naběhl střídající Vérteši a bylo to 2:3. V 77. min. Votoček adresoval balon mezi dva obránce a zamířil těsně vedle. V 78. min. Ševců zakroutil balon pod břevno a znovu srovnal skóre, tentokrát na 3:3. V 82. min. zatrnulo domácím fandům, když hostující Stránský L. nebezpečně hlavičkoval a jeho střelu gólman Škopán vytáhl na roh. V 85. min. Heřmanský faulován v pok. území, za což viděl hostující Povr ČK a nařízený pok. kop Ševců neproměnil. Velká škoda. V 87. min. Stružinec vystřídal, na místo Heřmanského nastoupil Bajgar. V 88. min. po důrazném souboji Sehnoutka se soupeřem na polovině tasil rozhodčí Šubrt druhou ŽK pro Kubu a tudíž následovala ČK a odchod do sprch. Po zbytečně nervózním konci utkání následoval závěrečný hvizd rozhodčího, který znamenal dělbu bodů pro oba týmy.

Co říci na závěr? První půle vyzněla jednoznačně pro hosty. Ve druhé se domácí zlepšili, otočili výsledek, jenže pak přišli dvě chyby v obraně a hosté se dostali do vedení. To jim nevydrželo a domácí zabojovali, vyrovnali a zahozenou penaltou přišli o vítězství. Dle průběhu zápasu tato remíza odpovídá průběhu a předvedené hře obou mužstev. Studenec se představil jako silný celek, který právem patří na přední místa v OP. Vzhledem k prohrám Vysokého i Mírové zůstává Stružinec nadále v čele OP, nyní se čtyřbodovým náskokem na svého nynějšího soupeře.

V sobotu 6. 10. zavítáme na hřiště do Vysokého nad Jizerou ke šlágru kola. Síly poměří nejlepší obrana v soutěži s nejlepším útokem. Hraje se v sobotu 6. 10. 2012 od 16:00. Tímto zvu všechny příznivce Stružince k návštěvě tohoto zápasu.